Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Leczenie trądziku - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Zdrowie i uroda (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Leczenie trądziku (/showthread.php?tid=38253)

Strony: 1 2


Leczenie trądziku - cukiereczek - 24-09-2021 00:51

Witajcie! Mam 19 lat i wreszcie zdecydowałam się na leki na trądzik... Początkowo byłam zachwycona bo krosty zaczęły znikać, nie pojawia się tyle nowych co wcześniej, leczenie działa. Ale mam strasznie wysuszoną skórę Sad I sama nie wiem co z nią poradzić, żaden krem nawilżający mi nie pomaga na dłużej jak dwie godziny a makijaż nic nie daje. Czy to normalny skutek uboczny?


RE: Leczenie trądziku - tralinka - 26-09-2021 18:52

Z tego co pamiętam jak sama brałam leki na trądzik to tak, buzia była bardziej przesuszona mimo, że wcześniej miałam tłustą cerę raczej. Chyba są na to jakieś kremy, najlepiej dopytać lekarza podczas wizyty.


RE: Leczenie trądziku - Iryss - 27-09-2021 00:47

Z brzydkimi zmianami trądzikowymi również się zmagałam. Dla kobiety jest to problem, a nawet kompleksy. Stosowałam różne preparaty, ale dopiero jak ginekolog mi dobrał belarę jako zabezpieczenie to cera z czasem zaczęła się poprawiać, zmian było coraz mniej, a teraz to jest naprawdę dobrze.


RE: Leczenie trądziku - marcela - 29-09-2021 00:18

Wiem co czujesz! To często się zdarza właśnie, kup sobie w aptece Keracnyl Repair. To jest krem o działaniu nawilżającym, łagodzącym do stosowania przy doustnej terapii przeciwtrądzikowej. I ja potwierdzam, że działa, można stosować dwa razy dziennie. Przywraca nawilżenie i usuwa podrażnienia skóry. Dermatolodzy często ten krem właśnie polecają.


RE: Leczenie trądziku - Amarantus - 29-09-2021 19:15

Prawda, Keracnyl Repair z Ducray najlepszy. Dobrze tolerowany, nawet jak skóra robi się mocno wrażliwa podczas brania izotretynoiny. Po 1 użyciu już jest poprawa. Ja spokojnie nakładam makijaż po aplikacji kremu i nie widać już suchych skórek.


RE: Leczenie trądziku - cukiereczek - 29-09-2021 21:31

Dziękuję Wam bardzo za porady, przyznaję, że nie pomyślałam nawet aby w aptece zapytać czy coś mi pomoże na takie problemy ze skórą. Brałam tylko kremy ze sklepów do skóry mocno suchej. A to jednak musi być nawilżający ale do trądzikowej. Spróbuję na pewno i to od razu kupię.


RE: Leczenie trądziku - magda676 - 27-10-2021 00:20

Moim zdaniem warto polecić jakąś propozycję od Ducray, a konkretnie krem PP+, który przeznaczony jest do cery trądzikowej. Ma pudry matujące w składzie, nawilża skórę, no i zmniejsza jej podrażnienie. Można go używać jako bazy pod makijaż. Widzę, że ktoś już o nim mówił, ale nie dziwię się, bo warto go wybrać!


RE: Leczenie trądziku - alicja930 - 29-10-2021 12:02

Ja kupiłam sobie Keracnyl PP+. Cena świetna, a po 3 tygodniach stosowania zauważyłam naprawdę dużą zmianę. Nie dość, że wyprysków mniej, to jeszcze skóra stała się bardziej gładka, no i w ciągu dnia się nie błyszczy. Na pewno będę stosowała go przez dłuższy okres czasu.


RE: Leczenie trądziku - Kazikdobry - 05-01-2022 15:36

Świetne porady - napewno będą przydatne, bo mój syn zaczyna mieć zmiany trądzikowe.
Stosujemy narazie glinkę zieloną - maseczki. Uspokaja zmiany, wysusza i wyrównuje koloryt.
Zastanawiamy się też nad wizytą u kosmetyczki.

______________
Polecam artykuł
https://www.chichotki.pl/najwazniejsze-elementy-wyposazenia-salonu-kosmetycznego/


RE: Leczenie trądziku - Kawalka - 24-01-2022 11:12

U mnie dopiero naprawdę rzetelna pielęgnacja, codziennie rano i wieczorem plus zabiegi medycyny estetycznej w https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/ poradzily sobie z trądzikiem i powracającymi mocnymi niedoskonałościami