Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Jakiego języka się uczycie? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Jakiego języka się uczycie? (/showthread.php?tid=790)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Jakiego języka się uczycie? - kamiska9 - 16-11-2012 13:25

Jakich języków obcych się uczycie? I w jaki sposób?
Korzystacie z kursów, korepetytorów czy tylko uczycie się go w szkole?
I czy Waszym zdaniem nauka języka jest droga?

Ja jestem chyba uzależniona od kursów językowych.
Zawsze imponowała mi znajomość wielu języków obcych,,. pewnie dlatego cały czas się ich uczę.


RE: Jakiego języka się uczycie? - Rybka1648 - 16-11-2012 16:20

Tylko w szkole mam francuski i angielski dobrze nawet mi idzie ;d


RE: Jakiego języka się uczycie? - spajlar - 21-11-2012 16:03

Uczyłem się angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Najbardziej lubiłem francuski i angielski, a z niemieckim zawsze miałem problemy. Na szczęście ten język jest już za mną.


RE: Jakiego języka się uczycie? - zazdrosnica - 26-11-2012 14:59

hiszpańskiego- uczyłam się w szkole, prywatnie a teraz poszłam o krok dalej i studiuję iberystykęSmile

angielskiego- też w szkole, prywatnie, na kursie byłam raz ale chyba wolę z korepetytorem albo np jeszcze z koleżanką, dużo filmów oglądam, robię sama ćwiczenia itp

teraz kupiłam sobie samouczka do francuskiegoSmile póki co przeglądam tylko, ale motywacja jestSmile

i niemieckiego się uczyłam chyba z 5lat ale już praktycznie nic nie pamiętam, jakoś wyparłam z siebie ten język


RE: Jakiego języka się uczycie? - bebert - 27-11-2012 16:37

Niemiecki to fantastyczny język, bardzo "techniczny" i ścisły. Zawsze mi się podobał, niestety, nie udało mi się go nigdy w wystarczającym stopniu nauczyć, aczkolwiek jeszcze może nie wszystko stracone.

Angielski mam w miarę opanowany, może nie na poziomie bardzo wysokim, ale z komunikacją nie mam problemów.


RE: Jakiego języka się uczycie? - kamiska9 - 01-12-2012 14:26

Czyli widzę że angielski,niemiecki, francuski i hiszpański są najbardziej popularnymi językamiSmile A nie zastanawialiście się kiedyś czy by się nie uczyć mniej popularnych języków? np. chiński?norweski?szwedzki? Obecnie chyba są to przyszłościowe języki sądząc po ogłoszeniach oferujących pracę też w Polsce.


RE: Jakiego języka się uczycie? - niemenka - 12-02-2013 17:40

Uczę się języka angielskiego. Jest to ważna inwestycja ponieważ prawie cały świat się uczy tego języka.


______________________
krzemionka do picia smaczna i zdrowa


RE: Jakiego języka się uczycie? - linaresa - 13-02-2013 14:28

niemenka do czasu, ponieważ teraz kraje chętnie wprowadzają język chiński i myślę, że ten język niedługo zacznie dominować w szkołach



---------------------
telefony komórkowe


RE: Jakiego języka się uczycie? - luiz - 15-02-2013 14:07

Tylko i wyłącznie angielskiego bo w tym języku dogadamy się z każdym.


________________________
budowa kurników zobacz jak to robimy.


RE: Jakiego języka się uczycie? - teletubiś - 26-02-2013 15:04

teraz to w zasadzie uczę się tylko angielskiego, bo stwierdziłam, że opanuję jeden język perfekcyjnie zamiast na raz zabierać się za kilka z różnej bajki, stwierdziłam też, że nie warto wydawać kasy na szkoły językowe i mam prywatnego korepetytora, który ma na prawdę ogromną wiedzę, bo jest też takim tłumaczem przysięgłym i kilka razy był zagranica, więc akcent prawie nie do poznania, prawie jak u native speakera Tongue