Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Samoobrona dla kobiet. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Samoobrona dla kobiet. (/showthread.php?tid=510)

Strony: 1 2 3 4


RE: Samoobrona dla kobiet. - Polariw - 11-01-2018 23:42

(11-01-2018 22:10)diksi napisał(a):  tak no bo te gazy w żelu nie są tak podatne na warunki atmosferyczne wiatr czy deszcz jak te pieprzowe Tongue więc lepiej żeby chmura poleciała na napastnika a nie na nas

W sumie ma to sens, co piszesz Big Grin A to rozumiem, że już miałaś i używałaś tych gazów żelowych ? Możesz polecić jakiegoś producenta ?


Co do samooobrony to ostatnio widziałam połączenie paralizatora z latarką , co myslicie o takim sprzęcie? Myślicię że to funkcjonalne ?


RE: Samoobrona dla kobiet. - kajak - 22-01-2018 00:40

(11-01-2018 23:42)Polariw napisał(a):  
(11-01-2018 22:10)diksi napisał(a):  tak no bo te gazy w żelu nie są tak podatne na warunki atmosferyczne wiatr czy deszcz jak te pieprzowe Tongue więc lepiej żeby chmura poleciała na napastnika a nie na nas

W sumie ma to sens, co piszesz Big Grin A to rozumiem, że już miałaś i używałaś tych gazów żelowych ? Możesz polecić jakiegoś producenta ?
Patrz tylko na mace. Są niezawodne a jeśli chodzi o temat samoobrony to nie ma tu miejsca na pomyłki
(11-01-2018 23:42)Polariw napisał(a):  Co do samooobrony to ostatnio widziałam połączenie paralizatora z latarką , co myslicie o takim sprzęcie? Myślicię że to funkcjonalne ?
Ja nie lubię sprzętów typu 2w1. Latarkę mam bardzo dobrą olight a paralizatora nie potrzebuję bo mam gaz Tongue


RE: Samoobrona dla kobiet. - Polariw - 25-01-2018 15:43

(22-01-2018 00:40)kajak napisał(a):  Patrz tylko na mace. Są niezawodne a jeśli chodzi o temat samoobrony to nie ma tu miejsca na pomyłki

Kurczę, troche kosztują te gazy od Mace, serio nie ma innych równie prządnych ale np w połowie niższej cenie ? Big Grin

(22-01-2018 00:40)kajak napisał(a):  Ja nie lubię sprzętów typu 2w1. Latarkę mam bardzo dobrą olight a paralizatora nie potrzebuję bo mam gaz Tongue

Olighta też posiadam, i bardzo go sobie chwalę, ale zastanawiam się jeszcze nad kupnem Petzla Big Grin Ja chyba bym miała jakieś obawy przed używaniem paralizatora szczerze mówiąc.


RE: Samoobrona dla kobiet. - Hozbi - 27-01-2018 16:14

(11-01-2018 23:42)Polariw napisał(a):  W sumie ma to sens, co piszesz Big Grin A to rozumiem, że już miałaś i używałaś tych gazów żelowych ? Możesz polecić jakiegoś producenta ?
W sumie nie ma to sensu Wink Gaz pieprzowy może być w stożku [chmura], piana i żel. Najlepiej korzystać z tych w żelu jak się jest amatorem, bo inaczej faktycznie można dostać chmurą zwrotną. Do tego żele są najcelniejsze, a jak chodzi o polecanie to faktycznie dobre są Mace ale również warto popatrzyć na takie militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=foxlabs
(11-01-2018 23:42)Polariw napisał(a):  Co do samooobrony to ostatnio widziałam połączenie paralizatora z latarką , co myslicie o takim sprzęcie? Myślicię że to funkcjonalne ?
Fajna sprawa, 2w1 ale chyba od takiego rozwiązania wolałbym już pałkę teleskopową. Nie są drogie, a na pewno skuteczne
(25-01-2018 15:43)Polariw napisał(a):  Kurczę, troche kosztują te gazy od Mace, serio nie ma innych równie prządnych ale np w połowie niższej cenie ? Big Grin
Możesz kupić na przykład taki militaria.pl/umarex/gaz_pieprzowy_umarex_perfecta_stop_attack_-_stozek_40_ml_2_1904_p86185.xml 10zł, a umarex robi dobre wiatrówki więc może i gazy też dobre im wyszły, ale nie sprawdzałem go nigdy Smile


