Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Brak żelaza w organiźmie - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Zdrowie i uroda (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Brak żelaza w organiźmie (/showthread.php?tid=5413)



Brak żelaza w organiźmie - maminka - 29-05-2017 17:59

Witajcie! mam taki problem , od jakiegoś czasu zaczęłam źle się czuć . byłam bardzo osłabiona i często brało mnie zmęczenie a byłam wypoczęta. Zastanawiałam się co to może być, i wyczytałam że takie są objawy braku żelaza . Zrobiłam wyniki i faktycznie potwierdzilo się . Muszę zakupić sobie żelazo w formie płynnej , zestawem witamin Może podpowiecie mi co najlepiej jeść podczas niedoboru żelaza by dostarczyć je organizmowi w takiej naturalnej postaci?


RE: Brak żelaza w organiźmie - kajteeek - 09-06-2017 07:25

Gdyby był brak żelaza, to byłoby bardzo, bardzo źle. Jak już to masz co najwyżej niedobór, a to można łatwo uzupełnić zdrową dietę, ewentualnie jakimiś suplementami, ale po konsulacji z lekarzem.


RE: Brak żelaza w organiźmie - danosia - 22-11-2017 20:57

tabletkami można uzupełnić niedobory, ale lepiej jednak bardziej naturalnymi sposobami


RE: Brak żelaza w organiźmie - danosia - 23-11-2017 14:40

Tych tabletek trzeba się sporo nałykać, takie żelazo jest słabo przyswajalne. Lepiej pić Biovital, to forma płynna i dobrze akceptowana przez organizm. Ważne tylko by pić codziennie, a niedobory zostaną uzupełnione


RE: Brak żelaza w organiźmie - Marii675 - 02-07-2019 10:16

Niedobory żelaza bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Dlatego w przypadku takich problemów warto postawić na zdrową, zbilansowaną dietę z dużą zawartością tego składnika oraz dodatkową suplementację żelaza. Żelazo zawarte w naturalnych produktach ma dość niewielką przyswajalność, więc wsparcie w postaci suplementu szybciej uzupełni niedobory. Wink


RE: Brak żelaza w organiźmie - yoohoo - 02-07-2019 15:39

A to lekarz nie przepisał Ci żelaza? To bardzo dziwne...