Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Instrukcja życia w uniwesum holograficznym - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Instrukcja życia w uniwesum holograficznym (/showthread.php?tid=29475)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Księga Rodzaju 44,4-6 - hyzop10 - 09-07-2020 12:29

"Zaledwie wyszli z miasta i byli niedaleko, rzekł Józef do zarządcy domu swego: Wstań ! Goń za tymi mężami, a gdy ich dogonisz, powiedz im: Dlaczego odpłaciliście złem za dobre ?" Czyli zaledwie, nie upłynęło dużo czasu, gdy wyszli, formą ruchu z miasta, miejsce zamieszkania wszystkich grup społecznych, i byli niedaleko, w niewielkiej odległości od miasta, rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów Józefa do zarządcy domu swego. Wstań ! z miejsca, na którym przebywasz, goń, biegnij za tymi mężami, braćmi Józefa, a gdy ich dogonisz, zrównać się z nimi, powiedz im, braciom Józefa: Dlaczego odpłaciliście, odwdzięczyliście się złem za dobro ? Jak Józefowi zło wyrządzili bracia jego, dobrem odpłacił braciom swoim. Analogicznie do tych, którzy czynią zło, myślami, słowami i uczynkami, odpłacają się za dobro, dar łaski zbawienia w Jezusie Zbawicielu dany przez Boga Wszechmogącego każdemu z nas (Efez. 2,4-10) "Czyż to nie ten sam kubek, z którego pija pan mój i za pomocą którego zwykle wróży ? Źle postąpiliście" Czyli czyż to nie ten sam kubek, funkcjonalnie ukształtowany produkt z rodzajów informacji, z którego pija napoje - rodzaje informacji, dostarcza do swego rodzaju informacji, rodzaje informacji, pan, sprawuje władze, podejmuje decyzje, daje prace i wydaje polecenia, mój, zarządcy domu Józefa za pomocą, ułatwił, którego zwykle wróżył ? wykonał czynność. Posłużył Józefowi wykonać czynność, która przypomniała zło wyrządzone Józefowi przez braci jego. Źle postąpiliście, źle postąpili bracia Józefa, bo zło wyrządzone Józefowi, wróciło do braci Józefa "A gdy ich dogonił, powiedział do nich te słowa" Czyli a gdy ich, braci Józefa dogonił, zrównał się z nimi, powiedział do nich, braci Józefa te słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów zarządcy domu Józefa do braci Józefa. Analogicznie do każdego z nas, którzy czynią zło, myślami, słowami, i uczynkami, czynione zło, myślami, słowami i uczynkami, wróci do każdego z nas (Rdz 44,4-6)



Księga Rodzaju 44,7-9 - hyzop10 - 12-07-2020 11:28

"Ale oni odpowiedzieli mu: Jakże pan nasz może mówić coś takiego ? Uchowaj, Boże, by słudzy twoi mieli uczynić coś takiego ? " Czyli ale oni, bracia Józefa odpowiedzieli mową słów mu, zarządcy domu Józefa: Jakże pan, sprawuje władze nasz, braci Józefa, może mówić słowa, coś takiego, co mówił zarządca domu Józefa, nie uczynili bracia Józefa, uczynili inne zło Józefowi bracia jego. Uchowaj, Boże, uczynione inne zło Józefowi przez braci jego, zakodowane jest w wymiarze wyższym częstotliwości wibracji (Rdz 37,1-28) By słudzy twoi, nieświadomi bracia Józefa, co czyni zarządca domu Józefa, mieli uczynić, inne zło uczynili Józefowi bracia jego, coś takiego, co mówił zarządca domu Józefa, nie uczynili bracia Józefa, inne zło uczynili Józefowi bracia jego, zakodowane w wymiarze wyższych częstotliwości wibracji. "Przecież pieniądze, które znaleźliśmy na wierzchu worów naszych, przynieśliśmy znowu do ciebie z ziemi kanaanejskiej; jakżebyśmy mieli kraść w domu pana twego srebro albo złoto ? " Czyli przecież pieniądze, produkt z rodzajów informacji, które znaleźliśmy na wierzchu zboża, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, worów naszych, produkt z rodzajów informacji, przywieźliśmy, dostarczyli znowu do ciebie, zarządcy domu Józefa, z ziemi kanaanejskiej, przeklętych potomków Kanaanana, syna Chama (Rdz 9,25) jakżebyśmy mieli kraść, zabrać bez zgody właściciela w domu Józefa pana twego, zarządcy domu Józefa srebro, rodzaj informacji immanentny ziemi - rodzaj informacji, połączony z rodzajami informacji immanentnych ziemi, by stanowiły jedną użytkową całość z przewagą rodzaju informacji, od którego nazwana jest jedna użytkowa całość, srebro albo złoto. "U którego ze sług twoich by go znaleziono, ten niechaj umrze, a my też będziemy niewolnikami pana twego" Czyli, u którego ze sług twoich, nieświadomych braci Józefa, co czyni zarządca domu Józefa, by go, kubek srebrny znaleziono w worze ze zbożem - nasienie, ten niechaj umrze, u tego rodzaju informacji, trwająca destrukcja niech będzie zakończona, a my, bracia Józefa też będziemy niewolnikami, nieświadomymi braćmi Józefa, pana, sprawuje władze twego, zarządcy domu Józefa (Rdz 44,7-9)



