Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Społeczeństwo i wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Wątek: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? (/showthread.php?tid=2086)



Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Fanta - 30-09-2015 17:26

Stop hejtowi w sieci - takie akcje mają wg was sens?
czy hejter coś zrozumie, czy marne szanse?


RE: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Misterio - 30-09-2015 22:25

Według mnie nie ma, internet to miejsce gdzie wolność jest prawie nie ograniczona i każdy ma tu okazje wyrazić swe żale, sprzeciwy, nienawiść, sympatie bez względu na wszystko i akcja Stop Hejt w sieci jest atakiem na wolność wypowiedzi w internecie więc nie ma sensu, po za tym ta akcja spotka się z jeszcze potężniejszymi "hejtami"


RE: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Demoniczna - 07-10-2015 18:45

? Akcja stop hejt atakiem na wolność wypowiedzi?
A to dobre... wiesz, to prawda, że mamy wolność wypowiedzi, ale wszystko w ramach kultury osobistej i kultury wypowiadania się. Nikt nikomu nie zakazuje krytyki - do tego mamy prawo, ale nie trzeba od razu wymawiając taką krytykę gardzić innymi, wyzywać, upadlac itd - a do tego sprowadza się hejt.
Ja akcje anty-hejtowe popieram, łącznie z działaniami coraz to nowych fundacji jak http://uprzedzuprzedzenia.org/ekurs/ itp, które starają się z ta anty-kultura walczyć.

P.S Gdyby Twoje dziecko nauczycielka w szkole zwyzywała od najgorszych w ramach wolności słowa, to byłoby dla Ciebie ok?Wink


RE: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Misterio - 08-10-2015 01:21

Jak by sobie na to zasłużyło to owszem Smile (akcja stop hejt tyczy się głównie internetu) ale dobrze dla przykładu jestem Ateistą, Rasistą, Ksenofobem, Homofobem oraz nacjonalistą (na serio) i nie wyzywam innych ale jawnie wyrażam swoje zdanie takie jak to że gardzę gejami, nie cierpię muzłumanów i nie lubie czarnych i żadna siła mi tego nie zabroni Smile Dlatego ta akcja nie ma sensu ponieważ każdy ma swoje zdanie i może go wyrażać kiedy chce, jak ktoś ma odmienne to zaczyna się dyskusja z której można coś wynieść, a nie zakazywanie z góry wyrażania swojej opini (bo jest nie poprawna).

PS. Jak by mąż Cię zdradzał i głośno bym mówił że gadzę facetami którzy zdradzają swoje kobiety bo są frajerami to też podpiszesz się pod akcję STOP HEJT ?


RE: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Niepokorny - 09-10-2015 20:40

Witam,
moim zdaniem to nie wolność wypowiedzi, a jedynie chamstwo. Można spierać się bez hejtu. Osoby, które hejtują, z jednej strony mogą wyrządzić dużą krzywdę, a z drugiej same być zaburzone.

Pozdrawiam


RE: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - Dzema - 08-11-2015 15:08

Akcja nie ma sensu, hejt był i będzie cały czas.


RE: Stop hejtowi w sieci - to ma sens? - kosmonauta - 09-03-2016 22:45

Mam nadzieję, że hejtu będzie jednak mniej.