Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Studia. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Studia. (/showthread.php?tid=687)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Studia. - moriszja - 18-09-2013 12:10

Dokładnie, ale niestety studenci wolą balować, chodzić na studia dzienne, jakoś na farcie zaliczyć sesję, kupić prace licencjacką lub magisterską i później się dziwią, że nikt ich nie chce.


RE: Studia. - guter - 19-09-2013 12:20

prawda jest taka że tacy którzy sie starają też mają problemy... kiedys miałem takie samo zdanie jak ty ale moja siostra była prymuską na studiach i nie mogła znaleźć pracy w zawodzie więc nie można generalizować


RE: Studia. - Błażejuu - 10-10-2013 19:09

Architektura lub psychologia, ale bardziej stawiam na psychologię^^


RE: Studia. - kalka - 14-11-2013 15:42

Jak dla mnie odgórne założenie, że każdy z nas musi iść na studia jest błędne. Jeżeli w wieku, kiedy kończymy liceum wiemy dokładnie, jakąś iść drogą i nie jest do tego potrzebne wyższe wykształcenie, im wcześniej zaczniemy, tym szybciej coś na tym zyskamy. Jeżeli chłopak chce być mechanikiem samochodowym i otworzyć swój warsztat, to czy naprawdę potrzebne jest mu to mgr przed nazwiskiem? Jeżeli z kolei dziewczyna chce zająć się aranżacją kwiatów i otworzyć własną kwiaciarnię, wystarczyłby jej przecież kurs florystyczny, np. taki jak tutaj. Wszystko jest kwestią podjęcia odpowiedniej decyzji.


RE: Studia. - ArekF - 29-01-2014 14:08

Też zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów. Po głowie mi chodzi logistyka, bo też mój ojciec ma firmę transportową i może jakoś będę mógł ją później prowadzić albo przynajmniej mieć w niej pracę.


RE: Studia. - anastazja4390 - 01-02-2014 11:26

A ja staram sie łączyć przyjemne z pożytecznym i robić w przyszłości to, co od zawsze lubię. Studiuję w http://www.wyzszaszkolakosmetyki.pl gdzie jest do wyboru kilka kierunków związanych z kosmetologią i nie tylko uczę sie teorii. Mamy dużo zajęć praktycznych, gdzie doskonalimy technikę np. makijażu czy zabiegó spa. Świetna zabawa i perspektywa na przyszłość, bo to coraz bardziej popularne


RE: Studia. - yoohoo - 04-02-2014 12:47

Najważniejsze jest, żeby wybrać kierunek zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, żebyśmy mogli się rozwijać a nie tylko studiować


RE: Studia. - nosleep - 13-02-2014 01:15

ja skonczyłam juz studia Smile na szczęście to juz za mna


RE: Studia. - adam9112 - 28-02-2014 00:54

ja kończe studia informatyczne i same one nie były trudne.
Natomiast wiem, ze po nich dużo nie osiągne gdyż w mojej specjalizacji jaka są sieci i systemy komputerowe ważne są kursy typu CCNA na które mnie nie stać.
natomiast sinformatyke jak najbardziej polecam

szamba betonowe


RE: Studia. - Lublu - 28-02-2014 11:03

czyli musisz teraz dorobić na kursy i jazda z tematem Big Grin