Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Unia Europejska - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Społeczeństwo i wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Unia Europejska (/showthread.php?tid=696)

Strony: 1 2


Unia Europejska - scrappy - 18-09-2012 19:17

Co o niej sądzicie? Jak oceniacie jej funkcjonowanie?
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela czy może wręcz przeciwnie?
Zapraszam do dyskusji.


RE: Unia Europejska - Misterio - 19-09-2012 23:34

Unia ma swoje wady i zalety. Wadą jest waluta do której jeszcze przez długi czas państwa nie bd w stanie przyjąć oraz polityka wewnętrzna unii potrzeba jej jeszcze dużo czasu że by urosła w siłe puki co jest tylko szansą na rozwinięcie krajów takich jak polska.


RE: Unia Europejska - Anakonda - 21-02-2013 10:26

Unia Europejska ma mnóstwo zalet, ale i mnóstwo wad. Gdyby nie członkostwo w UE, Polska nie miałaby funduszy na przeważającą większość zrealizowanych i realizowanych inwestycji. Zamknięte granice uniemożliwiłyby tak szybki rozwój transportu międzynarodowego, nie powstałoby wiele miejsc pracy, a polityka zagraniczna leżałaby u nas i kwiczała. Z drugiej strony - wiele wymogów unijnych sprawia, że społeczeństwo sporo musi się natrudzić, że często musimy zacisnąć zęby i wydać więcej pieniążków, by móc spełniać narzucone normy. Zastanawia mnie, jak to będzie w przypadku ograniczenia zużycia dwutlenku węgla i stworzenia domów energooszczędnych, teraz jeszcze są jakieś dofinansowania na modernizację starszych budynków, ale jak to będzie za kilka lat, gdy posiadanie energooszczędnego domu będzie wymogiem, a przecież nie każdego będzie stać na solary, czy inne pompy ciepła.


RE: Unia Europejska - annaduzyptak - 21-06-2013 18:35

Zbiurokrytyzowany moloch na glinianych nogach, bliższy upadku niż zjednoczenia. Wzajemne animozje wielu narodów są niedopokonania tylko pieniędzmi.


RE: Unia Europejska - inaho - 25-06-2013 15:52

Dokładnie. Szkoda tylko, że w mediach nadal trwa propaganda gdzie pokazują jak UE jest świetna itp.


--------------------
taśmy przenośnikowe transcomfort


RE: Unia Europejska - dominik20 - 12-07-2013 14:40

Moim zdaniem unia powstała po to aby konkurować z Chinami i USA. Wszystko kręci się wokół dużych pieniędzy i jak to już jest w Europie od lat Niemcy mają najwięcej do powiedzenia. Z tego co wiem to na 100 euro wydanych w Polsce aż 90 euro wraca do Niemiec..



______________________________________
Zobacz koniecznie pompa ciepła Gdańsk!


RE: Unia Europejska - jkuna - 14-07-2013 18:27

Dla wszystkich, którzy tak jak ja nie cierpią tego euro sojuzu polecam filmy z panem Nigel Farage'm, który siedzi w Unii i "mówi jak jest" Wink


RE: Unia Europejska - naczoka - 15-07-2013 10:53

nie do końca mówi jak jest, ale fakt, że nieźle czasami po nich jedzie Wink


RE: Unia Europejska - sidor - 13-01-2014 15:26

Zobaczycie że kiedyś to wszystko pęknie. Takich krajów jak Grecja jest wiele. Same nakazy itd. Z drugiej strony Polska nie umie powiedzieć NIE. Nasz rząd to cieniasy nie umiejący powiedzieć otwarcie nie zgadzamy się i będziemy wędzić kiełbasę i oscypki itd itp. Same zaostrzone wymogi dotyczące hodowli czy firm wykonujących transport międzynarodowy. Kiedyś Pan Stefan jeździł Jelczem , pił mleko od krowy , jadł jaja prosto od kury ze wsi i miał serce jak dzwon. Wszystko pachniało świeżością. A teraz sztuczne jaja robione w fabryce. Zobaczycie że to pęknie.


RE: Unia Europejska - Lorki - 14-01-2014 15:38

fajnie zamaskowany spam, tylko piszesz takie farmazony że szkoda straciłem kilkanaście sekund na czytanie tych wypocin i nikt mi tego czasu nie zwróci