Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Aborcja i eutanazja. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Społeczeństwo i wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Aborcja i eutanazja. (/showthread.php?tid=643)

Strony: 1 2 3 4


RE: Aborcja i eutanazja. - Snorlax - 11-09-2012 18:48

Jestem jak najbardziej za eutanazją jeśli dana osoba ma żyć do końca życia jak warzywko to lepiej dla niej byłoby żeby umarła najczęściej tacy ludzie i tak o to proszą ale nie dostają zgody...

Natomiast jestem całkowicie przeciw aborcji już teraz można jej dokonać w Polsce legalnie!!
Jeśli dziecko zagraża życiu matki, pochodzi z gwałtu, ( nie wiem jak wygląda sprawa z niepełnosprawnymi dziećmi[nie każdy ma siłę opiekować się takim dzieckiem]) także myślę , że tylko w tych dwóch/trzech przypadkach powinna ona być wskazana !!
A w reszcie przypadków już nie!


RE: Aborcja i eutanazja. - payamana - 15-01-2013 10:41

(11-09-2012 18:48)Snorlax napisał(a):  Jestem jak najbardziej za eutanazją jeśli dana osoba ma żyć do końca życia jak warzywko to lepiej dla niej byłoby żeby umarła najczęściej tacy ludzie i tak o to proszą ale nie dostają zgody...

Natomiast jestem całkowicie przeciw aborcji już teraz można jej dokonać w Polsce legalnie!!
Jeśli dziecko zagraża życiu matki, pochodzi z gwałtu, ( nie wiem jak wygląda sprawa z niepełnosprawnymi dziećmi[nie każdy ma siłę opiekować się takim dzieckiem]) także myślę , że tylko w tych dwóch/trzech przypadkach powinna ona być wskazana !!
A w reszcie przypadków już nie!

Ja mam mieszane uczucie co do eutanazji. Załóżmy, że chodzi o moją osobę. Jestem sparaliżowany i chcę odejść. Wtedy bo można było mnie uśmiercić bo to moja decyzja. A teraz załóżmy, że chodzi o mamę, tatę, siostrę. Któryś z członków rodziny mówi, że chce odejść. Nie wiem jak wy, ale ja nigdy nie podjąłbym się wyłączenia aparatury podtrzymującej życie. Do końca życia czułbym się z tym podle.


RE: Aborcja i eutanazja. - domarant7 - 02-03-2013 15:09

Ja jestem przeciwna eutanazji, pamiętam przypadek takiego Pana który był też poruszony w tv który domagał się eutanazji bo nie widziała sensu istnienia, zainteresowała się nim fundacja Anny Dymnej i teraz już nie ma takich mysli żeby umrzeć. Myślę że w kwestii eutanazji to zależy od nas od tego czy potrafimy pomoc takim osobą pokazać że jednak ich życie jest dla kogoś warte. Ze mogą oni zrobić coś dla siebie i dla innych. Co do aborcji to zgodzę się z nevermind.


RE: Aborcja i eutanazja. - Natalka - 04-03-2013 13:40

Przeciw, mogła bym przyjąć eutanazję ale w bardzo skrajnych przypadkach. kiedy człowiek cierpi i nie ma dla niego ratunku


RE: Aborcja i eutanazja. - nursul - 14-03-2013 15:14

(02-03-2013 15:09)domarant7 napisał(a):  Ja jestem przeciwna eutanazji, pamiętam przypadek takiego Pana który był też poruszony w tv który domagał się eutanazji bo nie widziała sensu istnienia, zainteresowała się nim fundacja Anny Dymnej i teraz już nie ma takich mysli żeby umrzeć. Myślę że w kwestii eutanazji to zależy od nas od tego czy potrafimy pomoc takim osobą pokazać że jednak ich życie jest dla kogoś warte. Ze mogą oni zrobić coś dla siebie i dla innych. Co do aborcji to zgodzę się z nevermind.

