Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt laboratoryjny
Autor Wiadomość
mloda99
Junior Member
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #1
Sprzęt laboratoryjny
Cześć wszystkim!

Od jakiegoś czasu w chwilach wolnych uczę się chemii na własną rękę. W tej chwili jestem w trakcie lektury Sękowskiego i mam parę pytań do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów.

Chodzi mi głównie o podstawowy sprzęt laboratoryjny. Nie ukrywam, że chciałabym pójść po kosztach, a więc: co opłaca się kupić a co da się zastąpić jakimiś rzeczami codziennego użytku? Wiem, że spisanie kompletnej listy rzeczy potrzebnych na co dzień chemikowi może być wyzwaniem, ale gdybyście mieli ograniczyć się do najpotrzebniejszych w laboratorium przedmiotów, co by to było?

Z tego co wyczytałam w książkach wspomnianego pana, dość przydatna może okazać się umiejętność pracy z szkłem. Nie chcę zostać pełnoprawnym szklarzem, ale chciałabym chociaż nauczyć się giąć i przycinać rurki szklane. Sękowski pisze w swoich książkach o rożnych rzeczach tak, jak byłyby one możliwe do znalezienia w każdym domu, a jedyna szklana rurka jaką miałam okazję obejrzeć z bliska to taka zagięta od butli z winem. Gdzie da się kupić wspomniane rurki i czy laikowi robi różnicę z jakiego szkła są wykonane? Na allegro ceny są raczej zaporowe, a hurtownie sprzedają pewnie na kartony Sad

O ile się zorientowałam to kupno odczynników nie stanowi problemów, najgorzej jest ze sprzętem. Gdyby ktoś mógł mnie poprowadzić za rękę i powiedzieć w co należałoby zainwestować, to byłabym zobowiązana.

Moje poprzednie tematy:
09-09-2018 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
luiz
Member
***

Liczba postów: 226
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #2
RE: Sprzęt laboratoryjny
Nie musisz od razu kompletować wszystkiego od razu. Polecam kupić jednego miesiąca jedną rzecz,drugiego miesiaca drugą. Tak naprawdę cięzko jest zastąpić rzeczy laboratoryjne domowym sprzetem. Nie zastąpisz w taki sposob miarek czy zlewek. Będzie trudno.

Zawsze jednak mozesz zaoszczędzić i zamiast w sklepach stacjonarnych, kupić wyposażenie do domowego laboratorium w sklepach internetowych,które mają korzystniejsze ceny
https://danlab.pl/szklo-laboratoryjne-pipeta/ - zerknij sobie na szkło laboratoryjne tutaj.
Moje poprzednie tematy:


Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.
11-09-2018 10:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eagle
Senior Member
****

Liczba postów: 666
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #3
RE: Sprzęt laboratoryjny
Jakby ktoś natomiast szukał sprawdzonego laboratorium to polecam laboratorium genetyczne Wrocław. Mają świetne ceny, a próbki można wysłać samodzielnie. Wyniki przychodzą bardzo szybko.
Moje poprzednie tematy:


Energooszczędne domy z drewna
04-04-2019 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alina083
Member
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
Status: Offline
Post: #4
RE: Sprzęt laboratoryjny
W każdym laboratorium na pewno przyda się także specjalistyczne wyposażenie, jak chociażby zlew laboraotryjny - https://renggli.pl/pl/oferta/zlewy-laboratoryjne/. Tego typu specjalistyczne wyposażenie zagwarantuje bezpieczną pracę z odczynnikami chemicznymi. A to w pracy laboratoryjnej jest najważniejsze. Dlatego trzeba dobrze zawsze zapoznać sięz charakterystyką danego sprzętu przed zakupem.

Moje poprzednie tematy:
    17-09-2020 21:33
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    scyzoryk22
    Senior Member
    ****

    Liczba postów: 451
    Dołączył: Oct 2018
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #5
    RE: Sprzęt laboratoryjny
    Witam. Wyposażenie zależy oczywiście od specyfiki badań, które będziemy w nim wykonywać. My zamierzamy specjalizować się w spektometrii, także niezbędny będzie profesjonalny spektrometr masowy https://www.uni-export.com.pl/spektromet...iza-gazow/. Oczywiście każde laboratorium powinno być urządzone w sposób zgodny z ustawą oraz wytycznymi.

    Moje poprzednie tematy:
    27-01-2022 22:21
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    dajuber
    Posting Freak
    *****

    Liczba postów: 3,200
    Dołączył: Jan 2019
    Reputacja: 0
    Status: Offline
    Post: #6
    RE: Sprzęt laboratoryjny
    Jeżeli szukacie sprawdzonych specjalistów, którzy wykonują pomiary w pomieszczeniach czystych zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 14644-1:2016 to ze swojej strony mogę wam szczerze polecić firmę https://bnt-sigma.pl/pomiary-w-pomieszczeniach-czystych, współpracowaliśmy z nimi już kilka razy i jako firma jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości świadczonych usług.

    Moje poprzednie tematy:
    16-05-2022 20:55
    Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
    Odpowiedz 


    Podobne wątki
    Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
      Polecicie jakiś sprzęt do pracy z fibrynami i osoczem? pawelpruski 1 79 15-03-2024 15:54
    Ostatni post: miki789
      sprzęt budowlany karumas 4 240 06-03-2024 01:01
    Ostatni post: Areni

    Skocz do:


    Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

    Reklama:


    auto promocje, wyprzedaże

    wyprzedaże, promocje - meble


    Kontakt | www.5teens.pl | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS