Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
kwasy omega - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Kobiety (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: kwasy omega (/showthread.php?tid=34280)



kwasy omega - persymona - 10-07-2019 23:33

Dziewczyny czy w ciąży brałyście kwasy omega dodatkowo? Czy tylko sam kwas foliowy? Jestem ciekawa jak to u was było.


RE: kwasy omega - hutkowa - 13-07-2019 21:52

Dodatkowo nie musiałam bo całkiem ładną porcję miałąm w mamadha premium, które brałam przez całą ciążę, nawet polskie towarzystwo ginekologiczne zaleca branie dha w czasie ciązy, bo ono pozytywnie oddziałowuje na rozwijający się u maluszka wzrok, oczy oraz układ nerwowy


RE: kwasy omega - tesska11 - 17-07-2019 10:04

W jaki sposób je przyjmujecie - tabletki? Ostatnio słyszę niepokojące informacje o rybach, wyławianych z Bałtyku ;/


RE: kwasy omega - Maszka - 26-07-2019 10:43

Jak wybierzesz Omega-3 z Naturell, to nie musisz się martwić problemem, bo robiony jest z małych ryb zimnowodnych, które nie kumulują zanieczyszczeń tak jak duże ryby. Smile Taka ciekawostka zasłyszana w aptece. Smile

[Obrazek: shopping?q=tbn:ANd9GcSE63GcPLbnMN6SawDOG...p;usqp=CAc]


RE: kwasy omega - fromja - 10-08-2019 11:40

(26-07-2019 10:43)Maszka napisał(a):  Jak wybierzesz Omega-3 z Naturell, to nie musisz się martwić problemem, bo robiony jest z małych ryb zimnowodnych, które nie kumulują zanieczyszczeń tak jak duże ryby. Smile Taka ciekawostka zasłyszana w aptece. Smile

[Obrazek: shopping?q=tbn:ANd9GcSE63GcPLbnMN6SawDOG...p;usqp=CAc]

też te kwasy omega3 naturell znam, po nich się nie odbija rybą, na co często narzekają dziewczyny podczas brania tego typu kwasów czy tranu.


RE: kwasy omega - Maszka - 18-09-2019 13:04

Nie, nie, tu nie czujesz żadnego posmaku ryby. Sama jestem na to wyczulona i nie lubię, więc bym nie polecała.


RE: kwasy omega - Areni - 19-09-2019 02:35

Potwierdzam, próbowałam już różnych kapsułek z kwasami omega-3, w większości przypadków po jakimś czasie po prostu obijało mi się rybą, co było nie do wytrzymania. Przy Naturell omega-3 1000 nie mam tego problemu Smile


RE: kwasy omega - Tereska087 - 17-04-2020 18:07

Do ciąży trzeba zacząć się przygotowywać już na kilka miesięcy wcześniej. Dlatego kwas foliowy trzeba przyjmować już na 3 miesiące przed zaplanowaną ciążą. Ze wojej strony mogę polecić Inofem - https://inofem.pl/. Posiada duża dawkę kwasu foliowego oraz mio-inozytolu, które dbają o prawidłowy rozwój maluszka, jak również pobudzają owulację, dzięki czemu łatwiej zajść w ciążę.


RE: kwasy omega - Lukrecja - 05-05-2020 19:25

Ja brałam witaminy plus właśnie kwas foliowy. Przy czym jeżeli zamierzamy karmić naturalnie, już w czasie ciąży warto sięgnąć po taki produkt jak herbata dla ciężarnych . Dzięki niej bowiem już po porodzie nie będzie żadnych problemów z pokarmemSmile.


RE: kwasy omega - Alina083 - 14-07-2020 11:18

Ponieważ moja dieta jest raczej uboga w kwasy omega to znalazłam dla siebie suplement Composita Mama DHA - https://compositamama.pl/, który oprócz kwasu foliowego, folianów, chelatowanej formy żelaza czy jodu zawiera również właśnie dodatkowo kapsułki zawierające DHA. Przyjmuje się 2 dziennie, żeby uzupełnić niedobory.