Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Samoobrona dla kobiet. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Samoobrona dla kobiet. (/showthread.php?tid=510)

Strony: 1 2 3 4


Samoobrona dla kobiet. - Zepsuta. - 03-08-2012 11:22

Co myślicie o samoobronie dla kobiet ? Czy uważacie że takie lekcje są przydatne ? Że są w stanie czegoś nauczyć ? Że kobieta po kilku treningach będzie w stanie wykorzystać je w życiowej sytuacji ?
Ja osobiście uważam że to bardzo dobry pomysł by uczyć kobiet samoobrony może wtedy zmniejszyłaby się liczba gwałtów oraz pijani mężowie nie masakrowali by aż tak swoich żon.
Czekam na wasze opinie Smile.


RE: Samoobrona dla kobiet. - Snorlax - 03-08-2012 11:26

Ja uważam , że to jest wyśmienity pomysł kobiety powinny umieć się same obronić bo tyle tych zbirów chodzi po ulicach moja mama sama uczęszczała na kursy samoobrony i powiem Wam bardzo wiele przydatnych rzeczy tam uczą pokazywała mi kilka chwytów i jako chłopak po paru na pewno by bardzo bolało czułe miejsce. A w tym czasie macie czas na ucieczkę lub wezwanie pomocy.
Drugą bardzo przydatną opcją obrony zalecaną przez ludzi którzy prowadzą kursy samoobrony jest gaz pieprzowy po nim napastnik nic nie widzi a Wy w tym czasie możecie spokojnie uciec bądź pokazać mu paru chwytów których uczą na tych kursach i poczekać do przyjazdu policji.

Takie jest moje zdanie nie każdy musi się z nim zgadzać


RE: Samoobrona dla kobiet. - scrappy - 03-08-2012 19:20

Myślę, że jest to przydatna rzecz, sama chętnie uczęszczałabym na jakieś kursy samoobrony. Komfortowo bym się czuła z pewnością, że w razie czego będę umiała się obronić.


RE: Samoobrona dla kobiet. - kasskins - 16-08-2012 02:16

Uważam że przydatna rzecz. Znam parę osób które uczęszczały na takie zajęcia i sama miałabym chęć na coś takiego się wybrać.


RE: Samoobrona dla kobiet. - LAYLA. - 19-01-2013 16:32

kiedyś w przedszkolu chodziłam na takie zajęcia.Smile
przydają się, do tej pory sporo umiem.Big Grin


RE: Samoobrona dla kobiet. - jurikis - 30-01-2013 11:46

Moja koleżanka kiedyś na coś takiego chodziła. Uczęszczała na takie zajęcia przez prawie dwa lata. Któregoś razu tak dla żartu podbiegłem do niej na dworzu i złapałem ją w pasie. Niestety źle się to mnie skończyło.


RE: Samoobrona dla kobiet. - mwior - 30-01-2013 13:49

Hmmm, moje koleżanki też chodzą. Ale nie sprawdzałem ich umiejętności Tongue


RE: Samoobrona dla kobiet. - molibdenowymateurz - 11-04-2013 11:54

(30-01-2013 13:49)mwior napisał(a):  Hmmm, moje koleżanki też chodzą. Ale nie sprawdzałem ich umiejętności Tongue
Lepiej nie sprawdzaj bo Ci lajpo nabiją. Tongue


RE: Samoobrona dla kobiet. - dominik20 - 25-04-2013 12:39

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Dziewczyny muszą wiedzieć jak się bronić, często słyszy się o jakiś incydentach.. Nauka samoobrony powinna być w szkołach tak samo jak w-f czy inny przedmiot.



_________________________________________________________________
Najlepsza naprawa skrzyń biegów zobacz to!


RE: Samoobrona dla kobiet. - zu0816 - 17-10-2016 19:15

Moim zdaniem każda kobieta powinna wiedzieć jak się bronić. Ja mam kurs za sobą ale myślę też o wyrobieniu pozwolenia na broń. Szukałam już broni, trafiłam też na środki do czyszczenia jej na ProTechGuns - http://protechguns.com/produkty/ Myśle, że w dzisiejszych czasach warto mieć broń i wiedzieć jak się bronić.