Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Jakiego języka się uczycie? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Jakiego języka się uczycie? (/showthread.php?tid=790)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Jakiego języka się uczycie? - afolabi - 10-06-2013 12:59

Dokładnie. Najbardziej praktycznym językiem jest angielski. Znając dobrze angielski można być pewnym, że dogada się we wszystkich krajach.


RE: Jakiego języka się uczycie? - kolorowa - 18-06-2013 10:35

Ja uczyłam sie niemieckiego i angielskiego, ale szczerze po latach nauki sposobem tłumaczeniowym niewiele umiem. Teraz zaczynam naukę metodą 5S. To metoda, która nie polega na wklepywaniu słówek, ale na osobistym podejściu do języka. Odnosi się do uczuć i emocji, angażuje nas w naukę przez co jest bardziej efektywna. Tym razem na pewno mi się uda


RE: Jakiego języka się uczycie? - angie96 - 31-08-2013 10:23

Uczę się angielskiego i niemieckiego, ale do tego drugiego niezbyt się przykładam Sad. Moim zdaniem nie ma co liczyć na jakieś cudowne metody, szkoły językowe czy nauczycieli, trzeba liczyć na samego siebie, mieć motywację i być konsekwentnym. Dużo czytać, oglądać angielskie filmy (może być na początku z napisami), słuchać i tłumaczyć angielskie piosenki, słuchać angielskiego radia i rozmawiać. Tak robię i to daje wg mnie dobre efekty. Warto też wyjechać na jakiś kurs, np. w wakacje do Anglii czy innego kraju anglojęzycznego, żeby poćwiczyć mówienie - ja byłam w lipcu tu. Poznałam masę ludzi z rożnych krajów i teraz z niektórymi nawijam na Skypie.


RE: Jakiego języka się uczycie? - aga2013 - 24-09-2013 00:13

Najlepiej dzisiaj to chyba Chińskiego języka się uczyć to język przyszłości


RE: Jakiego języka się uczycie? - puczx - 24-09-2013 13:36

Uczę się tylko angielskiego. Niestety nie mam tej umiejętności, żeby łatwo przyswajać obce języki, przez co zrezygnowałem z nauki francuskiego.


RE: Jakiego języka się uczycie? - jupiter - 26-09-2013 15:54

jestem w czasie nauki francuskiego Big Grin strasznie zagmatwany... ale mam nadzieję że będzie warto się męczyć


RE: Jakiego języka się uczycie? - cebula22 - 03-10-2013 09:39

Chińskiego Smile


RE: Jakiego języka się uczycie? - Malineczka23 - 08-10-2013 10:44

Znam dosyć dobrze angielski, przynajmniej na tyle, żeby się dogadać. Teraz zacząłem się uczyć hiszpańskiego i powiem wam, że jest dosyć prosty. Po 2 dniach umiem już liczyć do 10 ;p


RE: Jakiego języka się uczycie? - agatkao - 10-10-2013 20:37

(10-06-2013 12:59)afolabi napisał(a):  Dokładnie. Najbardziej praktycznym językiem jest angielski. Znając dobrze angielski można być pewnym, że dogada się we wszystkich krajach.

Dokładnie ten angielski jest bardzo uniwersalnym językiem którym można się dogadać praktycznie w każdym możliwym miejscu na świecieSmile sama uczyłam się w liceum tylko trzy lata ale mam jakieś podstawy i dogaduję się z ludźmi jak jadę na przykład na wakacje. Ale przed wyjazdem muszę trochę potrenować bo jednak są małe braki gdy się cały rok nie mówi Smile zwłaszcza z rzadko używanymi słówkami. W tej sytuacji korzystam z internetu najczęściej ze strony http://www.angielski.slowka.pl/, świetna strona zawsze jak czegoś nie wiem znajdę tam odpowiedzSmile


RE: Jakiego języka się uczycie? - Nowijka88 - 23-10-2013 12:05

Angielski wiadomo, to podstawa, każdy ma w szkole angielski. Mowa raczej o drugim języku, jaki wybierzemy do nauki, ja uczę się włoskiego. Jest bardzo łatwy i po roku nauki już jako tako się z Włochem dogadam Smile