Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
co na przeziębienie? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: co na przeziębienie? (/showthread.php?tid=4636)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: co na przeziębienie? - tomber - 20-03-2017 10:31

ja polecam na gardło lej kokosowy i miód oraz cytrynę Smile


RE: co na przeziębienie? - kajteeek - 20-03-2017 10:35

Ja na przeziębienie zazwyczaj biorę witaminy, jakieś słabsze leki, odpoczywam i tyle


RE: co na przeziębienie? - OtoJestem - 15-04-2017 18:55

Ja stosuję miód, czosnek oraz pastylki fiorda.pl, dzięki czemu nigdy nie mam przeziębienia dłużej niż tydzień. W ostateczności łyknę sobie jeszcze jakąś aspirynkę, ale to jest rzadkość. Trzeba też pamiętać o tym, żeby sporo jeść, bo w okresie choroby organizm traci dużo energii.


RE: co na przeziębienie? - fiona11 - 27-04-2017 14:31

Gdy pojawia się suchy kaszel od jakiegoś czasu stosuję syrop levopront. Znajoma farmaceutka mi go poleciła i faktycznie infekcje nie rozwijają się już dalej. Dla mnie najważniejsze jest to, że nie działa na centralny układ nerwowy. A i moje dzieci mogą go stosować Smile


RE: co na przeziębienie? - kris12 - 30-04-2017 17:26

Jeśli w czasie przeziębienia mamy kaszel, to warto sobie zerknąć tutaj http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty/hedelix-syrop/. Helix marki Krewel Meuselbach to syrop wykrztuśny na bazie naturalnych produktów.


RE: co na przeziębienie? - marchew19 - 06-05-2017 16:44

A może warto się w tej sprawie wybrać do jakiegoś speca?


RE: co na przeziębienie? - kajunta - 07-05-2017 01:02

Polecam acerolę profilaktycznie oraz wit d3 przez cały rok. w czasie choroby duuuzo wit co, najlepiej co godzinę, do tego zioła : lipa, czarny bez (kwiaty lub owoce) , dzika róża (dzieciom można osłodzić zioła miodem lub domowym sokiem malinowym),
miód (najlepiej lipowy , właściwości miodu w plikach ),
olej kamforowy (nacierać stopy i/lub klatkę piersiową - uważać przy alergikach) ,
do nawilżacza parę kropel olejku jodłowego/sosnowego/jałowcowego/z drzewa herbacianego/ eukaliptusowego (można też wlać wodę i parę kropel do miski, namoczyć ręcznik i rozwiesić na kaloryferze),
syropy z cebuli , buraka , pędów sosny , tymianku , prawoślazu (na kaszel),
kiszonki (ogórki,kapusta, burak),
odpowiednia dieta - wyeliminować nabiał, cukier i białą mąkę.


RE: co na przeziębienie? - kopiko - 07-05-2017 01:17

ja juz nie dałem rady i musiałem zjeść antybiotyk, ale to widzę,ze był mój błąd bo niesamowicie mi słabo Sad


RE: co na przeziębienie? - jjusti18 - 23-08-2017 21:03

Natomiast jeżeli ktoś ma problem ze słuchym kaszlem to z tego co się orientuje to świetnym lekiem na to ma być LEVOpront, który możecie znaleźć tutaj http://levopront.pl/suchy-kaszel-u-dzieci.html . Z tego co się orientuje jest naprawdę skuteczny i szybko zwalcza kaszel. Wydaje mi się, że warto zaopatrzyć się w niego.


RE: co na przeziębienie? - Tajemniczy_Don_Pedro - 24-08-2017 13:50

Czekajcie, czekajcie, teraz to te przeziębienia dopiero się zaczną.