Księga Rodzaju 44,10-13 - hyzop10 - 15-07-2020 11:41

"Wtedy on rzekł: Niech więc będzie tak, jak mówicie; u którego on się znajdzie, ten będzie niewolnikiem moim, wy zaś będziecie bez winy" Czyli wtedy on, zarządca domu Józefa rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów braci Józefa, u którego on, kubek srebrny się znajdzie, ten będzie niewolnikiem moim, nieświadomym sługą, co czyni zarządca domu Józefa, wy zaś, bracia Józefa będziecie bez winy, znalezionego kubka srebrnego w worach braci Józefa "Każdy więc złożył prędko swój wór na ziemi i każdy rozwiązał swój wór" Czyli każdy z braci Józefa złożył, umieścił prędko swój wór, produkt z rodzajów informacji na ziemi - rodzaj informacji i każdy z braci Józefa rozwiązał związany rodzajem informacji swój wór z żywnością, zboże, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produkty z rodzajów informacji, owoce produkty rodzajów informacji i produkty z jednego rodzaju informacji (Rdz 18,8) "Potem zaczął szukać od najstarszego, a skończył na najmłodszym. I kubek znalazł się w worze Beniamina" Czyli potem zaczął, rozpoczął szukać kubka srebrnego w worach z żywnością braci Józefa, od najstarszego Rubena, którego urodziła Jakubowi Lea, żona Jakuba (Rdz 29,32) a skończył szukać kubka srebrnego w worze z żywnością najmłodszego Beniamina, którego urodziła Jakubowi Rachela, kochana żona Jakuba (Rdz 35,16-19) I kubek srebrny znalazł się na wierzchu wora z żywnością Beniamina, najmłodszego syna matki Józefa (Rdz 30,22-24) "Wtedy oni rozdarli szaty swoje. Każdy objuczył osła swego i wrócili do miasta" Czyli wtedy gdy kubek srebrny znalazł się w worze z żywnością Beniamina, najmłodszego syna matki Józefa oni, bracia Józefa rozdarli, jedną użytkową całość szaty, produkt z rodzajów informacji swoje, braci Józefa. Każdy z braci Józefa objuczył, obciążył worem z żywnością osła, funkcjonalnie ukształtowany rodzaj informacji z formą ruchu, swego, braci Józefa i wrócili z powrotem do miasta, miejsce zamieszkania wszystkich grup społecznych (Rdz 44,10-13)



