Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Astma? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Zdrowie i uroda (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Astma? (/showthread.php?tid=34941)



Astma? - Kornelia - 01-01-2020 14:31

Czy ktoś z Was choruje może na astmę i może podzielić się informacją na temat tlenoterapii w przypadku tej choroby? Na wielu stronach czytam, że jest bardzo skuteczna. Można teraz kupić koncentrator tlenu do domu. Ale wiadomo to koszty, ale jeśli pomoże to warto. Poszukuję jednak opinii.


RE: Astma? - nina18 - 03-01-2020 12:58

Wydaje mi się, że należy o to dokładnie zapytać lekarza. Tlenoterapia jest skuteczna, ale też są ścisłe zasady podawania tlenu. Są pacjenci, którzy tlen mają podawany dorażnie przy nasileniu objawów a są tacy którzy muszę mieć codziennie. Tu konsultacja jest konieczna. A jeśli chodzi o koncentratory to wiem, że są różne np. Oterapia OLV-C1 czy OLV-5 - stacjonarny. Wszystko zależne od potrzeb.


RE: Astma? - nastia - 29-06-2020 13:15

Tlen można przedawkować, a to może mieć skutki uboczne. Tak powiedział mi lekarz kiedy tlenoterapię miała moja mama chora na raka. Mieliśmy wypożyczony sprzęt, ale właśnie wtedy widziałam, ze koncentratory Oterapia można kupić.


RE: Astma? - monikabert90 - 31-10-2022 00:24

A czy orientujecie się może, jak dokładnie wygląda diagnostyka astmy oskrzelowej? Jakie badania powinny zostać zlecone i wykonane? Ja podejrzewam u siebie astmę, ale nie wiem nawet, do jakiego specjalisty powinnam się z tym zgłosić...