Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
rzucanie palenia - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: rzucanie palenia (/showthread.php?tid=170)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: rzucanie palenia - Masterson - 16-06-2012 20:23

Nie rzucisz, jak coś zaczynasz to już zostaje.
Poza tym, postaraj się ograniczyć palenie do 2 kołków dziennie, na śniadanie i kolację, w tym czasie zamiast palić zacznij ćwiczyć, najlepiej wyciągaj znajomych na rower albo coś Big Grin
Ja śmigam teraz sam na rowerku, to trucizny ze mnie schodzą litrami więc sama ochota na ćmika też znika Wink

A palić będziesz nadal, to już jest nawyk jeśli dłużej palisz, tzn tak z 2 lub więcej lat Big Grin
Ja nie palę już 6 lat Wink Dla rozwiania wątpliwości, mam 22 latka i chcę pomóc Wam młodzikom jakoś przeżyć Big Grin


RE: rzucanie palenia - Demolition Man - 17-06-2012 01:02

Palę jakieś 4-5 miesięcy no może pół roku, zaczynało się od palenia do alkoholu na jakiejś imprezie aż w końcu już musiałem sobie ramę kupić i jarać na "sucho" ;/


RE: rzucanie palenia - maxie - 19-06-2012 15:11

Ogólnie palenie da się rzucic - słyszałem o przypadkach gdzie młode matki rzucały palenie gdy zaszły w ciążę i potem faktycznie już do fajek nie wracały. Może jest i jakaś taka motywacja dla Nas facetów ? Osobiście to palę już ponad 6 lat, próbowałem przestac wiele razy... ale ciągle wracałem. Rekord to był 3 mc-e bez peta. Jak nie paliłem te 3 mc-e to najgorsze było obudzic się rano i pierwsze co nie się gnąc po papierosa. Tak samo musiałem się powstrzymywac po posiłkach. Przeważnie chęc na papierosa zabijałem jedzeniem, snem lub jakimś cukierkiem. Ale tak jak napisałem... ciągle palę.


RE: rzucanie palenia - Błażejuu - 19-06-2012 17:49

jak się kupi te pastylki to nie ma na papierosy Big Grin Problem rozwiązany Big Grin


RE: rzucanie palenia - Henuttaunebu - 19-06-2012 17:57

Moja znajoma rzuciła palenie dzięki książce Allen'a Carr'a - Jak skutecznie rzucić palenie.
Podobno siada na psychice, i jest ciekawie napisana, a autor książki ma ciekawe metody, np. w trakcie czytania pozwala Ci zrobić przerwę, i iść na papierosa. I z czasem dochodzisz do wniosku, że nie jest Ci to w cale potrzebne. Każdy sposób jest dobry Big Grin


RE: rzucanie palenia - Błażejuu - 19-06-2012 17:59

Słyszałem o tej książce podobno działa Smile


RE: rzucanie palenia - Henuttaunebu - 19-06-2012 18:08

No dokładnie, i to podobno jeden z lepszych sposobów Big Grin Książkę można zakupić w necie jedynie, bo trudno ją znaleźć gdzieś w sklepach. Kosztuje ok. 30 zł Wink


RE: rzucanie palenia - Demolition Man - 19-06-2012 20:07

Nie wiem czy na mnie takie rzeczy działają, oglądałem bardzo mocny dokument o skutkach palenia, o tych całych rurkach w krtani, bodaj film nosił nazwę "Stalowe gardła" czy jakoś tak i szczerze powiedziawszy jako film wywarł na mnie wrażenie ale i tak palę xd


RE: rzucanie palenia - Gemello - 20-06-2012 01:47

no tak to jest niestety Big Grin tak jak z opowiesciamy o duchach Big Grin, pierwszej nocy sie boisz, pozniej masz juz wysrane Tongue Ja mam nieraz takie jazdy ze moge nie dlugo umrzec, i co teraz? na drugi dzien, Pfyyy pewnie nie umre, wiec czemu ludzie mieli by sie bac jakichs skutków ubocznych palenia Big Grin bez sensu ;d watpie zeby takie siadanie na psychice pomagalo Big Grin


RE: rzucanie palenia - maxie - 20-06-2012 09:00

Czyli z tego co czytam, to wychodzi, że nie ma stuprocentowego sposobu na skuteczne rzucenie palenia ? Oczywiście chodzi mi o sposoby nie oparte na sile woli... Bo tu u mnie słabiutko.