Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? (/showthread.php?tid=3354)

Strony: 1 2


Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - animal123 - 22-01-2016 07:06

W ubiegłym miesiącu moja żona miała lekki wypadek samochodowy. Stłuczka była niewielka, także uznaliśmy, że nic się nie stało, bo po zdarzeniu na zdrowie nie narzekała. Jednak po dwóch tygodniach zaczął ją boleć kręgosłup, przez co udała się do lekarza i opowiadając mu całą sytuację lekarz stwierdził, że to faktycznie może być jakieś zaniedbanie powypadkowe. I tak już 2gi tydzień żona chodzi z bólem kręgosłupa, dochodzącym raz do tego stopnia, że musiała wziąć zwolnienie z pracy. Póki co jest na etapie badań i próbujemy ustalić z czym jest problem. A ja przy okazji mam pytanie, czy może orientujecie się czy przysługuje jej z tego tytułu odszkodowanie czy w ogóle jakieś pieniążki z powiązanego z wypadkiem powodu (np. uszczerbek na zdrowiu itp.)? Nie wiem czy to dobry pomysł, ale znalazłem w Internecie https://www.aif.com.pl/odszkodowania/dochodzenie-odzyskiwanie-odszkodowan/ i pomyślalem czy nie skorzystać z ich pomocy. Korzystaliście może z usług tego typu prawników? Jeżeli tak co o nich sądzicie? Dodam, że policja była na miejscu zdarzenia i spisała protokół, także kolizja jest udokumentowana. Gdybyście mieli jakieś podobne doświadczenia z którymi moglibyście się podzielić byłbym wdzięczny :|


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - Layla16 - 29-02-2016 18:58

Jak jeszcze nie masz pewności to się odezwij do ludzi ze strony http://www.mindykowski.pl to jest kancelaria prawna z ogromnym doświadczeniem, więc powinni pomóc. Nie wiem jakie są stawki, ale wydaje mi się, że są sytuacje, w których pieniądze nie mają znaczenia.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - ignorantka - 22-06-2016 10:29

Sprawa była uznana zapewne jako kolizja, pytanie, czy było to zgłoszone na policji. Jeżeli tak, to jest szansa na odszkodowanie, o ile to ona nie była sprawcą. Zgłasza się to normalnie jako szkody osobowe, ma się na to 30 dni od dnia zdarzenia.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - blaack - 04-10-2016 16:45

Sprawa odszkodowan jest bardzo zawiøá dziedzina i wymaga naprawde dobrego rozeznania. Ja po kolizji udalem sie do http://adwokat-wroclaw.eu/ i zaczerpnalem wiedzy czy moge ubiegac sie o odszkodowanie. Kancelaria po upowaznieniu ich przeprowadzila cala sprawe pozniej za mnie i jestem zadowolony z jej wyniku


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - hanna106 - 12-10-2016 01:49

W takiej sytuacji najlepiej uzyskać pomoc od fachowców .W tej dziedzinie śmiało mogę polecić kancelarię, która pomogła mi sprawnie uzyskać zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej !Polecam.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - Bonaven - 17-10-2016 16:04

Z tymi ubezpieczeniami często są problemy. Nie tak dawno z opłatami likwidacyjnymi skandia mieliśmy małe problemy i kancelaria Invictus pomagała nam, najważniejsze, że skutecznie.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - Oliwa - 02-11-2016 10:32

Oczywiście, że przy kolizji także należy Ci się odszkodowanie. Zobacz tutaj odszkodowania po wypadku warszawa. Pomogli mojemu znajomemu w trudne sprawie komunikacyjnej.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - lena007 - 27-11-2016 00:27

Oczywiście, że tak. Zawsze należy się zadośćuczynienie, jeśli nie byliśmy sprawcą wypadku. Poczytajcie sobie opinie o EuCO. Myślę, że warto się do nich zgłosić.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - Yayo - 27-12-2016 21:20

Na pewno mozna doliczyc do odszkodowania koszty przeprowadzonej ewentualnej rehabilitacji. Jesli chodzi o fizjoterapia Kraków to jest wielu specjalistow, np Stanislaw Szymanik - prawdziwy fachowiec.


RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie? - kris12 - 31-07-2017 00:47

Tak, tylko że zazwyczaj ubezpieczyciel jest opory i nie chce wypłacić. W takiej sytuacji faktycznie udanie się do EuCO jest dobrym rozwiązaniem.