Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego (/showthread.php?tid=4978)



Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego - aniamroz79 - 01-03-2017 12:31

Witajcie. Moje pytanie związane jest z montażem alarmu w domu mieszkalnym. Założyłam aby system monitoringu oprócz powszechnie używanych czujek posiadał też czujki informujące o spadku temperatury w budynku. Wykonawca, który ma instalować u mnie system alarmowy stwierdziła, że niezbędne są 2 centrale systemu alarmowego żeby to wykonać. Natomiast znalazłam coś takiego na schemacie , lecz nie do końca wiem w jaki sposób można to zrobić w praktyce. W podanym przeze mnie przykładzie zastosowana jest wyłącznie jedna centrala alarmowa. Takie rozwiązanie jest tańsze i nie będę musiała posiadać dwóch kart SIM. Dlatego moje pytanie, czy jesteśmy w stanie coś takiego zrobić wykorzystując pojedynczą instalację systemu alarmowego? Czy niezbędne jest zakupienie dwóch modułów centralnych i dwóch kart SIM? Dodam tylko, iż cały system ma być oparty na sprzęcie firmy Satel.


RE: Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego - klosq1 - 01-03-2017 16:03

Może będzie lepiej jak wezwiesz fachowca


RE: Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego - Pola - 08-04-2019 07:13

Jeśli się na tym nie znasz, to bez fachowca się nie obejdzie. Poszukaj w necie, kogoś ze swojej okolicy. Teraz sporo firm zajmuje sie tego typu sprawami.


RE: Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego - Ernest - 08-04-2019 11:39

Ja sam nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale mój kumpel sam sobie robił cały system alarmowy do domu i jest zadowolony, bo i dużo taniej go wyszło i wszystko działa tak jak powinno. Wszystkie części do całej instalacji, w tym jedne z najważniejszych elementów jakim jest centrala alarmowa z komunikatorem kupował w tym sklepie - https://www.fonex.pl/kategorie/centrale-perfecta-satel-392.html . Kilka raz mi o tym opowiadał, bo przeglądał wiele ofert i w tym sklepie mieli najlepszy sprzęt w dobrej cenie w dodatku. Co go niesamowicie cieszyło, że sporo zaoszczędzi, a będzie miał naprawdę porządny alarm. Więc jeśli tylko masz trochę o tym pojęcie, to radzę ci właśnie tam się rozejrzeć za odpowiednim sprzętem do alarmu.


RE: Potrzebuje pomocy zwiazanej z montazem systemu alarmowego - Pola - 04-06-2019 12:55

Też niestety nie jestem w stanie ci pomóc. Mam w domu system alarmowy, ale jego montażem zajmowała się wyspecjalizowana firma - MS System - http://montazalarmow.com.pl/ . I zajęła się całą instalacją tak kompleksowo, że ani ja, ani mąż nie musieliśmy się niczym przejmować. I tak jest chyba najwygodniej - zlecić instalację fachowcom i mieć pewność, że cały system działa tak jak powinien i nie zawiedzie, kiedy będzie potrzebny.