Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
wycinka drzew - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Zwierzęta (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: wycinka drzew (/showthread.php?tid=5060)

Strony: 1 2


wycinka drzew - maminka - 23-03-2017 20:46

Jestem właśnie po przeczytaniu artykułu o wycince drzew w Lesie Borkowskim http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/zielen-w-borku-faleckim-znika-zamiast-drzew-bloki,11884758/. Totalnie nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy podjęli te decyzje. Niebawem zaleje nas tylko fala betonu...


RE: wycinka drzew - niaganae - 28-03-2017 10:06

Fala betonu, fala betonu... może jednak warto spojrzeć na fakty i to, że w Polsce jest od dawna roczny przyrost drzew. Dziwne, że TPN zarządził jak rozumiem wycinkę, ale musiał mieć ku temu powody. Jeżeli złamał prawo to zajmą się tym sądy.


RE: wycinka drzew - kajteeek - 19-04-2017 09:06

Nie podoba mi się to, co się zaczęło dziać po wprowadzeniu nowych przepisów, wprawdzie teraz mieli uregulować, ale to, co się działo przez ostatnie tygodnie tego już się nie odwróci.


RE: wycinka drzew - zosienka - 30-07-2017 10:19

Nie rozumiem wciąż dlaczego pozwala się na wycinanie drzew. Jeśli są chore można je leczyć. Wystarczy kupić uprząż do pracy na wysokościach https://www.treeup.pl/range/uprzeze/ i wszystko będzie gotowe do profejsonalnego leczenia.


RE: wycinka drzew - ewelina546 - 04-12-2017 19:31

Jest wielu ludzi, którzy z prawa do wycinki korzystają. I nie ma się co dziwić - wiele z nich nie mogło pozwolić sobie na wycinkę drzewa znajdującego się na ich działce, bo nie było na to zgody. Teraz, uległo to zmianie. Taka wycinka drzew bywa bardzo wyczerpująca i często wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu. Na szczęście nie brak firm, które mogą nam w niej pomóc.


RE: wycinka drzew - tedem - 04-12-2017 20:53

kazdy ma inne wyobrazenie ale moim zdaniem wolalbym sie nie zamartwiac bo starczy drzew !


RE: wycinka drzew - vanessia - 05-04-2018 15:32

Zgadzam się z Tobą całkowicie, niestety nie mamy na to wpływu..


RE: wycinka drzew - bonsai - 26-09-2018 16:48

to przykre czytać o tym, że ciągle wycina się te biedne drzewa. Jestem na to szczególnie uczulony przez to, że sam hoduję drzewka bonsai dlatego, że przypominają mi właśnie prawdziwe drzewa. Mieszkam w mieście, więc nie mam ich na co dzień. Podłoża do bonsai sprawiają, że rosną mi jak na drożdżach, ale to nadal tylko namiastka prawdziwego obcowania z naturą. Szkoda, że lasów jest coraz mniej...


RE: wycinka drzew - tesska11 - 26-10-2018 17:05

Czy dalej tak namiętnie wycinają drzewa?


RE: wycinka drzew - bettka9 - 05-07-2019 09:26

Wycinanie lasów niesie za sobą ogromne konsekwencje dla całej ludzkości. Wielu ludzi zapomina o tym, że są to przecież płuca naszej planety. Polecam pooglądać różne filmy dokumentalne i zapoznać się z konsekwencjami, jakie niesie za sobą wycinanie dużych połaci lasów.