Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Kuchnia orientalna - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Jedzenie & Kulinaria (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Kuchnia orientalna (/showthread.php?tid=1992)

Strony: 1 2 3 4


Kuchnia orientalna - Maziaja - 01-09-2015 22:31

Lubicie takie jedzenie? Ja uwielbiam- tydzien temu jadłam pyszna kaczkę z orzechami w krakowskiej restauracji Mekong i chcę ugotować to w domu. Pychota Smile


RE: Kuchnia orientalna - cecoo87 - 10-09-2015 10:05

Ja byłem raz na takim jedzenie i naprawdę sam chciałbym się nauczyć takich rzeczy, bo jedzenie było przepyszne Smile


RE: Kuchnia orientalna - yoohoo - 12-10-2015 10:35

Bardzo lubię kuchnię tajską i ostatnio bardzo często robię zupki tajskie, curry czy moją ulubioną potrawę - pad thai.


RE: Kuchnia orientalna - nietadek - 21-10-2015 10:47

Nigdzie nie zjecie lepiej przyrządzonej azjatyckiej kuchni niż... w Azji Smile Polecam Smile


RE: Kuchnia orientalna - fardi - 21-10-2015 13:33

zastanawiam się czy pieprz syczuański zalicza się właśnie do orientalnych przypraw czy nie? Ale chyba tak, bardzo go lubię, często zamawiam bo niestety u mnie w małych osiedlowych sklepikach nie ma...


RE: Kuchnia orientalna - nateluk - 04-11-2015 23:03

Ja jakoś nie jestem fanem kuchni orientalnej (mam tutaj na myśli głównie kuchnię chińską). Po pierwsze, nie przepadam za drobiem (a kuchnia chińska kojarzy się przede wszystkim z kaczką po pekińsku) a po drugie nie znoszę smażonych warzyw. Duszone jak najbardziej, ale najlepiej świeże - wszystko wysmażone hurtem w głębokim tłuszczu zatraca cały smak. Stir-fry zdecydowanie nie jest dla mnie. Za to uwielbiam potrawy przyrządzone na sposób indyjski - aromatyczne przyprawy, ryż, warzywa... No i pasta curry, którą uwielbiam, bez problemu można dostać ją w polskich sklepach internetowych - http://www.aledobre.pl/8663,Pasta_curry_zielona_115_g_Thai_Heritage_pasta_curry_czerwona_115_g_Thai_Her​itage_razem_taniej.html


RE: Kuchnia orientalna - Serwnioos - 09-11-2015 16:14

Ja tam właśnie nie bardzo, ludzie na wschodzie jedzą takie dziwne rzeczy :O Nie rozumiem tego, jakieś owady inne robaki , przecież to musi być niedobre.
_____________________
świeczniki solne


RE: Kuchnia orientalna - yoohoo - 16-11-2015 11:25

Tylko, że kuchnia orientacja to nie tylko robaki i owady. To bogactwo przypraw i połączeń smakowych.


RE: Kuchnia orientalna - Layla16 - 17-11-2015 20:40

To sobie jeszcze zobacz co znajdziesz na stronie kochamprzyprawy.pl, bo to chyba jedyny producent przypraw, który oferuje "smaki" z całego Świata. Patrząc na ofertę to tam jest chyba wszystko Smile


RE: Kuchnia orientalna - yoohoo - 26-11-2015 15:40

W takim razie chętnie tam zerknę. Ostatnio miałam bardzo duży problem ze znalezieniem zataru.