Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Religie świata - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Religia i filozofia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Religie świata (/showthread.php?tid=516)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Religie świata - gasiorek - 31-01-2013 01:23

O tak bardzo Cię popieram. Dziś powszechna już jest świadomość, że istnieje coś poza śmiercią. Tylko jesteśmy już na tyle rozwinięci, że coraz częściej nie chcemy wierzyć wg kanonów. To wymaga od Kościoła wielkiej wiedzy i służby. Tam, gdzie księża to rozumieją mają szansę pomagać w rozwoju duchowości, młodzi nie uciekają z kościoła po Komunii, zostają ministrantami... uczą się. Rozwijają się z dobrym wsparciem.


RE: Religie świata - Misterio - 02-02-2013 11:10

Czyja wiem to chyba zależy bo ja patrząc się na ludzi od mojego rocznika (94) do najmłodszych widzę że kościół dla niektórych jest tylko z przymusu, a nie z wiary z mojej miejscowości mój rocznik sobie liczy 126 osób z tego 20 uczęszcza do kościoła, a tylko 15 z własnej nie przymuszonej woli. Jak dla mnie wiara katolicka powoli zanika i poewnie w ciągu 200 lat zaniknie.


RE: Religie świata - Lorki_7 - 16-09-2014 18:36

Jakbym mogła wybierać to chciałabym urodzić się sikhem. To są dopiero wzorce moralne!


RE: Religie świata - czepik - 23-09-2014 14:19

Wybierać religie względem wzorców moralnych choćbym nie mógł ich sobie sam narzucić będąc ateistą. Niektórzy ludzie mają naprawdę wyprane mózgi Smile


RE: Religie świata - Agata24 - 24-09-2014 10:52

Jest tylko jeden Bóg i jeśli tego nie możecie zrozumieć to na prawdę żal mi Was. Błądzicie w ciemnościach a potem już będzie za późno


RE: Religie świata - eryksen - 06-10-2014 16:30

Jest tylko jeden bóg, to prawda. Tylko który?


RE: Religie świata - Beata.Rl - 12-02-2015 16:36

mnie wydaje się, że oprócz Chrześcijanizmu nie ma innej doskonalszej, ale jeśli już to miękki buddyzm z okolic Chin południowych - jedynie, doskonalenie się w sobie i szacunek dla innych - egocentryzm.


RE: Religie świata - StaszekL - 09-04-2015 13:56

Nie wierzę, ale nie mam niczego do wierzących.


RE: Religie świata - asap - 05-05-2015 00:44

Ostatnio czytalam artykuł o Jonestown na Destrudo.pl. Może to nie religia a sekta ale warto wiedzieć, że takie rzeczy mają miejsce: miły facet, charakterystyczny, który ciągnie za sobą setki zwolenników (znamy to skądś?), który prowadzi do śmierci niemal każdego z nich. Tragedia a zarazem nauczka nie tylko dla bliskich zabitych ale i dla każdego z nas, bo cały internet, a z resztą i cała rzeczywistość wręcz przesycone są tego typu relacjami, zależnościami i podporządkowywaniem się nieodpowiednim autorytetom


RE: Religie świata - PyterN - 18-05-2015 17:32

(12-02-2015 16:36)Beata.Rl napisał(a):  mnie wydaje się, że oprócz Chrześcijanizmu nie ma innej doskonalszej, ale jeśli już to miękki buddyzm z okolic Chin południowych - jedynie, doskonalenie się w sobie i szacunek dla innych - egocentryzm.

Chyba chrześcijaństwa... Według jakiej miary chrześcijaństwo jest najdoskonalsze? Bynajmniej nie neguję tego stwierdzenia, jedynie jestem ciekaw, dlaczego jest najdoskonalsze?

______________________
pieśni chrześcijańskie