Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Jakie liceum dla dziecka wybrać? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Jakie liceum dla dziecka wybrać? (/showthread.php?tid=36199)

Strony: 1 2


Jakie liceum dla dziecka wybrać? - magda676 - 22-10-2020 21:17

W przyszłym roku moje dziecko wybiera się do liceum i właśnie chcielibyśmy pomóc mu w wyborze. Macie jakieś podpowiedzi? Jakie liceum warte jest zainteresowania w Warszawie? Nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie to liceum prywatne czy państwowe. Ważne, aby miało odpowiednio poziom.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - alicja930 - 24-10-2020 12:24

Ja mam w planach zapisać swoje dziecko do Te Vizji, ponieważ są tam odpowiednie warunki, no i oczywiście możliwość napisania matury międzynarodowej, dzięki temu, że szkoła realizuje program IB, który to wszystko umożliwia. Oczywiście należy też wspomnieć o tym, że prowadzony jest rozszerzony program.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - jolajw - 26-10-2020 11:40

Przyznam Wam szczerze, że bardzo dużo czytałam na temat Te Vizji i również zastanawiam się nad tym, czy nie posłać tam swojego dziecka. Wydaje mi się, że będzie to odpowiednie rozwiązanie dla mojego dziecka właśnie pod kątem tej międzynarodowej matury.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - anastazja4390 - 26-10-2020 11:41

Wy już zastanawiacie się nad liceum, a ja dopiero będę wybierała szkołę podstawową dla mojego dziecka. Przypuszczam, że równie szybko ten czas zleci. Zależy mi jednak na tym, aby i podstawówka była dla mojego dziecka odpowiednia, ponieważ to początek takiej konkretnej edukacji.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - jjusti18 - 27-10-2020 12:01

Ach te szkoły... Sporo z nas tutaj widzę, że ma dylemat - gdzie się wybrać? Ja powiem wam, że tutaj https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic/wybor-szkoly znalazłam pomocne porady, wskazówki w tym kierunku. Mogą wam się przydać. Także sprawdźcie sobie.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - zuzia.gola - 27-10-2020 17:06

Zdecydowanie Te Vizja to bardzo dobry wybór i wydaje mi się, że program IB, który pomaga w dojściu do matury międzynarodowej, jest po prostu świetny. No niestety nie każda szkoła, nie każde liceum daje taką możliwość, a jest to bardzo ważne dla osób, które myślą o zagranicznych studiach.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - zu0816 - 17-11-2020 02:05

Moim zdaniem warto pomyśleć o szkole prywatnej. Te Vizja ma naprawdę świetny program nauczania i kadrę nauczycielską. Myślę, że wasze dziecko będzie zadowolone z tej szkoły.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - lilka91 - 17-11-2020 02:07

Wybór LO to trudna decyzja, która ma wpływ na przyszłość dziecka. Wasz syn musi sam zdecydować, wy tylko możecie mu podpowiedzieć na co warto zwrócić uwagę. Pokażcie mu ofertę szkoły Te Vizja. To naprawdę bardzo dobra szkoła prywatna z świetnym programem nauczania.


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - olka22 - 19-11-2020 09:52

Dla mnie wykształcenie dziecka jest najważniejsze. Dlatego zdecydowaliśmy sie na międzynarodowe LO Te Vizja. Córa jest bardzo zadowolona z wyboru i chętnie uczęszcza do szkoły. Ma tam sporo znajomych i bardzo chwali kadrę nauczycielska


RE: Jakie liceum dla dziecka wybrać? - Konstancja99 - 22-11-2020 13:56

Według mnie wybór prywatnej szkoły to bardzo dobra decyzja. Sama chcę zrobić to samo a oferta szkoły Te Vizja wydaje mi się naprawdę zachęcająca. Mają bardzo dobry program nauczania i dużo zajęć dodatkowych.