Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Języki obce - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Języki obce (/showthread.php?tid=514)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Języki obce - niemenka - 16-07-2013 11:58

Ja uczyłam się swego czasu języka niemieckiego ale jednak nie byłam z niego dobra. O wiele lepiej mi wchodził angielski.
W mojej pracy potrzebne mi są tłumaczenia techniczne z języka niemieckiego ale skorzystałam z pomocy profesjonalistów Wink


RE: Języki obce - Cocochoupette - 16-07-2013 16:24

Po latach nauki (metodą filmy, muzyka, zagraniczne strony ;D) w miarę płynnie posługuję się angielskim. Poza tym próbowałam z francuskim, niemieckim, ale nie mam talentu do języków. Sad A szkoda, marzy mi się szwedzki (mamitka mówi płynnie i brzmi to pięknie) oraz serbski (fajny taki Big Grin).


RE: Języki obce - tyldo - 16-07-2013 16:50

nauka języków jest lajtowa tylko trzeba mieć sposób. mój to taki że oglądam filmy Z NAPISAMI i najlepiej w tym języku Smile ciężko takie znaleźć ale warto się potrudzić


RE: Języki obce - kamiska9 - 22-07-2013 10:44

To prawda, napisy na filmie +lektor , dużo dają.
Pamiętam, kiedyś zapytałam holendra znającego 3 języki obce, jakim sposobem się ich nauczył. Odpowiedział, że mając lat -naście, oglądał dużo bajek i filmów w danym języku.


RE: Języki obce - amelkafr - 09-09-2013 21:50

Ja próbuję w końcu porządnie nauczyć się angielskiego. Uczyłam się go w szkole i na kilku kursach, ale efekt był przeważnie słaby, bo w dużej grupie ciężko jest się nauczyć języka. W tamtym semestrze postanowiłam spróbować czegoś innego, czyli nauki przez internet. Zapisałam się do szkoły http://chatterbox.pl. Prowadzą bardzo fajne indywidualne zajęcia z lektorem online. Bez wychodzenia z domu mogę poćwiczyć swój angielski i dostosować program do swoich umiejętności. No i wreszcie widać tego efekt. W tym semestrze też będę korzystać z ich usług. Jeśli ktoś chce sprawdzić, czy tak forma mu odpowiada, to może zapisać się na bezpłatną lekcję próbną.


RE: Języki obce - xucui - 16-09-2013 12:27

Ale jaki jest sens się uczyć czegoś online ? Żyjemy w czasach gdzie wszystko może bardzo łatwo ludzi rozkojarzyć, więc taka nauka jest dla mnie bez sensu.


RE: Języki obce - helena.kuczok - 11-12-2013 10:55

Ja pierwsze swoje doswiadczenia z językiem angielskim wyniosłam z przedszkola. Było to przedszkole Anin. Później podstawówka oraz dodatkowe lekcje. Później obozy językowe, wyjazdy z rodzicami za granicę. Teraz mówię biegle po angielsku SmileSmile


RE: Języki obce - Korzymeek - 11-12-2013 12:11

Warto znać i uczyć się jezyków we współczesnym świecie, ja trochę sobie zbagatelizowałem sprawę bo słabo u mnie z językiem , nie jestem poliglotą i ciężko mi się uczyć j. obcych. Chyba też nie trafiałem na odpowiednich nauczycieli którzy mnie przycisną.


RE: Języki obce - teletubiś - 16-01-2014 12:02

Teraz modne są języki koreańskie, chińskie niektórzy widzą w nich przyszłość, chociażby jakby na to nie patrzeć nie są to łatwe rzeczySmile


RE: Języki obce - yoohoo - 16-01-2014 22:29

Też słyszałam, że warto się ich uczyć i jest zapotrzebowanie na tłumaczy