Księga Rodzaju 44,14-16 - hyzop10 - 18-07-2020 11:15

"A gdy Juda i bracia jego przyszli do domu Józefa, który tam jeszcze był, padli przed nim na ziemię" Czyli a gdy Juda, którego urodziła Jakubowi Lea, żona Jakuba (Rdz 29,35) i bracia Judy i Józefa przyszli do domu, budynek postawiony z rodzajów informacji, miejsce przebywania Józefa, w którym tam jeszcze był Józef padli, gwałtowna zmiana pionu na poziom braci Józefa - rodzaj informacji przed Józefem - rodzaj informacji bratem swoim na ziemię - rodzaj informacji "A Józef rzekł do nich: Cóżeście to uczynili. Czy nie wiedzieliście, że mąż taki jak ja, zna się dobrze na wróżbach ?" Czyli a Józef ich brat rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do braci swoich: Cóżeście to uczynili ? Dlaczego odpłaciliście złem za dobro ? Jak Józef, któremu zło uczynili bracia jego dobrem odpłacił braciom swoim. Czy wiedzieliście, że zło wyrządzone Józefowi wróci do braci Józefa ? Że mąż, funkcjonalnie ukształtowany rodzaj informacji z formą ruchu, nazwany mężem, jak Józef, w którym swoją wolę wypełniał Bóg Wszechmogący, zna się dobrze na wróżbach. Jaką wykonać czynność, by przypomnieć braciom swoim zło, które uczynili Józefowi, bratu swemu (Rdz 37,1-28) "Wtedy powiedział Juda: Cóż mamy powiedzieć panu naszemu ? Cóż mamy rzec ? Jak mamy się usprawiedliwić ? Bóg odsłonił winę sług twoich. Otośmy niewolnikami pana mego, zarówno my jak i ten, u którego znaleziono kubek" Czyli wtedy powiedział Juda słowa: Cóż mamy powiedzieć panu naszemu ? Jakie słowa mamy powiedzieć panu naszemu, Józefowi bratu naszemu ? Cóż mamy rzec ? Jaką mowę słów bracia Józefa mają powiedzieć Józefowi, bratu swemu ? Jak mamy się usprawiedliwić ? Jaki mieli motyw bracia Józefa, by zło uczynić Józefowi, bratu swemu ? Bóg odsłonił winę sług twoich. Bóg Wszechmogący odsłoni zło uczynione bratu swemu, zakodowane w wymiarze wyższych częstotliwości wibracji (Obj.20,12) Otośmy niewolnikami pana mego, zarówno my jak i ten, u którego znaleziono kubek. Oto nieświadomi bracia Józefa, co czyni Józef brat ich, zarówno bracia Józefa, jak i Beniamin, u którego znaleziono w worze z żywnością kubek srebrny. Analogicznie do tych, którzy zło czynią braciom swoim. Cóż oni powiedzą Panu naszemu Jezusowi Zbawicielowi ? Cóż oni mają rzec ? Jaką mowę słów powiedzą Panu naszemu Jezusowi Zbawicielowi ? Jak oni mają się usprawiedliwić ? Jaki oni mieli motyw, by zło czynić bratu swemu ? Bóg Wszechmogący odsłoni zło uczynione bratu swemu, zakodowane w wymiarze wyższych częstotliwości wibracji (Obj.20,12) Oto oni, którzy zło czynią bratu swemu, nieświadomi Pana mego Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, zarówno oni, którzy zło uczynili bratu swemu, jak ci, którzy zło czynią bratu swemu (Rdz 44,14-16)



