Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Terapia uzależnień - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Zdrowie i uroda (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Terapia uzależnień (/showthread.php?tid=954)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Terapia uzależnień - oktan - 24-08-2013 18:12

Mój brat nigdy nie wylewał za kołnierz ale w ostatnich miesiącach stracił kontrolę nad nałogiem. Chcę go wysłać na tą terapię uzależnień. Nie chcę, żeby się całkiem stoczył. Co o tym myślicie?


RE: Terapia uzależnień - ixura - 28-08-2013 11:50

Jeśli twój brat sam nie będzie chciał pomocy to mu nawet taka terapia nie pomoże. Musisz z nim najpierw o tym porozmawiać, bo jak wyskoczysz z taką propozycją jak filip z konopi to możesz go urazić.


RE: Terapia uzależnień - smigol - 28-08-2013 16:04

sądzę że nawet gadanie może nie pomóc. najlepiej jak powie mu to ktoś nie z rodziny, albo sięgnie dna i się opamięta, ale na to nie warto liczyć


RE: Terapia uzależnień - Spartanka20 - 03-09-2013 14:36

Niestety tak jest najczęściej, że jak ktoś nie sięgnie sam dna i nie zechce stamtąd wyjść, to nikt go na siłę nie wyciągnie. Nasz rodzinny lekarz psycholog tez tak twierdzi, choc u nas na szczęście aż do takich dramatów nigdy nie dochodzilo, bo zawsze ów "element" się jakoś opamiętywał.
Może i dzieki regularnemu lataniu do psychologa.


RE: Terapia uzależnień - teletubiś - 17-01-2014 10:57

Terapia w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem, jednak nie należy wykonywać kroków, ani wypowiadać słów pochopnie, bo na wstępie można wszystko zniszczyć.


RE: Terapia uzależnień - Spartanka20 - 19-01-2014 11:33

(28-08-2013 11:50)ixura napisał(a):  Jeśli twój brat sam nie będzie chciał pomocy to mu nawet taka terapia nie pomoże. Musisz z nim najpierw o tym porozmawiać, bo jak wyskoczysz z taką propozycją jak filip z konopi to możesz go urazić.

Zgadzam się w 100%. Jak ktoś nie chce, to nic się nie zrobi


RE: Terapia uzależnień - Spock - 28-07-2014 11:27

Teoretycznie jest coś takiego jak ubezwłasnowolnienie, ale jest to skomplikowane i trzeba mieć naprawdę mocne argumenty. Wydaję mi się, że warto rozmawiać z taką osobą - chociaż to też nie jest łatwe. Mój znajomy dojrzał do takiej decyzji, gdy sięgnął dna, niestety. Teraz pomaga mu psycholog i regularnie chodzi na terapię.


RE: Terapia uzależnień - LilianaL. - 11-08-2014 10:05

Porozmawiajcie z nim najpierw, żeby uzmysłowił sobie że trochę przeholował..dajcie mu czas na przemyślenie sprawy i zaproponujcie terapię. Jeśli uważacie że to jedynie wyjście z tej sytuacji, to na pewno warto.


RE: Terapia uzależnień - salor3 - 12-08-2014 16:00

Najlepiej jakby sam wyraził chęć w 100% ale to nie zawsze takie łatwe, pewnie potrzebuje czasu. Jeżeli sytuacja jest poważna to nie widzę innego rozwiązania.


RE: Terapia uzależnień - aniajarnicka - 12-08-2014 23:24

Z Poradni Educatio możecie zaprosić psychologa lub psychiatrę do domu. Jeśli brat jest jeszcze komunikatywny, to może go przekona do leczenia. Zobacz na stronie: http://www.educatio.pl/terapia-uzaleznien.html