Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Deja vu - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Religia i filozofia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Deja vu (/showthread.php?tid=333)

Strony: 1 2 3


Deja vu - Zepsuta. - 26-06-2012 19:29

Déjà vu (fr. już widziane) - odczucie, że przeżywana obecnie sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w jakiejś nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe.

Déjà vu jest zjawiskiem posiadającym następujące cechy:
* występuje nagle,
* trwa jedynie kilka sekund,
* osoba doświadczająca jest krytyczna wobec swojego odczucia (tzn. wie, że to, czego doświadcza, jest w praktyce niemożliwe),
* osoba doświadczająca nie jest w stanie podać, kiedy miało miejsce to "wcześniejsze" wydarzenie (które jakoby teraz się powtarza),
* wrażenie dotyczy nie widoku pewnego pojedynczego przedmiotu, budynku czy człowieka, ale całej sytuacji. Osoba ma wrażenie, że powtarza się pewna chwila z jej życia,
* czasami pojawia się przekonanie o możliwości przewidzenia co się za chwilę wydarzy (prekognicja),
* zjawisku temu towarzyszy aura niesamowitości, tajemniczości.

co sądzicie na ten temat ? Jaka jest wasza teoria tego że tak się dzieje ? Czekam na wasze odpowiedzi Smile.


RE: Deja vu - Bankai - 26-06-2012 19:34

Po prostu mózg człowieka ma niezbadane możliwości i może podczas snu przewidział taką sytuację i od tak sobie powstaje deja vu ^^


RE: Deja vu - DarkAngel - 26-06-2012 21:04

Miałem coś napisać, ale podzielam zdanie Bankai Wink


RE: Deja vu - Misterio - 27-06-2012 08:28

Deja Vu chyba rzecz która najczęściej mi się zdarza, często mam wrażenie że juz coś robiłem kiedyś lub że coś sie stanie np. ktoś sie przewrócił i wiem że to juz było xd. Lecz największe Deja Vu mam po imprezach haha Big Grin...


RE: Deja vu - Bankai - 27-06-2012 10:14

Misterio, często padasz i zaczynasz od ostatniego Check Pointu ^^


RE: Deja vu - Misterio - 27-06-2012 16:12

nie zaczynam od startu czyli od łóżka ^^


RE: Deja vu - Jacky - 28-06-2012 00:03

Nie zgranie między półkulami mózgowymi. Informacja dociera szybciej do jednej, niż drugiej.


RE: Deja vu - Błażejuu - 30-06-2012 11:43

dla mnie deja vu to dowód na istnienie reinkarnacji.


RE: Deja vu - Gemello - 04-07-2012 21:23

Figle ktore płata nam mozg i tyle ; D

A Deziawuuu mam czesto Big Grin az za czesto, najczesciej jak jezdze samochodem, co chwile mam wrazenie ze ktos juz tak jechal kolomnie, albo skrecal wlasnie w ten sposob, a ja bylem wlasnie w tym miejscu Big Grin dziwne uczucie, nie powiem Big Grin


RE: Deja vu - slash - 08-07-2012 22:53

ja jakoś często mam Big Grin