Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Studia - informatyka - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Studia - informatyka (/showthread.php?tid=3420)

Strony: 1 2 3 4


Studia - informatyka - lisa - 14-02-2016 20:52

Witajcie. Mam pytanie odnośnie studiów z informatyki, spodobał mi się ich opis i wydaje mi się że dobrym wyborem dla mnie będzie specjalizacja administrator sieci komputerowych i baz danych. Co prawda od opisu do decyzji o podjęciu studiów jest jeszcze długa droga, ale zastanawiam się czy są tu może jacyś absolwenci tego kierunku? Najbardziej chyba bliska jest mi ta uczelnia wyższa Znacie ją może? Myślę o studiach pierwszego stopnia, sporo dobrego o uczelni można przeczytać w internecie i usłyszeć od samych studentów, zastanawiam się więc czy są tu takowi i byliby mi w stanie opowiedzieć o tym konkretnym kierunku?


RE: Studia - informatyka - Hospyy - 16-02-2016 15:32

Nie znam akurat tej uczelni, natomiast jeżeli chodzi o kierunek to ciężko znaleźć lepszy obecnie. Mocno polecam, jeżeli masz w tym zamiłowanie.


RE: Studia - informatyka - marysia8383 - 20-02-2016 14:37

Informatyka to na pewno przyszłościowy kierunek, który zapewni Ci dobrą pracę. Nie są to jednak łatwe studia i trzeba liczyć się z ogromem nauki. Ja wiem, że bym sobie na takim kierunku nie poradziła. Z resztą od zawsze chciałam studiować gospodarkę przestrzenną - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/gospodarka-przestrzenna Smile


RE: Studia - informatyka - lidka - 21-02-2016 21:05

Mówi się, że branża IT to najszybciej rozwijający się kierunek, po studiach informatycznych będzie możliwość podjęcia dobrej pracy. Może warto wybrać któryś z Uniwersytetów w Wielkiej Brytanii? O możliwościach studiowania tam pełne informacje znajdziecie na stronie Elab


RE: Studia - informatyka - ulka - 26-02-2016 13:07

Bardzo się oplaca ten kierunek zwlaszcza inzynierski


RE: Studia - informatyka - maminka - 26-02-2016 20:21

To, że ci się podoba opis oraz że się opłaca, bo to studia inżynierskie to nic nie znaczy. Nie ma co na siłę iść na taki kierunek, bo jest fajny i fajnie się po nim zarabia. Z takim podejściem informatykiem nie będziesz. Może skończysz te studia, korzystając z gotowców takich jak tutaj, ale na pewno nie będziesz dobrym informatykiem.


RE: Studia - informatyka - Folioon - 02-03-2016 10:29

Polecam informatykę, pracy masa po tym i dobrze płatna.


RE: Studia - informatyka - maciek233 - 16-03-2016 12:53

Wydaje mi się, że informatyka to bardzo przyszłościowy kierunek.


RE: Studia - informatyka - ewelina546 - 17-09-2016 18:38

Nie ma co patrzyć na to czy przyszłościowy czy nie. Musimy uczyć się czegoś, co naprawdę lubimy. Praca licencjacka czy magisterska to coś, co wymaga sporo czasu i wiedzy, a co to za przyjemność pisać o czymś, co kompletnie nas nie interesuje...


RE: Studia - informatyka - Bocieex - 22-09-2016 10:46

Specjalizacja całkiem ciekawa aczkolwiek nie ma tak świetnych zarobków jak dla programisty. Smile