Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Wasze opinie o ING Banku Śląskim - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Wasze opinie o ING Banku Śląskim (/showthread.php?tid=5214)

Strony: 1 2


Wasze opinie o ING Banku Śląskim - masew - 01-05-2017 17:43

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chcę wiedzieć, kto z Was ma konto direct w banku ing?

Rozważam założenie w im zarówno rachunku osobistego, jak też oszczędnościowego dla gromadzenia nadwyżek. Myślicie, że dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest posiadanie obydwu typów kont? Skłaniam się ku takiej opcji z powodu niskich opłat i możliwości dość elastycznego oszczędzania pieniędzy. Czy też lepiej będzie zainwestować środki w tradycyjną lokatę? Skłaniam się bardziej do konta oszczędnościowego w ING Banku.

Ponieważ faktem jest, że pieniądze nie są zamrożone i w każdym momencie można je podjąć z konta. Bez niepotrzebnego zrywania terminowej lokaty i utraty naliczonych już odsetek. Z tego, co przeczytałem, to opinie klientów ING Banku Śląskiego nie należą do najgorszych. Wiem, że część z nich na forach i blogach pisze oczywiście konkurencja. Jednak merytoryczne przeważają i wyłania się z nich obraz dość solidnej instytucji finansowej. Posiadającej zarówno bankowość elektroniczną na zaawansowanym poziomie, jak również tradycyjną sieć placówek. Idea

Z tego, co się dowiedziałem to chyba darmowe są wszystkie przelewy z konta osobistego o nazwie, Direct na rachunek oszczędnościowy OKO. Zaś odwrotnie może się już wiązać z opłatą za kolejny przelew w miesiącu, zaś ten pierwszy jest za 0 złotych.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - potuk - 01-05-2017 17:49

Nie jestem jakimś super specjalistą, ale wydaje mi się, że konto oszczędnościowe w tym banku to dobre rozwiązanie. Sam myślę trochę o założeniu czegoś takiego do bardziej elastycznego zarządzania nadwyżkami. Po to aby skutecznie odkładać i później inwestować pieniądze na wyjazd na wczasy w Polsce. O samym ING Banku Śląskim wiem trochę, ale też chętnie poznał bym jakieś sensowne opinie klientów.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - masew - 01-05-2017 17:49

Dobre zapamiętam.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - potuk - 01-05-2017 17:50

Cierpliwość w oszczędzaniu jest niezbędna. Zgadzam się z faktem, że lokaty są w obecnych czasach bardziej opłacalne. Jednak różnice obecnie są niewielkie. Bardziej liczy się elastyczność w zarządzaniu znajdującymi się tam środkami finansowymi. Z reguły opłaty związane z prowadzeniem niewłaściwie dobranego konta zżerają wszystkie odsetki. Jednak nie trudno zmienić do właściwie dobierając rachunek. Pamiętaj, że jak już zakładasz konto oszczędnościowe w banku to szukaj czegoś z możliwymi, niskimi opłatami.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - masew - 01-05-2017 17:50

Wielu ludzi szuka sobie wymówek. Uważając, że na razie nie, co myśleć o oszczędzaniu w banku, ponieważ ich dochody są ciągle jeszcze za małe. Twierdzą, że takie pieniądze starczają w obecnych czasach tylko i wyłącznie na bieżące potrzeby. Tymczasem z prawie każdych dochodów można wygospodarować środki, które mogą zasilać nasze oszczędności.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - potuk - 01-05-2017 17:52

Teraz NEST Bank ma praktycznie bezpłatne osobiste, rozliczane w PLN konto. Polecam sprawdzić też przypisany do tego produktu rachunek oszczędnościowy.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - masew - 01-05-2017 17:53

Słyszałem o tym banku i mam tylko trochę obaw pod kątem tego, że jest to dość nowy podmiot na rynku. Muszę chyba jednak sprawdzić i porównać dostępne na rynku oferty.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - potuk - 01-05-2017 17:54

Myślę, że to dobry pomysł, bo nie każdy jest od razu alfą i omegą. Ja dokonując rzetelnych porównań opłat bankowych zaoszczędziłam w ten sposób całkiem sporo pieniędzy. Przeznaczonych później na budowanie poduszki finansowej.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - masew - 01-05-2017 17:54

Uważam osobiście, że na opłatach można owszem zaoszczędzić. Jednak nie jest to przecież jedyny warunek wyboru produktu finansowego. Ważniejsza jest dla mnie bardziej elastyczność we wpłacaniu i wypłacaniu środków finansowych.


RE: Wasze opinie o ING Banku Śląskim - potuk - 01-05-2017 17:55

Tutaj przyznam Ci rację. Choć oczywiście opłaty w banku dla danego konta są ważną kwestią do sprawdzenia.