Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Styropian podłogowy jak wybrać? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Styropian podłogowy jak wybrać? (/showthread.php?tid=38172)



Styropian podłogowy jak wybrać? - keszek - 03-09-2021 11:03

Niedawno kupiliśmy mały domek, który wymaga generalnego remontu. Niedługo rozpoczynam pracę przy podłodze i tutaj mam pytanie odnośnie styropianu podłogowego. Czy jego wybór faktycznie ma znaczenie, lecieć po taniości, czy poświęcić więcej czasu na zakup i poszukać czegoś sprawdzonego?


RE: Styropian podłogowy jak wybrać? - lirk - 07-09-2021 12:27

Ma i to duże znaczenie. Jak wybierzesz bubel to może się okazać, że potem cała podłoga Ci będzie chodzić. Zdecydowanie nie jest to zakup na hop siup


RE: Styropian podłogowy jak wybrać? - keszek - 08-09-2021 10:15

Kurcze, ja w tej kwestii niestety jestem zielony. W takim razie na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupu? Są jakieś kluczowe parametry, na których się warto skupić?


RE: Styropian podłogowy jak wybrać? - lirk - 10-09-2021 10:27

Grubość styropianu, to jakie ma właściwości trzymania ciepła. Niektóre styropiany posiadają specjalne warstwy, np. wygłuszające, jeśli Tobie na tym zależy.


RE: Styropian podłogowy jak wybrać? - keszek - 14-09-2021 16:20

Widzę, że jesteś trochę bardziej obeznany z tematem. Wiesz może, który z producentów jest warty uwagi. Ewentualnie, gdzie najlepiej go szukać?


RE: Styropian podłogowy jak wybrać? - lirk - 15-09-2021 11:42

Żadnym specem nie jestem. Raczej samoukiem, po prostu sporo siedzę na grupach na FB i widzę co ludzie polecają, a co odradzają, plus trochę własnego doświadczenia. Co do miejsca zakupu to już Twój wybór. Dla mnie najwygodniej było przez internet, bo mieszkam w mniejszym mieście i ceny są wysokie przez brak konkurencji. Hurtownia styropianu https://styro24.pl/ ma szeroką gamę produktów, ceny też są korzystne, z racji tego, że to hurtownia, a nie zwykły sklep.


RE: Styropian podłogowy jak wybrać? - sylka - 30-11-2021 10:43

Ja uważam, że jeśli remontujemy podłoga to powinniśmy wybierać produkty i metrialy budowlane najlepszej jakości. Z tego co wiem, to hurtownia styro24.pl ma spory wybór styropianu podłogowego. Zerknij do nich, może akurat coś wybierzesz?