Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Kleszcze - postrach! - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Zdrowie i uroda (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Kleszcze - postrach! (/showthread.php?tid=4052)

Strony: 1 2 3


Kleszcze - postrach! - Maria Pe - 06-07-2016 14:31

Jak uchronić siebie i psa podczas spacerów przed tym paskudztwem?
Już różne metody stosowałam i ciągle jednak coś znajduję po spacerze w lesie.
Macie coś na 100% pewnego?


RE: Kleszcze - postrach! - Anja - 07-07-2016 16:39

Najbardziej pewne jest jednak dokładne sprawdzenie i obejrzenie zwierzaka po spacerze.
Jak sama potwierdzasz - nie znalazłaś pewnej metody, oprócz tej.
Sana też uważaj i dokładnie obejrzyj się w lustrze, bo wielu ludzi nie pamięta ukąszenia, a borelioza to podstępna choroba: http://novaclinic.pl/d/91-borelioza-koinfekcje-poradnik , która naprawdę jest zdradliwa, jeśli chodzi o objawy, przebieg.
Możesz zrobić w razie czego testy, gdybyś nie miała pewności, czy wszystko w porządku.


RE: Kleszcze - postrach! - Kryssstek88 - 12-07-2016 10:05

Ja nie boje się kleszczy, bo nie chcę w miejsca, w których jest ich dużo. Unikam łąk, lasów itp.


RE: Kleszcze - postrach! - malgosiaszkaradek - 12-07-2016 12:24

Jest specjalny dział poświęcony zwierzętom. Smile
Jeśli pies często przebywa w miejscach, w których występują kleszcze to spróbuj specjalnej obroży przeciwpchelnej, podobno jest równie skuteczna :-)
Możesz poszukać czegoś na stronie www.frontlinecombo.pl. Kupujemy preparaty dla psów i kotów z tej firmy :-)


RE: Kleszcze - postrach! - bliski90 - 12-07-2016 12:43

Trzeba na nie uważać...


RE: Kleszcze - postrach! - Sebataa - 12-07-2016 17:05

Najlepiej to jak wyciągniesz kleszcza to go zbadaj. Jest teraz taka możliwość tutaj http://zbadajkleszcza.pl/ w ten sposób będziesz pewna czy był chory i czy Twój syn może zachorować na boreliozę . Taką wiedzę mieć lepiej mieć jak najszybciej, by móc zareagować.


RE: Kleszcze - postrach! - Izzzka_513 - 13-07-2016 15:29

stosuj jakieś środki do ochrony przeciw owadami i nie wchodź w jakieś wyższe trawy itd. z nieosłoniętymi rękami i nogami


RE: Kleszcze - postrach! - eraboliox - 13-07-2016 20:56

wybierając się do lasu ubierz się odpowiednio – najlepiej kalosze gdyż kleszcz wbrew mitom nie spada z góry lecz czeka na ofiarę na długich źdźbłach traw
stosuj preparaty odstraszające kleszcze
stosuj środki zapobiegawcze przeciw kleszczom u zwierząt – obroże, preparaty na skórę w postaci sprejów, kropelek wyciskanych na skórę
usuwaj kleszcza przy pomocy odpowiedniego przyrządu – nigdy gołymi rękami

_________________________
odzież robocza i ochronna


RE: Kleszcze - postrach! - dziewczynaszamana - 14-07-2016 15:22

Ja mam OFF na kleszcze i daje radę.


RE: Kleszcze - postrach! - Yayo - 21-07-2016 22:56

Przewaznie mowi sie o kleszczach u psa, ale kleszcze u kota to takze powazny problem, szczegolnie u kotow 'wychodzacych' z domu - przydomowych, albo takie, ktore czasem sa wypuszczane na taras itp Kleszcze sa naprawde grozne i trzeba na nie uwazac.