Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaż paneli słonecznych.
Autor Wiadomość
Marciniak
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Aug 2018
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #15
RE: Montaż paneli słonecznych.
Właśnie zamontowałem własną instalację fotowoltaiczną, od dwóch miesięcy produkuje mi prąd, teraz latem, jest dużo słońca więc jestem na bieżąco z energią, a nadwyżki odkładam na zimę. Żeby było taniej, kupiłem używane, markowe panele, trochę się obawiałem czy na pewno je brać, lecz po ich przetestowaniu okazało się, że mają parametry jak nowe. Obecnie śmigają na dachu, mam podgląd w aplikacji i przy dobrej pogodzie wytwarzają 100% energii z mocy nominalnej. Jak sprawdzić panele słoneczne znalazłem na tej stronie, okazało się to banalnie proste, wystarczył zwykły multimetr, termometru nawet nie miałem.
http://bialaenergia.pl/sprawdzanie-panel...-sposobem/
Jestem bardzo zadowolony z inwestycji, w sumie za używane panele i nowy falownik wydałem mniej, niż gdybym kupił nowy zestaw i część pieniędzy odzyskał z dotacji. Jak dobrze policzyłem, to instalacja zwróci mi się za 3 lata. Zaoszczędzone na prądzie pieniądze już planuje na dokupienie paneli i rozbudowę instalacji, miejsca na dachu wystarczyTongue

Moje poprzednie tematy:
13-07-2020 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Montaż paneli słonecznych. - bimm2 - 23-04-2018, 20:25
RE: Montaż paneli słonecznych. - Marciniak - 13-07-2020 16:53

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Montaż elektroniki ballay7 3 1,453 19-10-2023 15:31
Ostatni post: marcela
  Montaż rekuperacji byniek 1 185 16-10-2023 20:11
Ostatni post: monikabert90

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Reklama:


auto promocje, wyprzedaże

wyprzedaże, promocje - meble


Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS