Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Wybór studiów - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Wybór studiów (/showthread.php?tid=6016)

Strony: 1 2 3


Wybór studiów - Oliwia - 19-09-2017 20:53

Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-s topnia,2,2,259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.


RE: Wybór studiów - magda86 - 24-09-2017 11:51

nie ma czegoś takiego jak kierunki, po skończeniu których będziemy mieć gwarancje zatrudnienia.
Społeczeństwo się starzeje to może coś związanego z opieką nad osobami starszymi. Na przykład fizjoterapia albo rehabilitacja


RE: Wybór studiów - maminka - 26-09-2017 19:58

Dziewczyny ja pomyślałabym nad jakimś studium kosmetycznym czy coś w tym stylu, to takie teraz na czasie i praca po tym jest. Oczywiście wiadomo musi Was to kręcić inaczej nic z tego nie wyjdzie Moja siostra zapisała się teraz i zaczyna roczne studium wizażu i stylizacji w Międzynarodowym Studium Dziewulskich , wspaniała szkoła wiele dobrego czytałyśmy o niej i wiele można się nauczyć tam , także jeśli was to kręci w jakiś sposób lubicie takie rzeczy to może warto pojechać gdzieś dalej i spróbować swoich sił. Zerknijcie na ich stronkę poczytajcie sobie http://www.dziewulscy.pl/


RE: Wybór studiów - olga88 - 27-09-2017 11:32

Bez przesady - dobre wykształcenie to podstawa i na pewno nie są takim studia kosmetyczne. No bez jaj!


RE: Wybór studiów - robi78 - 28-09-2017 12:33

Według mnie dobre wykształcenie to podstawa.Bez niego nie masz szans w przyszłości.

_______________________________________________________________
Jeśli sala na wesele to tylko tutaj.


RE: Wybór studiów - Zaniko - 29-09-2017 16:22

Czy by pracować w archiwum trzeba kończyć jakieś specjalne studia czy wystarczy szkolenie z instrukcji kancelaryjnej ?


RE: Wybór studiów - MonikaK - 01-02-2018 00:10

Ja wybrałam prawo i nie żałuję. Co prawda obawiałam się czy sobie na pewno poradzę z taką ilością nauki ale postanowiłam zaryzykować bo w końcu ten kierunek otwiera wiele drzwi. Studiowałam na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Wybrałam prywatną uczelnię bo wg mnie studia wyglądają na takiej zupełnie inaczej niż na państwowej i nie myliłam się :) Mieliśmy dużo praktyki, zajęcia były bardzo ciekawe, prowadzili je prawnicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Mieliśmy też zajęcia uzupełniające których tematykę wybieraliśmy sami co przełożyło się na to, że zdobyliśmy więcej wiedzy. W dodatku bardzo chwalę sobie praktyki które odbywaliśmy bo dzięki nim nawiązałam wiele kontaktów i po studiach pracę dostałam od ręki :) Dlatego właśnie uważam, że poza kierunkiem istotne jest to co dana uczelnia może nam zaoferować :)


RE: Wybór studiów - greecy - 14-02-2018 10:59

Tutaj masz szczególną rację. Co prawda może i nauki jest więcej niż na innych kierunkach, ale jeśli ktoś wybiera taki kierunek to musi się z tym wiązać. Uczelnia prywatna jest o wiele lepsza od państwowej, gdyż samo podejście profesorów jest zupełnie inne. Ja długi okres zastanawiałem się nad pójściem na prawo, ale jednak wybrałem inny kierunek. Na stronie internetowej https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/podyplomowe/prawo-administracyjne widziałem jednak, że można wybrać się na Prawo administracyjne na studiach podyplomowych. Co prawda pracę magisterską właśnie piszę, więc od nowego semestru mógłbym zacząć te studia na podyplomówce.


RE: Wybór studiów - nukk - 20-02-2018 17:52

Wybór studiów powinien być bardzo indywidualną decyzją i owszem można się poradzić kogoś i posłuchać opinii odnośnie różnych kierunków czy uczelni ale nie można na tej podstawie podejmować decyzji. Ja wybrałam w październiku Studia MBA Chorzów: http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/chorzow/korzysci i była to tylko i wyłącznie moja decyzja-mam nadzieję, że nie będę jej żałowała!


RE: Wybór studiów - Kindzia0034 - 21-02-2018 00:28

To prawda, że rynek sie zmienia i zmieniają się kierunki będące na topie. Ale to co nigdy nie traci na wartości to nauka języków obcych - https://lincoln.edu.pl/warszawa/terminy-zajec/. Nie ważne czy macie wykształcenie humanistyczne czy ścisłe to język i tak zawsze pojawia się jako podstawowe wymaganie w ogłoszeniach o pracę. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć naukę, żeby później mieć łatwiejszy start w życiu.