Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Gluuten - problem - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Rodzina (/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Wątek: Gluuten - problem (/showthread.php?tid=4595)

Strony: 1 2


Gluuten - problem - malgosiaszkaradek - 01-12-2016 06:27

Cześć,
chciałabym wykonać jakieś badania związanie z nietolerancją glutenu. Obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie mogę tutaj zrobić tanio ale prywatnie takie badania? Oraz jakie dokładnie one powinny być?

Od dłuższego czasu po zjedzeniu produktów zbożowych mam problemy z jelitami.. Confused


RE: Gluuten - problem - Izzzka_513 - 30-12-2016 14:00

Najlepiej idź do lekarza, który podpowie ci jakie badania powinnaś zrobić i wypisze skierowanie


RE: Gluuten - problem - Anakonda - 19-01-2017 11:00

też tak uważam, na pewno to nie zaszkodzi.


RE: Gluuten - problem - kajteeek - 29-05-2017 09:51

Najlepiej byłoby poszukać w sieci, albo po prostu iść do lekarza rodzinnego i poprosić o takie skierowanie


RE: Gluuten - problem - Anakonda - 22-06-2017 11:57

jeśli masz nietolerancję glutenu to musisz przejść na odpowiednią dietę. Proponuję udać się do dietetyka i poprosić o ułożenie takiej diety.


RE: Gluuten - problem - Inka - 07-08-2017 21:22

Moim zdaniem te badania nie są w koszyku świadczeń dlatego też nie są finansowane prze NFZ


RE: Gluuten - problem - ignorantka - 22-03-2018 11:53

Oczywiście, że warto zrobić takie testy. Lepiej się dobrze zdiagnozować i wprowadzić pewne zmiany, niż męczyć się cały czas z objawami nietolerancji. Strona internetowa Eurolinefood.pl oferuje takie testy. Na pewno warto je wykonać.


RE: Gluuten - problem - reversa - 23-03-2018 13:48

Ja znowu mam na laktozę uczulenie, ale teraz jest sporo produktów bez laktozy, na przykład sery pyszne Smile a że jest tez losowanie hochland to przy okazji może się uda wygrać coś bo nawet pół milona można


RE: Gluuten - problem - klaudinia - 30-03-2018 13:39

Teraz w bardzo wielu miejscach można zrobić takie badania więc znalezienie placówki nie powinno być problemem.


RE: Gluuten - problem - sylka - 13-09-2018 15:14

Nietolerancja na gluten jest zwana powszechnie jako celiakia i niestety coraz więcej osób zmaga się z tymi dolegliwościami. Warto jak najwcześniej wykonać specjalistyczne badania, dzięki którym będzie można zastosować odpowiednie leczenie. Im wcześniej celiakia zostanie zdiagnozowana, tym większa szansa na szybki powrót do zdrowia.