Księga Rodzaju 44,17-19 - hyzop10 - 21-07-2020 11:16

"A on rzekł: Daleki jestem od tego, bym miał to czynić ! Tylko ten mąż, u którego znaleziono kubek, będzie moim niewolnikiem, wy zaś idźcie w pokoju do ojca waszego" Czyli a Józef rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do braci swoich: Daleki jestem od tego, byście byli moimi niewolnikami, bym miał to czynić ! Zbiorową odpowiedzialność za uczynki brata waszego. Tylko ten mąż, funkcjonalnie ukształtowany rodzaj informacji z formą ruchu, nazwany mężem, u którego znaleziono w worze ze zbożem, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji kubek, funkcjonalnie ukształtowany produkt z rodzajów informacji srebrny z przewagą rodzaju informacji, od którego jest nazwany, będzie moim niewolnikiem, nieświadomym bratem Józefa, co czyni Józef brat jego, wy zaś, bracia Józefa idźcie w pokoju, by w drodze do ziemi kananejskiej, do ojca braci Józefa, nie spotkało coś złego. Analogicznie do zbiorowej odpowiedzialności za uczynki jednego z rodziny naszej. Tylko ten z rodziny naszej, który zło czyni bratu swemu, poniesie śmiertelne konsekwencje, ból, cierpienie, strach, przerażenie, które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj. 21,8) "Wtedy przystąpił do niego Juda i rzekł: Proszę, panie mój, pozwól słudze twemu powiedzieć słowo do pana mego i nie gniewaj się na sługę twego, gdyż ty jesteś jak sam faraon" Czyli wtedy przystąpił do Józefa Juda, by zacząć mówić słowa do Józefa i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do Józefa, brata swego: Proszę, zwraca się z prośbą, panie mój, Józef brat Judy pozwól, by wyraził zgodę słudze twemu, nieświadomemu bratu twemu, co czyni Józef brat jego, powiedzieć słowa do pana mego, Józefa brata Judy i nie gniewaj się, że zacząłem mówić słowa, na sługę twego, nieświadomego brata twego, gdyż ty, Józef jesteś jak sam faraon, Józef jak sam faraon - wielki dom. "Pan mój pytał sług twoich, mówiąc: Macie ojca albo brata ?" Czyli pan mój, Józef brat Judy pytał sług twoich, nieświadomych braci Józefa, mówiąc słowa: Macie ojca, który zrodził braci Józefa albo siostry ich (Rdz 44,17-19)



Księga Rodzaju 44,20-22 - hyzop10 - 24-07-2020 11:32

"Wtedy odpowiedzieliśmy panu mojemu: Mamy jeszcze ojca staruszka i małego chłopca, który urodził mu się na starość. Brat zaś jego umarł, tak że on sam jeden pozostał po matce swojej, i ojciec kocha go" Czyli wtedy odpowiedzieli mową słów bracia Józefa panu mojemu, Józefowi bratu swojemu: Mamy jeszcze ojca staruszka, bo długa destrukcja sprawił że został staruszkiem, i małego chłopca, młody rodzaj informacji, u którego długa destrukcja sprawi że będzie staruszkiem, który urodził mu się na starość, którego zrodził ojciec braci Józefa, po długo trwającej destrukcji. Brat zaś jego, Beniamina Józef umarł, sprzedali Józefa bracia jego do Egiptu, tak że on, Beniamin sam jeden pozostał, bo Józefa brata Beniamina sprzedali do Egiptu, po matce swojej Racheli, których urodziła Jakubowi Rachela, kochana żona Jakuba (Rdz 20,30) I ojciec braci Józefa kocha go, Beniamina, jak kochał Rachelę matkę Józefa i Beniamina (Rdz 30,22-24; 35,16-18) "Ty zaś rzekłeś do sług swoich: przyprowadźcie go do mnie, aby go oglądał własnymi oczyma" Czyli Józef natomiast rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do sług swoich, nieświadomych braci swoich, co czyni Józef, brat ich: Przyprowadźcie z ziemi kananejskiej go, Beniamina do mnie, Józefa, abym go, Beniamina oglądał, przyjrzał się dokładnie własnymi oczyma, swoim rodzajem informacji do percepcji. Analogicznie do przyprowadzenia brata naszego do świadomości, że za zło czynione bratu swemu poniesie śmiertelne konsekwencje, ból, cierpienie, strach, przerażenie, które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj. 21,8) I nie będzie zbawiony, żył wiecznie w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj.21) "Powiedzieliśmy panu mojemu: Chłopiec ten nie będzie mógł opuścić ojca swego, bo gdyby opuścił ojca swego, ten by umarł" Czyli powiedzieli bracia Józefa panu mojemu, Józefowi bratu swojemu: Chłopiec, nazwany umownie młody rodzaj informacji ten, Beniamin nie będzie mógł opuścić ojca swego, musi zostać z ojcem swoim, bo gdyby opuścił ojca swego, nie został z ojcem swoim, ten ojciec jego i braci Józefa by umarł, bo zaprzestałyby odbywać się oddziaływania informacyjne ojca ich - rodzaj informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji (Rdz 44,20-22)



