Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia (/showthread.php?tid=1458)

Strony: 1 2


Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - niemenka - 13-10-2014 09:03

Czy ktoś z Was może studiuje w Warszawie?
Zastanawiam się nad podjęciem studiów w trybie zaocznym o kierunku: logistyka.
Zastanawiam się gdzie warto jest to studiować? Na tygodniu pracuję tak więc jedynie studia zaoczne wchodzą w grę.


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - dominik20 - 14-10-2014 08:29

Moje studia heh Big Grin
Aktualnie studiuję na Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie:
http://www.dobrauczelnia.pl/studia-inzynierskie - tutaj możesz sobie poczytać o kierunkach.
Jest tam i logistyka. Studia inżynierskie - trwają 7 semestrów.
Zajęcia co dwa tygodnie tak więc wszystko da się dobrze sobie dopasować jeśli pracujesz zawodowo. Wykładowcy również ok tak więc zawsze można się z nimi dogadać jeśli akurat coś Ci nie pasuje.


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - AleksandraSana - 15-10-2014 10:14

Jeśli chodzi o logistykę w Warszawie to wiem, że na mojej uczelni jest taki kierunek, to UTH możesz zobaczyć tutaj http://www.uth.edu.pl. Uczelnia powstała z połączenia dwóch: Wyższej Szkoły Cła i Logistyki oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej. Więc wydaje mi się, że tym bardziej warto studiować tam logistykę. Ja nigdy nie byłam umysłem ścisłym, dlatego zdecydowałam się na psychologie w biznesie, ale koledzy nie narzekają Smile


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - Mariuszek - 17-10-2014 14:58

Witaj, też myślę nad wzięciem logistyki jako drugiego kierunku od przyszłego roku. Obecnie studiuję na WSIZiA w Warszawie zarządzanie i inżynierię produkcji. Logistyka byłaby chyba dodatkowym atutem, gdy będę szukał pracy.
Oczywiście pod uwagę biorę jedynie obecną uczelnię, nie ma innej opcji. Chodzi mi przede wszystkim o wykładowców, którzy często pracują w branży, o której nauczają, wiedzą więc najlepiej na co zwracać uwagę podczas nauki. Nie czepiają się też drobnostek i łatwo się z nimi dogadać co do terminów egzaminów.


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - niemenka - 24-10-2014 08:20

Super. Dzięki za odzew.
Muszę przyznać,że zastanawiałam się właśnie nad tą uczelnią ponieważ słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii ( piszę tutaj oczywiście o WSIZiA ).
Zależy mi właśnie na konkretach. Koleżanka studiuje kierunek na polibudzie i nie jest zbytnio zadowolona bo wiele przedmiotów jest niepotrzebnych.


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - Kici91 - 24-10-2014 10:45

oo np jakie przedmioty uważa za niepotrzebne ? ja właśnie zastanawiam się nad polibudą ale jak mówisz że jest źle no to będę musiał się zastanowić...


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - niemenka - 27-10-2014 09:54

No właśnie niby polibuda jest bardziej prestiżowa ale naprawdę ciężko jest się tam utrzymać. Ponoć bardzo wiele fizyki i takich tam głupot, które wcale nie są potrzebne.
Poza tym pracodawca o wiele większą uwagę przykłada do tego co umiesz a nie do dyplomu ( który w zasadzie prawie się nie liczy).


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - dominik20 - 28-10-2014 10:28

Akurat po logistyce to nie powinnaś mieć problemów z pracą ponieważ jest bardzo dobrze. Rynek się rozwija, sam dorabiam sobie trochę na boku.
Z praktykami również powinno być spoko.


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - magda906 - 29-04-2015 17:12

Fajny kierunek, warto studiować go. W Warszawie jest mnóstwo takich uczelni, bo jest to spore miasto. Jeżeli byś miała problem potem z napisaniem pracy końcowej, warto zerknąć sobie na pomoc: http://www.pracedyplomowe.edu.pl/00-wszystkie-prace.html , tam znajdziesz tematykę logistyki także. Wiele ciekawych prac i pomocy naukowych w jednym miejscu. A jak sama napiszesz pracę końcową, możesz potem ją odsprzedać komuś po przez ten portal.


RE: Studia inżynierskie w Warszawie. Jaka uczelnia - Jello - 11-05-2015 13:55

To na dzisiejsze czasy jedno z lepszych rozwiązań jeśli chodzi i wybór drogi edukacyjnej