Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
uzależnienie od cukru - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Używki (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: uzależnienie od cukru (/showthread.php?tid=3335)

Strony: 1 2 3 4


RE: uzależnienie od cukru - darton - 01-04-2016 04:41

Cukier jest silnie uzależniający. Najłatwiej się o tym przekonać gdy ktoś raptownie odstawi wszelkie produkty go zawierające. Bóle głowy, złe samopoczucie, brak energii, uczucie zimna ... to tylko jedne z objawów jakie mogą wystąpić. Trzeba wiec stopniowo ograniczać spożycie cukru. No i czytać etykiety na produktach. Bo takie teoretycznie zdrowe produkty np. jogurciki zawierają go również. Ostatnio znalazłem cukier nawet w chlebach z marketów. Niby 100% mąka żytnia, pełnoziarniste, a tu w składzie cukier.
__________________________________________
Tanie Kursy pierwszej pomocy. Warszawa i okolica.


RE: uzależnienie od cukru - redmarkt - 04-04-2016 11:01

Powiem wam, ze to kwestia przyzwyczajenia organizmu. Ja np. dawniej musiałem po 3 łyżeczki słodzić herbatę, a teraz nie słodzę w ogóle i mi smakuje. Smile ale z początku nie dało się tego pić. Big Grin


RE: uzależnienie od cukru - Tequila36 - 18-04-2016 10:06

Swego czasu ciągle musiałem jeść słodkie... normalnie już nie mogłem wytrzymać, ale teraz jakoś już sporadycznie jadam i nie ciągnie mnie tak do tego.


RE: uzależnienie od cukru - ewka76 - 27-04-2016 23:48

Rozumiem doskonale problem uzależnienia od cukru! Dla mnie dzień bez słodyczy, to dzień stracony! Mogę Wam jednak polecić coś, co u mnie się sprawdziło- korzystam z produktów https://www.cosdlazdrowia.pl/, zamiast cukru do herbaty dodaje słodzik naturalny, a czekoladę przerzuciłam na owoce.


RE: uzależnienie od cukru - Amstud - 12-05-2016 12:59

Praktycznie każde jedzenie które nam smakuje jest uzależniające. Nie tylko cukier, ale on szczególnie.


RE: uzależnienie od cukru - Niestrzu - 17-05-2016 09:35

Teraz niestety we wszystkich produktach znajdziemy cukier. Warto sprawdzić czy nie jesteśmy w jakiś sposób uczelni na niektóre z nich.


RE: uzależnienie od cukru - Crim - 03-06-2016 00:10

uczulenie na cukier? pierwsze slysze


RE: uzależnienie od cukru - Gaabb - 08-06-2016 10:17

Też kiedyś jadałem dużo słodyczy i piłem słodką herbatę. Teraz ograniczyłem i już w ogóle nie mam ochoty na słodkie. Najtrudniej jest przez pierwsze dni.


RE: uzależnienie od cukru - Samulka - 11-06-2016 13:33

Ja sobie nie wyobrażam herbaty bez cukru, jednakże w kwestii napojów to szukam tych z najmniejszą ilością cukru.


RE: uzależnienie od cukru - pawelku - 15-06-2016 19:26

ja tam w ogole nie jem cukru Smile