Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Kolczyk w chrząstce - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Kolczyk w chrząstce (/showthread.php?tid=259)

Strony: 1 2


Kolczyk w chrząstce - Iron_Girl - 21-06-2012 15:33

Przebiłam sobie 1 czerwca ucho. Kosmetyczka mówiła że moge wyjąć po jakimś miesiącu. Ale kupiłam ostatnio nowe kolczyki i wczoraj zmieniłam. Dzisiaj wyjęłam kolczyk i chciałam nałożyć ten do wygojenia ale ucho tak mi spuchło, że kolczyk nie chce przejść. Mam próbować go włożyć, czy jeśli poczekam 1-2 dni to ucho się nie zrośnie i nie będzie problemu z nałożeniem kolczyka? Huh


RE: Kolczyk w chrząstce - Zepsuta. - 21-06-2012 16:22

No jak Ci się ucho zrośnie to już w ogóle żadnego nie włożysz. Na twoim miejscu poczekałabym aż to się wygoi i poszłabym do salonu PIERCINGU a nie do kosmetyczki.


RE: Kolczyk w chrząstce - Gemello - 21-06-2012 22:08

dokaldnie Big Grin gdzie tam kosmetyczka Big Grin co prawda kiedys przekułem sobie ucho bo zalozylem sie z kolegami w gim jeszcze, przylozylem ziemniaka z jednej strony a zdrugiej pchalem igłe, i przebilem xD teraz mam taki koreczek tam gdzie sie zroslo xD

Idz do salonu od piercingu, zrobia ci tak ze wszystko bd git majonez, i pamietaj zeby zastosowywac sie do polecen, jesli miesiac nie masz wyjmowac, to nie wyjmuj Smile)
czasem warto przestrzegac regul


RE: Kolczyk w chrząstce - AlexandraCatastrophe - 22-06-2012 15:37

Wyjmij kolczyk i czekaj na zagojenie. Przemywaj ucho solą fizjologiczną lub (co bardziej polecam) smaruj trybiotykiem. Może być też tak że jesteś uczulona na materiał, z którego był ten nowy kolczyk.
Jak się zagoi to idź do piercera albo do kogoś kto się zna na przekłuwaniu. Takie przekłucia powinno się robić igłą a nie tak jak robi to kosmetyczka - pistoletem, który rozrywa tkanki.


RE: Kolczyk w chrząstce - Hirax - 25-06-2012 21:45

Wydaje mi sie że materiał z jakiego wykonano kolczyk ma znaczenie. Najlepsze są z Tytanu G23 Smile


RE: Kolczyk w chrząstce - innyODwszystkich - 11-07-2012 00:28

własnie jak kosmetyczka kazała ci nosic ten kolczyk przez miesiac to po to zeby skura sie przyzwyczaiła a jak ty zdjełaś i zaloztłaś jakis lipny kolczyk to najlepiej udaj sie szybko do loekarza bo moze z tym byc zle ;/


RE: Kolczyk w chrząstce - Aleksandra_090 - 24-01-2013 16:05

Ja uważam że kosmetyczka ma lepsze kwalifikacje niż w salonie piercingu.
Ja bym próbowała założyć mimo wszystko, żeby dziurka się nie zarosła.... jak za kilka dni opuchlizna nie zejdzie wtedy będziesz się martwić co dalej.


RE: Kolczyk w chrząstce - Misia_B - 12-02-2013 16:32

Spróbuj założyć, oczywiście nie na siłę..... jednak szkoda by było zmarnować tyle cierpienia.


RE: Kolczyk w chrząstce - niemenka - 12-02-2013 18:02

Ja mam dużą wrażliwość na ból, więc chyba nigdy nie zdecyduje się na coś takiego Sad


_______________________
Okuninka nad Jeziorem Białym


RE: Kolczyk w chrząstce - Martysia - 25-02-2013 16:55

Mi by było szkoda stracić dziurkę - może warto jeszcze o nią powalczyć? może jakaś maść w aptece pomoże?