Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Miesiączka po ciąży - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Kobiety (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Miesiączka po ciąży (/showthread.php?tid=30177)

Strony: 1 2


Miesiączka po ciąży - garbro - 02-01-2019 13:22

Dziewczyny mam dość nietypowe pytanie. Czy zauważyłyście różnicę w obfitości miesiączki przed i po ciąży? U mnie po ciąży miesiączki stały się dużo bardziej obfite i bolesneSad Dlatego zastanawiam się czy nie zrezygnować z podpasek (czasem nie nadążam z wymianą) i nie zacząć stosować tamponów https://www.myob.pl/procomfort-night? Szczerze mówiąc nigdy nie używałam tamponów, ale chyba nie jest to nic trudnego? Na pewno czułabym się bardziej pewna siebie i nie myślała tylko o tym czy coś mi przecieknie czy nie....


RE: Miesiączka po ciąży - Kawalka - 01-03-2019 14:56

To wszystko może być spowodowane problemami hormonalnymi. I warto się przebadać pod tym kątem. Albo stosować taki preparat na wyregulowanie gospodarki hormonalnej - https://ovarin.pl/ Ja na przykład stosuje je przy PCOS i mam regularniejsze cykle i mniej bolesne dzięki temu


RE: Miesiączka po ciąży - szyszunia - 14-04-2019 13:14

Ja po ostatnim porodzie mialam wlasne mega obfote krwawienia.. a do tego potrafily trwac dwa tyg, Tampony byly wygodniejsze wlasnie te nocne bo bardziej chlonne. Ale potem poszlam do lekarza by jakos te hormony wyregulowac i dostalam tabletki antykoncepcyjne vines. Po dwoch miesiacach ich brania moj problem zniknal. Okres mam 3 do 4 dni, obfitosc malutka i co wazne zer bolu czy PMS. Jestem tak zadowolona ze masakra Big Grin


RE: Miesiączka po ciąży - fromja - 18-12-2019 14:29

Też macie po porodzie dużo bardziej obfite miesiączki i bolesne? U mnie to jakiś koszmar, mnie skreca z bólu, 2 dni wyjęte z zycia, koleżanka mi poleciła na bóle vemonis femi, jeszce nie testowałam, ale mówi że bardzo dobrze dziala na ból i rozkurcza


RE: Miesiączka po ciąży - hutkowa - 14-01-2020 15:57

Nie znam tych tabletek, to vemonis femi to bez recepty kupujesz? Jakby to było świetne nie musieć brac kilku różnych preparatów tylko jedny działać przy okresie, niedugo mi się zbliża to może kupię i wypróbuję


RE: Miesiączka po ciąży - alka - 16-03-2020 15:30

Jeśli niedawno rodziłaś to raczej nie planujesz kolejnego dziecka wiec pomyśl o antykoncepcji doustnej, tym bardziej że tabletki pomagają w zmniejszeniu obfitości krwawień i bólach. Osobiście belarę biorę i już żadnych przeciwbólowych środków nie potrzebuję


RE: Miesiączka po ciąży - Anakonda - 16-03-2020 15:59

Ja takiej konkretnej miesiączki to dostałam jakieś 3 miesiące po porodzie. Wcześniej to tylko plamienia miałam.


RE: Miesiączka po ciąży - fromja - 08-04-2020 00:09

Tak vemonis jest bez recepty, wypróbuj koniecznie, wydaje mi się, ze to najsskuteczniejszy lek jaki do tej pory stosowalam na bóle menstruacyjne. Cieszę się, ze znalazłam coś co szybko działa, bo ból mnie potrafi wyłączyć z zycia na cały dzień takie mam bolesne mieesiczki.


RE: Miesiączka po ciąży - Tereska087 - 28-06-2020 21:42

W przypadku każdej nieprawidłowości w cyklu miesięcznym zawsze trzeba skonsultować z lekarzem. On najlepiej określi co jest problemem. W niektórych przypadkach jak na przykład pcos można na przykład sięgnąć po Inofem - https://inofem.pl/, który wpływa na uregulowanie gospodarki hormonalnej, w tym także właśnie miesiączki.


RE: Miesiączka po ciąży - evelinka23 - 15-09-2020 14:29

Też mi się wydaje, że nie ma na co czekać tylko iść do ginekologa, najlepiej do tego prowadzącego ciążę. Jednak jeśli to nie możliwe, to polecić mogę dr Agnieszka Czapska to doskonała, wykształcona i doświadczona Pani ginekolog, która z pewnością Wam pomoże nie tylko w tej sytuacji, ale również przy ciąży, różnych infekcjach i chorobach czy też badaniach kontrolnych. Doktor Czapska przyjmuje w Centrum Medycznym Babka Medica – nowoczesne, czyste i świetnie wyposażone miejsce 