RE: Samoobrona dla kobiet. - kajak - 28-01-2018 21:11

(27-01-2018 16:14)Hozbi napisał(a):  
(11-01-2018 23:42)Polariw napisał(a):  W sumie ma to sens, co piszesz Big Grin A to rozumiem, że już miałaś i używałaś tych gazów żelowych ? Możesz polecić jakiegoś producenta ?
W sumie nie ma to sensu Wink Gaz pieprzowy może być w stożku [chmura], piana i żel. Najlepiej korzystać z tych w żelu jak się jest amatorem, bo inaczej faktycznie można dostać chmurą zwrotną. Do tego żele są najcelniejsze, a jak chodzi o polecanie to faktycznie dobre są Mace ale również warto popatrzyć na takie militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=foxlabs
Żelowe są najlepsze wg mnie. Warto zapoznać się z ofertą gazów mace

(27-01-2018 16:14)Hozbi napisał(a):  
(11-01-2018 23:42)Polariw napisał(a):  Co do samooobrony to ostatnio widziałam połączenie paralizatora z latarką , co myslicie o takim sprzęcie? Myślicię że to funkcjonalne ?
Fajna sprawa, 2w1 ale chyba od takiego rozwiązania wolałbym już pałkę teleskopową. Nie są drogie, a na pewno skuteczne
Owszem, dobrą pałką można powalić niejednego napastnika jeśli tylko się potrafi. Dla kobiet jest to średnie rozwiązanie ale facet z taką pałką może podbić świat: militaria.pl/gs/palka_teleskopowa_gs_hartowana_21_rubber_black_tk-0111-21r_p17037.xml

(27-01-2018 16:14)Hozbi napisał(a):  
(25-01-2018 15:43)Polariw napisał(a):  Kurczę, troche kosztują te gazy od Mace, serio nie ma innych równie prządnych ale np w połowie niższej cenie ? Big Grin
Możesz kupić na przykład taki militaria.pl/umarex/gaz_pieprzowy_umarex_perfecta_stop_attack_-_stozek_40_ml_2_1904_p86185.xml 10zł, a umarex robi dobre wiatrówki więc może i gazy też dobre im wyszły, ale nie sprawdzałem go nigdy Smile
Ja tam wolę się trzymać sprawdzonych mace niż ryzykować swoim bezpieczeństwem. Ale to jest tylko moje zdanie


RE: Samoobrona dla kobiet. - diksi - 03-02-2018 23:31

(28-01-2018 21:11)kajak napisał(a):  Żelowe są najlepsze wg mnie. Warto zapoznać się z ofertą gazów mace
a co sądzicie o tych kubotanach ?


(28-01-2018 21:11)kajak napisał(a):  Owszem, dobrą pałką można powalić niejednego napastnika jeśli tylko się potrafi. Dla kobiet jest to średnie rozwiązanie ale facet z taką pałką może podbić świat: militaria.pl/gs/palka_teleskopowa_gs_hartowana_21_rubber_black_tk-0111-21r_p17037.xml
jednak dla kobiet najlepszym rozwiązaniem będzie po prsotu gaz Smile


(28-01-2018 21:11)kajak napisał(a):  Ja tam wolę się trzymać sprawdzonych mace niż ryzykować swoim bezpieczeństwem. Ale to jest tylko moje zdanie
a słyszeliście o fox labsach ? ponoć mają największe stężenie MC


RE: Samoobrona dla kobiet. - anita66 - 27-06-2018 11:27

Zapraszam wszystkich do nauki niezwykle prostej, a przy tym bardzo skutecznej metody obrony przed napaściami, atakami z użyciem noża, pałki, narzędziami, a także próbami gwałtu - czyli krav magii. Szkoła http://tacticalkm.pl działa już w Warszawie od ponad 20 lat, wyróżniając się doświadczeniem połączonym z profesjonalizmem.


RE: Samoobrona dla kobiet. - olcikk - 25-07-2018 11:37

ja chciałabym znać jakieś podstawowe tricki obronne


RE: Samoobrona dla kobiet. - Maziaja - 28-07-2018 13:31

Jeżeli chodzi o samo obronę dla kobiet to polecam wam bardzo ciekawego bloga na ten temat http://obron-sie.pl/gaz-pieprzowy-legalny/ Dzieki niemu wiele z was bedzie w stanie obronić się przed napastnikiem. Gaz pieprzowy wydaje mi się podstawą w damskiej torebce a nie jakaś pomada.


RE: Samoobrona dla kobiet. - Beata33 - 11-08-2018 22:57

A co sądzicie o paralizatorze jako metodzie obrony? Jest bardziej skuteczny niż gaz? Łatwiej z niego korzystać czy trudniej? Mnie osobiście wydaje się bardziej skuteczny, choć może być trudniej go użyć. Tak czy siak zastanawiam się nad zakupem https://www.protarget.com.pl/pol_m_Samoobrona_Paralizatory-405.html