Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Kobiety (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? (/showthread.php?tid=2106)

Strony: 1 2 3


Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - mumin - 02-10-2015 10:58

Nie macie zdolności kulinarnych, ale chcielibyście zrobić dobre ciasto? Jednym z ciast, które nie wymagają pieczenia jest tiramisu http://www.codogara.pl/4128/tiramisu-przepis-na-szybkie-ciasto-bez-pieczenia/ Ciasto pyszne i proste w wykonaniu.


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - kalka - 02-10-2015 13:46

Sporo jest takich przepisów w sieci. Ja ostatnio bez pieczenia robiłam np. sernik kokosowy.


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - yoohoo - 05-10-2015 13:25

A możesz podesłać przepis na sernik, który robiłaś? Aż mi ślinka cieknie na myśl o nim.


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - Maturzysta - 10-12-2015 10:32

Ja kocham serniki, ale poza sernikiem na zimno, wszystkie trzeba piec. Ale ten przepis z bloga http://purmosfera.pl/2015/04/kulinarne-inspiracje-purmo-przepis-na-domowy-sernik/ Jest tak smaczny, że nie żałuję czasu na jego przygotowanie, a w sumie nie jest skomplikowany. Zerknę i na inne przepisy na blogu bo pewnie jest tam więcej smacznych rzeczy. Ja łasuch jestem.


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - Steamp - 15-12-2015 15:31

Wiele jest takich ciast! Na przykład tiramisu, lion. Najczęściej są one na bazie biszkoptów albo herbatników Smile


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - Ceptong - 03-03-2016 10:22

Na tej stronie widziałam przepis na ciasto z mikrofalówki http://www.codogara.pl Udało mi się go znaleźć, gdy potrzebny był mi przepis na kopytka.


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - muszynioks - 05-03-2016 20:36

Sernik na zimno przygotowany na waniliowych serkach homogenizowanych z dodatkiem musu jagodowego na ciasteczkowym spodzie. Sernik jest delikatny, kremowy, w smaku łagodny. Dzieciom przypadnie również do gustu.

Składniki:
Spód:

150g herbatników (w wersji bezglutenowej: herbatników bezglutenowych lub bezglutenowych ciasteczek maślanych)
70g masła

Masa serowa:

1kg waniliowych serków homogenizowanych*
ok. 250g jagód świeżych lub mrożonych
8,5 łyżeczek żelatyny w proszku
2 łyżeczki cukru pudru
300g słodkiej śmietany 30- 36%

Dodatkowo:

150g słodkiej śmietany 30- 36% (opcjonalnie)
jagody do dekoracji (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Herbatniki pokruszyć na bardzo drobno. (Najłatwiej zmiksować je w malakserze lub blenderem na piasek. Można również włożyć je do woreczka do mrożenia i rozbić za pomocą wałka).
Masło roztopić i od razu, jeszcze gorące, dodać do pokruszonych ciasteczek.
Dno tortownicy o średnicy 24 cm wyłożyć papierem do pieczenia, a następnie zacisnąć obręcz. Ciasteczka wyłożyć do tortownicy i ugnieść na dnie. Wstawić do lodówki.
Jagody zmiksować np. blenderem i przetrzeć przez sitko. (Mrożone najpierw rozmrozić).
Przygotować pierwszą warstwę serową. 2,5 łyżeczki żelatyny namoczyć w 2,5 łyżkach zimnej wody. 333g serka homogenizowanego wymieszać z 2g przetartych jagód. (Odrobina na koniec łyżeczki, aby delikatnie zabarwić serek).
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać dwie łyżki serka i wymieszać, a następnie dodać do reszty serka.
100g śmietany ubić na sztywno. Wmieszać do serka. Masę wyłożyć do tortownicy i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż masa stężeje.
Przygotować drugą warstwę serową. 2,5 łyżeczki żelatyny namoczyć w 2,5 łyżkach zimnej wody. 333g serka homogenizowanego wymieszać z 10g przetartych jagód.
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać dwie łyżki serka i wymieszać, a następnie dodać do reszty serka.
100g śmietany ubić na sztywno. Wmieszać do serka. Masę wyłożyć do tortownicy i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż masa stężeje.
Przygotować trzecią warstwę serową. 2,5 łyżeczki żelatyny namoczyć w 2,5 łyżkach zimnej wody. 333g serka homogenizowanego wymieszać z 25g przetartych jagód.
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać dwie łyżki serka i wymieszać, a następnie dodać do reszty serka.
100g śmietany ubić na sztywno. Wmieszać do serka. Masę wyłożyć do tortownicy i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż masa stężeje.
120g przetartych jagód wymieszać z 2 łyżeczkami cukru pudru. 1 łyżeczkę żelatyny namoczyć w 1 łyżce zimnej wody. Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać przetarte jagody z cukrem pudrem i dokładnie wymieszać. Masę całkowicie ostudzić, a następnie rozłożyć na masie serowej. Wstawić do lodówki do stężenia.
Śmietanę ubić na sztywno. Przełożyć do rękawa cukierniczego z końcówką w kształcie gwiazdki i wycisnąć kleksy na serniku. Kleksy udekorować jagodami.

_____________________________________
tworzenie stron www Warszawa


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - dziewczynaszamana - 09-03-2016 12:22

Ten sernik jest popularny, też go robię Smile


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - warszawa78 - 14-07-2016 22:56

Ciasto bez pieczenia to nie ciasto Tongue Nie każdy ma zdolności cukiernicze, dlatego fajnie, że są miejsca, w których można zamówić ciacha Smile Ostatnio padłam, jak dowiedziałam się, że na http://e-torty.pl/ można to zrobić przez internet i to z dostawą do domu :O


RE: Jak zrobić ciasto bez pieczenia? - Klara77 - 21-07-2016 20:56

Wszelkie serniki na zimno - są najlepsze na lato. Wprawdzie przygotowanie takiego sernika trwa zdecydowanie dłużej niż upieczenie tradycyjnego, ale warto. Można też spróbować zrobić tartę, której bazą będą np. pokruszone ciasteczka pomieszane z roztopionym masłem.