Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Miłość i Przyjaźń (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? (/showthread.php?tid=2778)

Strony: 1 2 3


Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Demoniczna - 07-12-2015 12:20

Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku?
Czy faktycznie tak źle, czy to tylko demonizowanie tematu?


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Anakonda - 08-12-2015 16:42

ja myślę że to w interesie rodziców powinno leżeć to aby dziecko jak najmniej odczuło skutki ich rozstania


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Spartanka20 - 09-12-2015 11:04

Moim zdaniem tak samo - jeśli to rodzice nie zatroszczą się o to, żeby w czasie rozwodu relacje między nimi było jako takie, to kto się ma zatroszczyć?
Im gorzej między rodzicami, tym bardziej to odczuje dziecku.
Fakt, może pomóc dobry adwokat-rodzinny.com.pl - tu namiar na jednego takie co znajomi polecają, ale też adwokat nie jest negocjatorem między rodzicami, więc jak oni jako dorośli i odpowiedzialni ludzie się jakoś nie dogadają, to będzie kiepsko.


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Anakonda - 16-12-2015 12:37

ja uważam, że rodzice którzy szarpią się perfidnie o dziecko nie mają za grosz honoru.


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - halik89 - 20-02-2016 18:02

Można przecież wszystko załatwić w bardziej cywilizowany sposób.. jednak trzeba tego chcieć


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Torczi - 22-02-2016 12:11

Zawsze się odbija, bo dziecko powinno mieszkać z obojgiem rodziców i powinni zawsze być przy nim. Przy czym wiadoma sprawa, że na pewno jeszcze gorzej na niego wpłyną awantury w domu i takie życie razem tylko ze względu na dziecko nie ma sensu.


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Angel - 23-02-2016 15:38

Słuszna uwaga Torczi. Smile Też dużo zależy od charakteru dziecka i jak to wygląda, da się to pogodzić, ale zawsze lepiej jest jak dziecko mieszka z obojgiem rodziców.


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Anakonda - 16-03-2016 17:13

dokładnie, ale trzeba z dzieckiem jak najwięcej rozmawiać. Nie można go z tym zostawiać samego bo różne rzeczy mogą z tego wyniknąć.


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Kitin - 25-03-2016 15:37

(08-12-2015 16:42)Anakonda napisał(a):  ja myślę że to w interesie rodziców powinno leżeć to aby dziecko jak najmniej odczuło skutki ich rozstania

Dokładnie, ale wiadomo rozwód oznacza jakieś podziały i pretensje więc wtedy często brakuje myślenia o dzieciach. Tak czy inaczej dobry prawnik też jest wstanie pokierować sprawą tak, żeby dzieci odczuły to jak najmniej, w przypadku chęci utrudniania kontaktu przez jedną ze stron można pokierować tak sprawę, że dzieci nie ucierpią, a rodzice będą mieli równe prawa. W Warszawie dobry prawnik od tego typu spraw to mecenas Budrewicz - http://www.rozwod-warszawa.pl/


RE: Rozwód rodziców: jak to się odbija na dziecku? - Anakonda - 26-03-2016 18:49

o właśnie, niestety większość rodziców jest tak pochłonięta szarpanie się ze sobą, wygarnianiu sobie wzajemnie win, że zapominają w tym wszystkim o swoich dzieciach.