Też widziałem o tym reportaż. Teraz ten człowiek pracuje i oddaje się swojej pasji, która właśnie pozbawiła go normalnego życia.


RE: Aborcja i eutanazja. - hejkumkejkum - 18-04-2013 13:27

To powinno zostać do decyzji każdego. Ja się dziwię, że państwo chce ingerować w każde kwestie. Tylko jak się próbuje od nich coś żeby zrobili to jest problem. Sprawdźcie sobie ile wynoszą zarobki posłów i całej ich ekipy i wystarczy o tym wspomnieć im to już wielki płacz i zgrzytanie.


RE: Aborcja i eutanazja. - zamudia - 22-04-2013 11:13

(18-04-2013 13:27)hejkumkejkum napisał(a):  To powinno zostać do decyzji każdego. Ja się dziwię, że państwo chce ingerować w każde kwestie. Tylko jak się próbuje od nich coś żeby zrobili to jest problem. Sprawdźcie sobie ile wynoszą zarobki posłów i całej ich ekipy i wystarczy o tym wspomnieć im to już wielki płacz i zgrzytanie.

A co to ma wspólnego z tym tematem Huh


RE: Aborcja i eutanazja. - edyta31797 - 13-12-2013 17:09

Jestem przeciwna aborcji i eutanazji oczywiscie jest jeden wyjatek jesli chodzi o aborcje, o mlode dziewczyny ktore zostaly bardzo skrzywdzone ale tylko w tym przypadku. W każdym innym
powinno się odwodzić od tego pomysłu osoby młode, zdesperowane, po przejściach, z raczej błahych przyczyn nie będących nieuleczalną chorobą podejmujące pochopne decyzje na przykład: kiedy zmarł im ktoś bliski, kiedy nie mają środków finansowych na spłacenie zaciągniętego kredytu, kiedy zostały zgwałcone lub publicznie skompromitowane po opublikowaniu kontrowersyjnych materiałów ze swoją osobą, albo grozi im eksmisja za nie płacenie rachunków w wyznaczonym terminie, itp.), które mają jeszcze długie życie przed sobą i mogą się w każdej chwili otrząsnąć i opamiętać i za kilka dni wróci im ochota do życia.
Monteskiusz powiedzial
Próbujmy przystosować się do życia, bo ono do nas się nie przystosuje.
To znaczy trzeba zyc i nigdy sie nie poddawac, bo przyjdzie kolej na kazdego z nas.


RE: Aborcja i eutanazja. - DamianG - 03-07-2014 09:35

jestem przeciw eutanazji i aborcji chyba że tak jak już było tutaj pisanie dziecko miałoby się urodzić chore i całe życie miałoby cierpieć to rozumiem ale to tylko na prawdę w wyjątkowych sytuacjach. Co do eutanazji no to cieżko mi się wypowiedzieć ale uważam że to podobnie jak w przypadku aborcji. Tylko wyjątkowe sytuacje


RE: Aborcja i eutanazja. - anastazja4390 - 29-07-2015 20:06

To jeden z tematów o których można dyskutować, a i tak nigdy nie dojdzie się do zadowalających wniosków. Mogę wyrazić jedynie swoje zdanie na ten temat, oczywiście szanując zdanie pozostałych wypowiadających się. Uważam, że każda istota ma prawo żyć, ponieważ dar życia jest najpiękniejszy jaki otrzymała ludzkość. Dlatego też należy dokonać wszelkich starań, aby podtrzymać życie i poprawiać jego jakość. W tym celu niektóre z fundacji bardzo pomagają podopiecznym np. fundacja Avalon. Wspiera chorych między innymi finansowo http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/zaloz_subkonto.html To tylko jeden z przykładów. jeśli chodzi o eutanazję to człowiek który zaznał życia i jest świadomy swoich decyzji powinien móc postępować zgodnie z własnym sumieniem.