Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Domek drewniany idealny na działkę? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Domek drewniany idealny na działkę? (/showthread.php?tid=35488)



Domek drewniany idealny na działkę? - wigzi - 06-05-2020 21:51

Właśnie przymierzam się do zakupu domku letniskowego, żeby można było wyjechać gdzieś w lato i zwyczajnie odpocząć nad jeziorkiem. Działkę mam już od dawna wykupioną kilka kilometrów za miastem, więc okolica jest wręcz idealna, tylko chcę do tego podejść na spokojnie, by wszystko zrobić poprawnie, stąd pytanie, czy drewniany domek, to na pewno dobry pomysł?


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - lirk - 07-05-2020 12:10

A po co Ci domek z innego materiału na działce? Domek na działkę jest w większości przypadków robiony z drewna, bo jest wtedy najtaniej oraz sprawdza się bardzo dobrze.


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - wigzi - 24-05-2020 14:57

A co sądzicie o domkach drewnianych pod indywidualne zamówienie? Ceny na internecie takich domków są całkiem korzystne, tylko nie wiem jak wygląda to jakościowo. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - lirk - 31-05-2020 14:31

W przypadku drewnianych domków masz kilka opcji do wyboru. Możesz wynająć fachowców, żeby postawili go dla Ciebie (odradzałbym ten sposób, ze względu na duże koszta), lub kupić gotowy domek, co jest tanie i konkretnie skraca czas postawienia takiego budynku i w tym przypadku możesz właśnie stworzyć go pod indywidualne zamówienie, więc jak najbardziej nie widzę problemu.


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - wigzi - 01-06-2020 17:53

No dobra, tylko czy w tej drugiej metodzie konstrukcja będzie równie stabilna co w domku stawianego od postaw? Mam pewne obawy, że może to być domek na kilka lat, a potem będzie trzeba przeprowadzać generalny remont, ale może się mylę, bo osobiście nigdy nie miałem styczności z tym tematem.


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - lirk - 03-06-2020 17:50

Jeżeli wszystko zostanie poprawienie wykonane, to taki domek posłuży Ci tyle lat, jak gdyby był zbudowany w normalny sposób. Najlepiej sam przekonaj się jak to wygląda i wejdź na stronę https://kupdomekletniskowy.pl/, ta firma już wiele lat zajmuje się domkami letniskowymi, więc przemawia za nich doświadczenie. Sam mam od nich domek drewniany z tarasem i jego wykonanie jest pierwsza klasa.


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - kajteeek - 04-06-2020 07:44

W sumie, dlaczego nie? Może być to ciekawe rozwiązanie, jako miejsce do wypoczynku.


RE: Domek drewniany idealny na działkę? - spryciula13 - 31-07-2020 07:16

Moim zdaniem warto zobaczyć tu https://ecomobilehome.pl/ Mobilny domek holenderski to bardzo dobre rozwiązanie. Mobilny tz na kółkach, więc ustawianie przestawianie nie sprawia kłopotu. Poza tym dostosowany do naszych warunków atmosferycznych. Sprawdźcie sami.