Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Jak namówić rodziców na pieska ? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Jak namówić rodziców na pieska ? (/showthread.php?tid=314)

Strony: 1 2


Jak namówić rodziców na pieska ? - julitkadudek - 24-06-2012 21:40

Dzisiaj byłam u kolegi na działce i mi się spodobał jego szczeniaczek. Powiedział mi i rodzicom że może mi go dać, ale tata się nie zgodził.
Powiedziałam mamie że napirawdę będę się nim opiekować czyli sprzątać po nim i wychodzić z nim na spacer lecz powiedziała "do tatay z tą proźbą".
Co mam powiedzieć tatcie żeby się zgodził? Bo naprawdę trudno go przekonać.


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - Zepsuta. - 24-06-2012 21:44

Jeżeli nie miałaś jeszcze nigdy zwierzątka to powiedz tacie że nawet nie wie jaką to radość daje w domu do tego pokażesz mu jak bardzo jesteś odpowiedzialna. Porozmawiaj z nim i zaproponuj mu coś w zamian jeśli on się zgodzi na pieska ty zgodzisz się zrobić to o co on poprosi Smile. Tylko porozmawiaj z nim poważnie a nie w stylu ''no tatooooooo nooooo...'' a jak się nie zgodzi to będziesz niestety musiała poczekać do własnego mieszkania i nie rób nic w stylu ''jesteś nie fair !!!!'' bo prawdopodobnie jeśli odejdziesz i powiesz okej spoko to się w końcu przekona i pozwoli Ci go wziąć Big Grin. Przynajmniej tak jest w moim wypadku Smile.


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - Henuttaunebu - 24-06-2012 21:51

Powiedz żeby Cię przetestował. Wychodź przez min 1,5 tygodnia z samą smyczą na spacery, tak jakbyś miała psa. Jeśli polegniesz, i to olejesz to będzie oznaczało, że nie jesteś na niego gotowa. Bo to jest obowiązek, i pewna odpowiedzialność. Bo wyobraź sobie, że jak będziesz miała psa będziesz musiała z nim wychodzić tak przez cały czas. Mi też się czasami nie chce, ale taki obowiązek niestety. Sama też tak musiałam robić żeby zasłużyć na psa, mamę to przekonało. xD


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - julitkadudek - 24-06-2012 21:59

Tata by się zgodził ale głównie chodzi mu o utrzymanie takie pieska ;D
I mam zwierzaki 3 koty więc nie wiem akim cudem mama się zgodziła ;D


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - Niesmialy - 25-06-2012 01:13

POstaw ich przed faktem dokonanym, to zawsze dziala ;p Jezeli tego sie boisz musisz zakrecic ich tak zeby im sie wydawalo ze to oni chca pieska ale do tego potrzeba sporo charyzmy ;p


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - Demolition Man - 25-06-2012 09:10

(25-06-2012 01:13)Niesmialy napisał(a):  POstaw ich przed faktem dokonanym, to zawsze dziala ;p Jezeli tego sie boisz musisz zakrecic ich tak zeby im sie wydawalo ze to oni chca pieska ale do tego potrzeba sporo charyzmy ;p

A potem piesek wyląduje w schronisku albo co gorsza na bruku.


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - julitkadudek - 25-06-2012 16:07

Nie nigdy !
Ja kocham zwierzęta i nie pozwoliłabym żeby się coś takiego stało jak schornisko albo bruk !


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - Scelerisque - 25-06-2012 17:17

Przynieś słodkiego pieska do domu i pokaż im go i powiedz 'i co wywalicie go teraz na bruk? takiego słodziaka?' Tongue


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - Demolition Man - 25-06-2012 17:19

(25-06-2012 16:07)julitkadudek napisał(a):  Nie nigdy !
Ja kocham zwierzęta i nie pozwoliłabym żeby się coś takiego stało jak schornisko albo bruk !

Mówię tylko że postawienie rodziców przed faktem dokonanym jak ktoś tu wspomniał to nie jest dobry pomysł.


RE: Jak namówić rodziców na pieska ? - julitkadudek - 25-06-2012 17:28

(25-06-2012 17:17)Scelerisque napisał(a):  Przynieś słodkiego pieska do domu i pokaż im go i powiedz 'i co wywalicie go teraz na bruk? takiego słodziaka?' Tongue

Widzieli go ;P