Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
uzależnienie od cukru - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Używki (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: uzależnienie od cukru (/showthread.php?tid=3335)

Strony: 1 2 3 4


RE: uzależnienie od cukru - kajteeek - 17-06-2016 11:59

Każdy je cukier, czasem nawet o tym nie wiedząc. Ale tak ogólnie cukier ograniczam, a przynajmniej nie spożywam go zbyt wiele. Czasem posłodzę herbatę, czasem zjem jakieś ciastko, ale nic więcej. Nie potrafiłbym z tego całkowicie zrezygnować.


RE: uzależnienie od cukru - Izzzka_513 - 21-06-2016 11:49

Moim zdaniem nie da się całkowicie wyeliminować cukru z diety bo jego całkowity brak też nie jest dobry dla naszego organizmu ale lepiej ograniczyć jego spożycie do niezbędnego minimum albo używać zdrowych ale równie słodkich jego zamienników


RE: uzależnienie od cukru - positive345 - 29-06-2016 10:42

Może spróbuj stewi albo ksylitolu?


RE: uzależnienie od cukru - osobistyteen - 29-06-2016 23:22

Lubię cukier nie ukrywam, ale nie przesadzam. Ostatnio czytałem, że dla loversów cukru produkowane są cukierki na bazie cukru z brzozy ( w trosce o zęby Smile ).


RE: uzależnienie od cukru - anpanda - 05-10-2016 17:42

Cukierasy są najlepsze ja zamiast papierosa zawsze sięgam po jakiegoś hallsa albo jakieś inne miętowe drażetki


RE: uzależnienie od cukru - Anakonda - 25-10-2016 13:53

ja polecam zacząć od cukru brązowego, trzcinowego, jest zdrowszy.


RE: uzależnienie od cukru - Kubek - 24-11-2016 17:19

Podobno cukier uzależnia tak samo jak heroina i nie można tak łatwo poradzić sobie z tym nałogiem Ja nie jem cukru od 2 dni i ledwo żyje


RE: uzależnienie od cukru - germohr - 25-11-2016 10:15

Ja staram się ograniczać cukier w napojach i tak piję herbatę i kawę bez cukru. Można się przyzwyczaić bardzo szybko i smakuje to na prawdę dobrze Smile


RE: uzależnienie od cukru - Inżynier Mamoń - 19-11-2018 18:29

Też byłam swojego czasu uzależniona od białego cukru... W najgorszym momencie słodziłam herbatę nawet czteroma łyżeczkami! Postanowiłam to zmienić, no ale ciężko było mi z dnia na dzień nauczyć się picia gorzkiej herbaty. Szukałam jakiegoś rozwiązania w sieci i trafiłam na https://www.swiat-zdrowia.pl/artykuly/nie-tylko-aspartam-slodziki . To pomogło mi podjąć decyzję o stosowaniu słodzików i odstawieniu białego cukru Smile


RE: uzależnienie od cukru - jurrek67z - 22-11-2018 12:56

Wiele osób w dzisiejszych czasach jest od tego uzależnionych, trzeba z tym walczyć !