Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Polecajka - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Książki (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Polecajka (/showthread.php?tid=99)

Strony: 1 2 3 4


Polecajka - Bankai - 09-06-2012 00:00

Witam! Temat ten służy do małej recenzji (nie streszczenia) książki i jej polecenia ^^ Oczywiście chodzi o każdy możliwy gatunek.

Ja osobiście polecam Sagę Jacka Piekary mówiąca o pewnym inkwizytorze. Książka jest bardzo fajna, z gatunku fantasy. Posiada wiele realnych odniesień, postać główna ma ciekawy charakter, a jego towarzysze są specyficzni. Każda z misji jest inna, coraz bardziej wymyślna. Książka działa bardzo na wyobraźnię, polecam przeczytać ^^


RE: Polecajka - Regis - 09-06-2012 15:38

Ja polecam "Koniec Świata" Mark'a Chadbourna. Świetna opowieść fantasy. Na pewno każdemu fanowi fantasy się spodoba. Opowiada o przemienieniu się legend w prawdę. Smoki w naszym świecie troszkę namieszają, celtyckie legendy sprawią że można faktycznie pomyśleć że to możliwe Wink


RE: Polecajka - Sebas - 10-06-2012 23:15

Ja od siebie mogę polecić książkę pod tytułem "Jestem kibolem" Korsak Krzysztofa opowiada ona o życiu prawdziwych kibiców huliganów i pokazuje ich w prawdziwym świetle a nie tym wymyślonym w mediach po przeczytaniu tej książki zapewniam Was zmienicie obraz patrzenia na kibiców ale i na Polskę która jest rozkradana przez rząd.

A oto recenzja
" „Jestem kibolem” to pierwsza w historii opowieść o współczesnych polskich kibolach. Zaskakująca. Oderwana od schematu. Nieznana dotąd dla ogółu. Wciąga tak mocno jak wciąga sam świat kibicowski. W Polsce jest ponad 200 tysięcy kiboli. Bohaterem książki jest jeden z nich. Kibol, chuligan, ale i nauczyciel historii. Jego życie to: ustawki, zadymy, wyjazdy, zgody, kosy, sporty walki, szybki seks, imprezy, oprawy. Ale to także przeżycia wewnętrzne: emocje przed ustawką, adrenalina, strach, odwaga, chwile zwątpienia, wyrzuty sumienia, płacz matki w głowie. Takie życie niesie ze sobą konsekwencje. Bohater książki przekonuje się o tym na własnej skórze. Także dosłownie. I musi się z tym zmierzyć. I chce to zrobić w taki sposób, o jakim się nawet nikomu dotąd nie śniło..."


RE: Polecajka - Jacky - 11-06-2012 01:40

Trylogia Millenium, Autobiografia Keitha Richardsa, Patrząc jak Krwawisz - biografia Guns N Roses, Elektryczne Kangury - biografia AC/DC ... no cóż xD


RE: Polecajka - ludzia - 26-02-2013 11:48

Brudna Trylogia o Hawanie- książka napisana w sposób, który może wiele osób bulwersować. Pełna naturalizmu, brudnego seksu, nędzy i brudu. Świetna opowieść pokazująca realia życia na Kubie.


RE: Polecajka - anna_tomczak78 - 30-08-2013 22:29

A ja polecam książkę "Bydło" poruszającą tematykę NWO. Świetnie się czyta. W sam raz na weekendowe popołudnie...


RE: Polecajka - sxaxex - 05-09-2013 10:44

Ja polecam Igrzyska Śmierci. Ciekawa książka, którą bardzo szybko się czyta.


RE: Polecajka - jarko - 23-09-2013 13:54

Trylogia Władcy Pierścieni i Hobbit, czyli tam i z powrotem. Warto przeczytać, chociaż z uwagi, żeby porównać z filmamiSmile


RE: Polecajka - cytrynia - 27-09-2013 13:12

tak ale oczywiście przeczytać w odwrotnej kolejności, najpierw hobbita oczywiście. świetny wstęp do trylogii


RE: Polecajka - dorota.mikosza - 30-10-2013 15:52

Ja polecam :

Hawkins Kirstan – Kapelusze doni Nicanory
Ulatowska Maria – Sosnowe dziedzictwo
Stasiuk Andrzej – Jadąc do Babadag
Faber Michel – Szkarłatny płatek i biały
Faber Michel – Szkarłatny płatek i biały
Mendoza Eduardo - Przygoda fryzjera damskiego