Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Studia. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Studia. (/showthread.php?tid=687)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Studia. - maratonczyk7 - 07-04-2014 17:19

teraz moim zdaniem jest boom na fachowców. Likwidowali zawodówki i takie są efekty, że budowlaniec bez studiów może zarobić kilkakrotnie więcej niż ktoś z wyższym wykształceniem


wyburzenia radom


RE: Studia. - Wieloryb - 09-04-2014 17:04

(31-03-2014 22:49)JackSparrow napisał(a):  Teraz studia niewiele dają, trafiliśmy po prostu na niecieawy okres.

Podobno lekarze wciąż dobrze się mają, bo wielu wyjechało. Jednak tutaj trzeba mieć mocną głowę do nauki i równie mocny żołądek. Ja słabo znoszę drastyczne widoki, więc bym się do tego zawodu nie nadawał.


RE: Studia. - oktan - 23-04-2014 12:32

A zastanawialiście się może nad możliwością dorobienia sobie na studiach ? Na przykład wyjechać do Niemiec aby zaopiekować się starszymi ludźmi? Obecnie pracy jest wiele.
Polecam wejść sobie tutaj: opiekunki24 - na stronie znajdziecie bardzo wiele informacji na temat tego jak znaleźć taką pracę.


RE: Studia. - drzewo - 19-05-2014 23:13

Ja studiowałem grafikę, teraz pracuje w zawodzie, ale cały czas się doszkalam. Ostatnio zrobiłem kurs online z corela, bo pracuje przy składaniu gazety i dużo mi pomógł, a na studiach nie było nawet podstawy...


RE: Studia. - gatta - 20-05-2014 10:26

A ja lubię swoje studia. Nawet jeśli po nich nie znajdę pracy w zawodzie, to wiem że jest wiele szkoleń i kursów.


RE: Studia. - joanka - 31-05-2014 19:34

No hej Smile Ja jestem na 1 roku psychologii, powiem Wam, że jest to wbrew pozorom bardzo wymagający kierunek, strasznie dużo informacji. Większość bardzo ciekawa, ale są teżtakie przez które trzeba po prostu przebrnąć.


RE: Studia. - drzewo - 01-06-2014 23:35

Najlepiej wybierz studia, które Cię interesują a nie są modne albo dlatego, że znajomi tam idą.


RE: Studia. - Mixii - 15-06-2014 12:18

A ja się zastanawiam żeby zrobić niestacjonarnie bezpieczeństwo wewnętrzne dodatkowo. W znalazłem bardzo fajną opcje którą ma Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi. Opłata niska bo poniżej 300 zł miesięcznie, ale to co najlepsze to ilość zjazdów 3 w semestrze - jak dla mnie rozwiązanie idealne. Poczytajcie sobie http://www.uns.edu.pl/


RE: Studia. - Mieczyslaw91 - 18-06-2014 10:47

najlepiej przed wyborem studiów warto prześledzić rynek pracy bo co z tego że zrobimy swój wymarzony kierunek jak potem bd pracować np w Tesco ;p


RE: Studia. - niemenka - 22-07-2014 14:47

A moim zdaniem warto jest tak jak kolega powyżej wspomina prześledzić sobie rynek pracy i zobaczyć w jakich branżach jest wziecie.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.gowork.pl/praca/wroc%C5%82aw;l - na portalu można znaleźć oferty pracy w takim mieście jak Wrocław. Intensywnie się rozwija tak więc stanowi dobry obraz tego jakie zawody są obecnie poszukiwane. I wcale nie są to prace, które wymagają studiów.
Napisałabym wręcz, że bardziej pożądane są zawody praktyczne.