Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
Autor Wiadomość
luiz
Member
***

Liczba postów: 226
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #11
RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
Ja również jestem zdania, że najlepsza jest informatyka - ale jedynie kiedy zdecydujecie się na konkretną, przyszłościową specjalizację.
Ciekawe drogi kariery zawodowej oferuje w tym zakresie Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (która jest zresztą jedną z najlepszych uczelni prywatnych w Polsce).
Są to sieci komputerowe, technologie internetowe oraz game design. Z każdej z nich poszukiwani są obecnie specjaliści.

Moje poprzednie tematy:
06-03-2014 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
monsoon
Member
***

Liczba postów: 158
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #12
RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
Najlepsze studia to takie, które pogłębią Twoją pasję oraz dotychczasowe zainteresowanie tematem.

Moje poprzednie tematy:
07-03-2014 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Spartanka20
Member
***

Liczba postów: 213
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 2
Status: Offline
Post: #13
RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
(07-03-2014 11:34)monsoon napisał(a):  Najlepsze studia to takie, które pogłębią Twoją pasję oraz dotychczasowe zainteresowanie tematem.

A tam wcale sie z tym nie zgadzamSmile
Można mieć pasje humanistyczne, politologiczne itd a dobrze wiemy że po tych kierunkach są stada bezrobotnych i sfrustrowanych ludzi. Wolę uczyć się na kierunku który daje kasę po studiach, plus robić sobie dodatkowe kursy dające konkretne umiejętności i fach (np w żaku: http://zak.edu.pl/ = sporszą bazę mają), a w ramach wyłącznie własnych zainteresowań zajmować się tym co lubię. Lepiej mieć hobby pogłębiające pasję niż skończyć takie studia, które będą "wymarzone" a po nich i tak trzeba będzie jeść z garnka mamuni.
No sorki...

Moje poprzednie tematy:
17-03-2014 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Diana91
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #14
RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
najlepiej iść na jakieś techniczne Smile bo po humanistycznych to nie ma pracy. W modzie ciągle jest informatyka
Moje poprzednie tematy:


    nowoczesne wycieraczki do samochodów OXIMO
    18-06-2014 14:30
    Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    daliak
    Junior Member
    **

    Liczba postów: 1
    Dołączył: Jun 2014
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #15
    RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
    Najlepiej wybrać studia inżynierskie, techniczne. Po tym zawsze znajdziesz pracę, bo jeśli chodzi o zawody typu: elektryk czy informatyk bardzo dużo zależy od tytułu zawodowego. Tak jak wyżej było napisane odradzam humanistycznych studiów, gdyż po tym w sumie nic nie ma, chyba, że masz szczęście.
    Moje poprzednie tematy:


      letniskowy dom nad jeziorem kaszuby poczuj magię lata
      19-06-2014 21:29
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      Mixii
      Member
      ***

      Liczba postów: 99
      Dołączył: Jan 2014
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #16
      RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
      dialik to wcale tak nie działa studia humanistyczne przez wszystkich są dyskredytowane w ostatnim czasie, a znajoma skończyła Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach kierunek typowo humanistyczny i otrzymała kilka ofert pracy, można? Być może udział w tym miał fakt, że była na stypendium międzynarodowym http://www.uph.edu.pl/nauka/stypendia-miedzynarodowe w sumie tego nie wiem, w każdym razie na pewno po humanie da się pracować.

      Moje poprzednie tematy:
      02-07-2014 10:37
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      oktan
      Member
      ***

      Liczba postów: 135
      Dołączył: Jul 2013
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #17
      RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
      Moim zdaniem warto jest zerknąć sobie na obecny rynek pracy w większych miastach. Tutaj na przykład zobaczysz sobie:
      http://www.gowork.pl/praca/warszawa;l
      Oferty pracy z Warszawy. Jak widzisz bardzo wiele zawodów jest właśnie z branży IT. I uważam osobiście, że warto jest iść właśnie w tym kierunku jeśli chcecie odnieść sukces zawodowy.
      Pozdrawiam.

      Moje poprzednie tematy:
      13-08-2014 09:15
      Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
      dziewczynaszamana
      Posting Freak
      *****

      Liczba postów: 1,855
      Dołączył: Jul 2014
      Reputacja: 0
      Status: Offline
      Post: #18
      RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
      Wszystkie techniczne studia gwarantują dzisiaj pracę.

      Moje poprzednie tematy:
        18-08-2014 12:30
        Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
        Rumcajs
        Junior Member
        **

        Liczba postów: 1
        Dołączył: Sep 2014
        Reputacja: 0
        Status: Offline
        Post: #19
        RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
        Najlepsze studia to takie, które będą Cię interesować i zamiast odbębnić pięć lat faktycznie zagłębisz się w temat. Mi w wyborze takowych najbardziej pomogło chodzenie na dni otwarte wszelakich uczelni, obecnie zajmuję się filologią rosyjską we Wszechnicy Polskiej (nota bene, moja uczelnia będzie miała swój dzień otwarty w najbliższą sobotę, tj. 13.09) właśnie ze względu, że wybrałem się tam w zeszłym roku i na tyle mi się spodobało że zostałem.

        Moje poprzednie tematy:
          12-09-2014 00:23
          Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
          mauagosia
          Junior Member
          **

          Liczba postów: 31
          Dołączył: Oct 2014
          Reputacja: 0
          Status: Offline
          Post: #20
          RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj?
          (18-08-2014 12:30)dziewczynaszamana napisał(a):  Wszystkie techniczne studia gwarantują dzisiaj pracę.

          Skąd takie przekonanie? Znam ludzi po technicznych kierunkach (przeróżnych - od architektury, przez inżynierię środowiska, zarządzanie produkcją - po górnictwo... gdzie to ostatnie akurat, no nie ma się co dziwić).
          Fakt faktem, że po studiach technicznych ludzie... częściej wpadają na ciekawe pomysły urządzania własnego biznesu, niekoniecznie powiązanego z kierunkiem, czy w ogóle z techniką/technologią/inżynierią.
          Pomysł typu: drukarnia internetowa wziął się z tego, że studenci kierunków technicznych zwłaszcza, bardzo długo muszą czasem czekać w kolejce by wydrukować wielkoformatowy rysunek do projektu. A można zamówić go dzień wcześniej i później jedynie odebrać. A podobną internetową sprzedaż stosuje się także w drukarniach ulotek, wizytówek, ogłoszeń, plakatów... czy fotoksiążek i fotoalbumów z wakacj. O tym tutaj: [urlhttp://www.drukarnia.czyrnek.pl/]http://www.drukarnia.czyrnek.pl[/url]

          Moje poprzednie tematy:
          (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2014 11:21 przez mauagosia.)
          27-10-2014 11:11
          Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
          Odpowiedz 


          Podobne wątki
          Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
            studia podyplomowe dajuber 2 282 23-02-2024 01:36
          Ostatni post: alicja930
            Studia. Zepsuta. 207 135,906 21-01-2024 20:10
          Ostatni post: alicja930

          Skocz do:


          Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

          Reklama:


          auto promocje, wyprzedaże

          wyprzedaże, promocje - meble


          Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS