Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjazd za granicę na zimowy urlop
Autor Wiadomość
Lukrecja
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,099
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Status: Offline
Post: #1
Wyjazd za granicę na zimowy urlop
Mam do Was pytanie. Otóż niedługo wyjeżdżam na narty za granicę, a konkretnie do Austrii. Powiedźcie mi proszę, czy takie zwykłe ubezpieczenie z NFZ jakie posiadam wystarczy mi w takim przypadku?

Moje poprzednie tematy:
19-01-2017 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
onlineexpertcompensa
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Wyjazd za granicę na zimowy urlop
(19-01-2017 13:10)Lukrecja napisał(a):  Mam do Was pytanie. Otóż niedługo wyjeżdżam na narty za granicę, a konkretnie do Austrii. Powiedźcie mi proszę, czy takie zwykłe ubezpieczenie z NFZ jakie posiadam wystarczy mi w takim przypadku?

Szanowna Pani, aby korzystać z publicznej opieki zdrowotne w Austrii, trzeba przed wyjazdem wyrobić kartę EKUZ – można to zrobić w lokalnym oddziale NFZ-etu. Dzięki niej można korzystać z usług medycznych na takich zasadach jakie obowiązują Austriaków. To jednak nie oznacza w pełni darmowego leczenia! Przede wszystkim ratownictwo górskie i transport lotniczy są w Austrii dodatkowo płatne, podobnie w ramach EKUZ nie są pokrywane koszty transportu sanitarnego do Polski. Bezpłatny jest natomiast transport do najbliższego szpitala, a także pomoc lekarza, który ma podpisaną umowę z kasą chorych (prywatne placówki nie są więc w żaden sposób objęte darmowym leczeniem). Ponadto z kartą EKUZ każdy dzień pobytu w szpitalu jest płatny od 8 do 16,80 euro. Za każdy lek naliczana jest też bezzwrotna opłata w wysokości 4,90 euro. Aby uniknąć wszystkich tych kosztów, trzeba zabrać ze sobą w podróż ubezpieczenie turystyczne – polecam naszą ofertę Compensa Voyage. W ramach polisy pokrywane są koszty leczenia również w prywatnych placówkach, a także koszt ratownictwa górskiego czy transportu medycznego do Polski. Ochronę warto uzupełnić o OC w życiu prywatnym, które może przydać się, gdy spowoduje się wypadek na stoku, a także NNW, które przyda się, gdy samemu dozna się kontuzji. Zapraszam na https://turystyka.compensa.pl/ , gdzie może Pani kupić ubezpieczenie Compensa Voyage bez wychodzenia z domu, w 5 minut. Pozdrawiam, Online Ekspert Compensa.

Moje poprzednie tematy:
    30-01-2017 16:46
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Podobne wątki
    Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
      Wyjazd wakacyjny Sebataa 132 54,828 28-02-2024 12:49
    Ostatni post: dajuber
      Ogród zimowy elizyz 4 984 06-02-2024 11:43
    Ostatni post: dajuber

    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS