Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Lek na alergie - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nasze problemy (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Lek na alergie (/showthread.php?tid=4013)

Strony: 1 2 3


RE: Lek na alergie - Mela12 - 04-11-2019 11:23

Może się zdziwicie, ale tak naprawdę lekiem na alergie wziewne jest na przykład prosty lek na rany Octenisept. W zasadzie nie jest o typowo lekiem, a środkiem medycznym , ale pomaga wypłukiwać z gardła np.: męczące nas pyłki. Warto go w domu posiadać moim zdaniem .


RE: Lek na alergie - Anakonda - 04-11-2019 15:55

Takie leki należy konsultować z lekarzem i samemu absolutnie, nie powinno się dobierać takich leków.


RE: Lek na alergie - pamilia - 13-11-2019 16:30

Czasami na własna rękę nie warto się leczyć. Z doświadczenia wiem, że alergie mogą nas doprowadzić naprawdę do tragicznych powikłań. Dlatego dzisiaj ciężko o dobrego alergologa. ja na całe szczęście natknęłam się na alergologa w Panoramie Radzymin, dzięki któremu dowiedziałam się, że cierpię na alergię krzyżową, a w tym przypadku, musze przestrzegać niemal wszystkiego, co jem, co piję, co ubieram. No i do tego odpowiednie leki. Teraz czuję się o niebo lepiej.


RE: Lek na alergie - Amelka01 - 18-12-2019 22:57

Bardzo czesto nie jestesmy swiadomi tego na co mamy alergie a czesto tez bagatelizujemy objawy. Moj dziadek rowneiz ma nietolerancje laktozy a sam ze wzgledu na pogarszajacy sie stan zdrowia nie moze sobie gotowac- mieszkal sam w domu. Jednak odkad jest w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ to zauwazylam duza roznice - w jego zachowaniu i stanie zdrowia. Gotuja w tym miejscu bardzo zdrowo i tak domowo - seniorzy bardzo chwalą sobie kuchnie jak i personel ktory jest bardzo zyczliwy i pomocny.


RE: Lek na alergie - rebeca - 19-12-2019 17:12

Zawsze dobrze jest iść do alergologa,on będzie wiedział co nam przepisać. Musimy pamiętać ze z alergii może być astma. I lekarz tu najlepiej będzie wiedział jakie środki zastosować. Tez lecze sie u alergologa w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu, kazał zrobić testy alergiczne i pod tym kątem zastosował leczenie.


RE: Lek na alergie - biddu - 30-03-2020 16:17

Macie racje, trzeba być pod ścisłą kontrolą alergologa w przypadku alergii, nie ma innej rady. Mój oprócz tego, że przepisuje mi leki które w miarę dają radę, to zalecił też zakup oczyszczacza powietrza do domu. Przejrzałam różne rankingi i zdecydowałam się na Coway Storm. Od kiedy go mam to okres wiosenno-letni przechodzę dużo łagodniej


RE: Lek na alergie - marzyna - 28-05-2020 16:25

Przy alergii przede wszystkim warto zainwestować tez w oczyszczacz powietrza ułatwia życie, nie mamy tak przykrych dolegliwości... Sama mam oczyszczacz od stadler form i jestem zachwycona Smile


RE: Lek na alergie - kardamonka - 21-10-2020 13:20

Tabletek na alergie jest w każdej aptece mnóstwo i to bez recepty. Natomiast na katar alergiczny Eupgorbium daję radę. To na pewno lepszy wybór niż sterydy w aerozolu.