Księga Rodzaju 44,23-25 - hyzop10 - 27-07-2020 11:39

"Wtedy ty rzekłeś do sług swoich: Jeśli brat wasz najmłodszy nie przyjdzie z wami, nie będziecie już oglądać oblicza mojego" Czyli wtedy ty rzekłeś: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do sług swoich, nieświadomych braci swoich, co czyni Józef brat ich: Jeśli brat wasz, Beniamin najmłodszy syn Racheli, matki Józefa nie przyjdzie, przybędzie z wami z ziemi kananejskiej, nie będziecie już oglądać, nie ujrzycie oblicza, tożsamość rodzaju informacji mojego, Józefa - rodzaj informacji z formą ruchu. Analogicznie do przyjścia na ziemię Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, aby każdy z nas był zbawiony, żył w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj. 21) I nie poniósł śmiertelnych konsekwencji, ból, cierpienie, strach, przerażenie, etc..., które trwać będą wiecznie (Mar. 9,43-48; Obj. 21,8) Za czynienie, myślami, słowami i uczynkami w systemie duchowo - informacyjnym, falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji "A gdyśmy przyszli do sługi twojego, ojca mojego, i powtórzyliśmy mu słowa pana mego" Czyli a gdy przyszli bracia Józefa do ziemi kananejskiej do sługi twojego, nieświadomego ojca Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojca mojego i braci Józefa, i powtórzyliśmy mu słowa, mowę słów, pana mego, Józefa brata mego. Analogicznie do powtórzenia bratu naszemu mowy słów Ewangelii Pana mego i Pana naszego Jezusa Zbawiciela "ojciec nasz rzekł: jedźcie znowu, kupcie nam trochę żywności" Czyli ojciec nasz, braci Józefa rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów do braci Józefa: Jedźcie znowu do Egiptu i kupcie, za pieniądze nam, rodzinie Jakuba trochę żywności, trochę zboża, nasienie - informacja o całości rodzaju informacji, produktów z rodzajów informacji, owoców, produktów rodzajów informacji i produktów z jednego (Rdz 18,8) rodzaju informacji (Rdz 44,23-25)



Księga Rodzaju 44,26-28 - hyzop10 - 30-07-2020 11:29

"A my powiedzieliśmy: Nie możemy jechać ! Pojedziemy natomiast, jeżeli nasz najmłodszy brat pojedzie z nami. Bo jeśli brat nasz najmłodszy nie pojedzie z nami, nie będziemy oglądać oblicza owego męża" Czyli a my powiedzieliśmy, mowę słów: Nie możemy jechać, do Egiptu. Pojedziemy natomiast jeżeli nasz najmłodszy brat, Beniamin syn Racheli, matki Józefa pojedzie z nami. Bo jeśli brat nasz najmłodszy, Beniamin nie pojedzie z nami, do Egiptu, nie będziemy oglądać, nie ujrzymy oblicza, tożsamość rodzaju informacji owego męża, Józefa, brata swego, nazwanego mężem. Analogicznie do Jezusa Zbawiciela wzoru człowieka dla człowieka, bo jeśli nie poniósłby śmierci w zastępstwie każdego z nas, to nikt z nas nie byłby zbawiony, nie żył w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Dz.4,12; Obj.21) I poniósłby śmiertelne konsekwencje, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwałyby wiecznie (Mar.9,43-48; Obj.21,8) Za czynienie myślami, słowami i uczynkami w systemie duchowo - informacyjnym, falowych zakłóceń w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji "Wtedy rzekł sługa twój, ojciec mój, do nas: Wy wiecie, że dwóch synów urodziła mi żona moja" Czyli wtedy rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów sługi twego, nieświadomego ojca Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojciec mój, i braci Józefa, do nas: Wy wiecie, że dwóch synów, Józefa im Beniamina urodziła mi, Jakubowi żona moja, Rachela. Analogicznie do tych, o których my wiemy, o Jezusie Zbawicielu pierworodnym wszelkiego stworzenia (Kol.1,15-17) i stworzonym człowieku Adamie (Rdz 1,27; 3,8) "Jeden odszedł ode mnie i musiałem sobie powiedzieć: Z pewnością rozszarpał mi go dziki zwierz; i dotąd go nie widziałem" Czyli jeden odszedł ode mnie, Józef nie odszedł od ojca swego, to bracia jego sprzedali Józefa do Egiptu (Rdz 37,28) I musiałem sobie powiedzieć, i musiał sobie ojciec Józefa powiedzieć mowę słów: Z pewnością rozszarpał mi go dziki zwierz, z pewnością nie rozszarpał Jakubowi Józefa dziki zwierz, bo ojciec Józefa nie rozpoznał by szaty Józefa, umoczonej we krwi kozła (Rdz 37,31) To bracia jego chcieli Józefa pozbawić życia (Rdz 37,20-27) Potem sprzedali Józefa do Egiptu (Rdz 37,28) I dotąd Józefa Jakub nie widział, odkąd Józefa bracia jego sprzedali do Egiptu. Analogicznie do jednego, który odszedł ode mnie, stworzony człowiek Adam oddzielony od systemu duchowo - informacyjnej całości(Eden) przez zjedzony owoc banana, bez nasienia (Rdz 1,29-30) Nie dla was, dla zwierząt, który w systemie duchowo - informacyjnej całości, uczynił falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją (Rdz 44,26-28)



