Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Który system operacyjny? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Komputery&Internet (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Który system operacyjny? (/showthread.php?tid=157)

Strony: 1 2 3 4


Który system operacyjny? - R@dek - 11-06-2012 16:16

Jaki jest wasz ulubiony system operacyjny? Windows, Linux, a może system firmy z nadgryzionym jabłuszkiem? Jakiego używacie i na jakim urządzeniu? Smile

Ja używam na swoich dwóch komputerach Linuxa. Na pierwszym w miarę nowym korzystam z dystrybucji Ubuntu ze środowiskiem gnome natomiast w drugim mam zainstalowanego Debiana ze środowiskiem LXDE (innego 10 letni komp by nie pociągną ) Big Grin Linuxa cenię za możliwość dowolnej konfiguracji, stabilność pracy i niskie zapotrzebowanie na zasoby komputera.

Z windowsa korzystam jeśli nie mam innego wyboru tak jak teraz kiedy piszę na lapku siostry :/

Natomiast na komórce mam system Android i jestem z niego baaardzo zadowolony Smile


RE: Który system operacyjny? - Jacky - 11-06-2012 16:19

heheheheh, raczej nie wbijesz się do większości z tematem. Ja używam Windowsa, ale po zakupie NORMALNEGO kompa przerzucę się zdecydowanie na Linuxa. Siedzę na Tośce Satellite SL10 - 119 więc domyśl się dlaczego nie robię podjazdu na Linuxa Big Grin


RE: Który system operacyjny? - Regis - 11-06-2012 16:27

Na lapku win7 ;/ Na kompie oczywiście Linux którego kocham Big Grin


RE: Który system operacyjny? - Misterio - 11-06-2012 19:20

Windows XP najlepszy i chyba nigdy go nie zmienię Big Grin


RE: Który system operacyjny? - Hatsu - 11-06-2012 20:27

Linuxa jak umie się obsługiwać poprawnie to jest to chyba najlepszy system Smile Sam nie potrafię [mimo, że jestem podobno informatykiem - tak mam na świadectwie, ale to chyba pomyłka xD] dlatego korzystam z Windowsa XP Wink


RE: Który system operacyjny? - achi009 - 11-06-2012 21:45

również korzystam z XPBig Grin
http://szablony.freeware.info.pl/programy.html
mam go od zawsze . Big Grin

miałem kiedyś linuxa.. ale wnerwiał mnie i wywaliłem Big Grin .


RE: Który system operacyjny? - Demolition Man - 12-06-2012 00:06

Win 7 na którym się póki co nie zawiodłem, jedynak korzystam również ze starszych za sprawą virtual machin dzięki czemu mam możliwość korzystania ze starszych aplikacji.


RE: Który system operacyjny? - Kaczy - 12-06-2012 20:41

Ja mam Win 7 ale myślę nad zmianą na Win 8 : ]


RE: Który system operacyjny? - Masterson - 17-06-2012 20:04

Nie wiem, które wymienić, to dam listę tych, które miałem i te które mam:
* WinXP SP3 (mam nadal, głównie dlatego, że utrzymuje sieć w domu Wink)
* Linuchy:
- Mandriva (taka sobie, jak chcecie się nauczyć, polecam)
- Debian (z nim się namęczyłem, mam nadal)
- Zenwalk (mam od kilku dni i jest super lekki, chociaż trzeba na niego uważać, przez przypadek usunąłem pakiety z ikonami Big Grin)
- Slackware (jest ojcem Zenwalk, tylko to jest dla zaawansowanych, nic sam nie robi, wszystko musisz sam zainstalować, montować USB itd, nie polecam n00bkom)
- Ubuntu (dziecko Debiana, polecam, fajny ale trochę ciężki dla pamięci)

Muszę spróbować MAC OSu, nie wiem jak się go je Big Grin


RE: Który system operacyjny? - sosmart - 17-06-2012 23:19

Ja aktualnie na komputerze mam WindowsXP Zero... Na drugim kompie u taty mam Ubuntu, którego w sumie wolę, ale wątpię, żeby mój staruszek go udźwignął. Wink