RE: Instrukcja życia w uniwesum holograficznym - karumas - 01-08-2020 18:16

Widziałem fajną stronę o tej tematyce
https://ksgfoto.pl/oferta/


Księga Rodzaju 44,29-31 - hyzop10 - 02-08-2020 11:31

"A jeżeli zabierzecie i tego, a spotka go coś złego, wtedy doprowadzicie mnie osiwiałego ze zmartwienia do grobu" Czyli a jeżeli zabierzecie, bracia Józefa i tego, Beniamina, którego urodziła Jakubowi Rachela, kochana żona Jakuba (Rdz 29,30) A spotka go coś złego, jak Józefa, którego bracia z nienawiści sprzedali do Egiptu (Rdz 37,28) Wtedy doprowadzicie mnie, Jakuba osiwiałego, przez długo trwającą destrukcje ze zmartwienia, o Beniamina do grobu, miejsce dla rodzaju informacji po długo trwającej destrukcji Analogicznie do Jezusa Zbawiciela chociaż był synem umiłowanym (Mat.17,5; Jan.3,16) To Bóg Wszechmogący posłał Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka, by poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas, za nasze myśli, słowa i uczynki. Byśmy nie ponieśli wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach przerażenie, etc..., które trwać będą wiecznie (Mar.9,43-48; Obj.21,8) I byli świadomi, że nasze myśli, słowa i uczynki, które nie są zgodne z Ewangelią Jezusową, w systemie duchowo - informacyjnym czynią falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji. Bo za czynienie falowych zakłóceń w systemie, na pewno poniesie się wiecznie trwającą śmierć "Gdybym więc teraz przyszedł do sługi twego, ojca mojego, a nie byłoby z nami chłopca, z którego duszą jest związana dusza jego" Czyli gdyby więc teraz Juda, brat Józefa przyszedł do ziemi kananejskiej do sługi twego, nieświadomego ojca Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojca mojego, Judy i braci Józefa, a nie byłoby z nami, braćmi Józefa, chłopca, młody rodzaj informacji, z którego duszą, informacja o całości rodzaju informacji, z nośnikami informacji myśli, słów i uczynków chłopca jest związana, połączona dusza, informacja o całości rodzaju informacji, z nośnikami informacji, myśli, słów i uczynków jego, Jakuba "to gdyby spostrzegł, że chłopca nie ma, umarłby. I tak sprawią słudzy twoi, że sługa twój, ojciec nasz, zejdzie osiwiały ze zmartwienia do grobu" Czyli to gdyby spostrzegł, uświadomił sobie, że chłopca, młody rodzaj informacji nie ma z braćmi Józefa, umarłby, zaprzestałyby odbywać się oddziaływania informacyjne Jakuba - rodzaj informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją. I tak sprawią, przyczynią się słudzy twoi, nieświadomi bracia Józefa, co czyni brat ich. Jak my byliśmy nieświadomi, co uczynił dla każdego z nas Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka, sługa twój, nieświadomy ojciec braci Józefa, co uczynili Józefowi bracia jego, ojciec nasz, braci Józefa zejdzie osiwiały, przez długo trwającą destrukcje ze zmartwienia, o Beniamina, do grobu, miejsce dla rodzaju informacji po długo trwającej destrukcji (Rdz 44,29-31)