Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Kim i czym jest Bog? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Religia i filozofia (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Kim i czym jest Bog? (/showthread.php?tid=1448)

Strony: 1 2 3


RE: Kim i czym jest Bog? - Jarzeba - 19-05-2015 16:03

Podobno fizycy kwantowi odkryli Boga. Przynajmniej tak twierdzą. Dla zainteresowanych - polecam książkę Gregga Bradena "Boska matryca".


RE: Kim i czym jest Bog? - sakura - 20-06-2015 01:54

Ciekawe rozważania, nawet bardzo.


RE: Kim i czym jest Bog? - Kicek16 - 08-07-2015 23:59

To ludzie tworzą bogów a nie bogowie ludzi. Ludzie żeby nie zwariować wymyślili sobie jakiegoś boga (zależy od religii) bo fajnie jest myśleć ze śmierć to nie koniec, że jest coś więcej.


RE: Kim i czym jest Bog? - olek900 - 09-09-2015 16:26

Według mnie Bóg jest w przyrodzie, roślinach, drzewach, zwierzętach, po prostu wszędzie... jest też w naszym wnętrzu i jeśli chcemy to zawsze nam pomoże..


RE: Kim i czym jest Bog? - Misterio - 09-09-2015 17:19

Bóg, w moim pojęciu jest on wymysłem ludzi słabych,ludzi bez motywacji i ludzi niepotrafiących podążać własną drogą. Jest wymysłem, gdy ludzie mają problem, bądź nie dają sobie z czymś rady modlą się zamiast szukać rozwiązania. Mówią że idą ścieżką boga, a nie własną. I myślą że większość tego co osiągneli to zasługa wiary i boga co dla mnie jest śmieszne bo to tylko nasza zasługa, naszej woli.


RE: Kim i czym jest Bog? - Rosamonte81 - 21-01-2016 12:31

Jest tym, czego każdy na różny sposób nie może sobie wyobrazić!


RE: Kim i czym jest Bog? - ArekW - 09-05-2017 22:48

(09-09-2015 17:19)Misterio napisał(a):  Bóg, w moim pojęciu jest on wymysłem ludzi słabych,ludzi bez motywacji i ludzi niepotrafiących podążać własną drogą. Jest wymysłem, gdy ludzie mają problem, bądź nie dają sobie z czymś rady modlą się zamiast szukać rozwiązania. Mówią że idą ścieżką boga, a nie własną. I myślą że większość tego co osiągneli to zasługa wiary i boga co dla mnie jest śmieszne bo to tylko nasza zasługa, naszej woli.

Dokładnie. Tacy zawsze mogą zwalić na kogoś swoje nieszczęścia i gafy: "bóg tak chciał" albo zamiast działać starają się coś sobie wymodlić.


RE: Kim i czym jest Bog? - okanta - 30-06-2017 11:51

(14-04-2015 21:55)mmarek napisał(a):  
(11-04-2015 11:09)serlinna napisał(a):  
(18-01-2015 23:03)Beata.Rl napisał(a):  Bóg jest doskonałym bytem 0000 jest miłością.
Nigdy nie zawodzi i zawsze pomaga
Myślisz, że ofiary obozów koncentracyjnych mogą to potwierdzić?
Ocena czy interpretacja poczynań Boga jest dla nas niedostępna, niepojętość wiąże się chyba nierozerwalnie z boskością. Oczywiście takie rozważania to przy założeniu, że Bóg istnieje.

Twierdzenie, że nigdy nie zawodzi i zawsze pomaga to już jest ocenia i interpretacja jego poczynań. Sory, ale trochę mieszasz się w zeznaniach - a dziesiątki bezsensownie cierpiących ludzi na całym świecie może to potwierdzić.


RE: Kim i czym jest Bog? - Kazikdobry - 13-12-2021 12:19

(13-03-2015 11:20)drzewo napisał(a):  Dobra odpowiedź. Poza tym każdy wierzy w takiego Boga w jakiego chce.


Dokładnie też tak uważam.
Nie ma jedynego absolutnego.
A każdy niech wierzy w co chce.

-----------
Polecam artykuł do przeczytania


https://www.swom.com.pl/poradnik-organizacji-wesela/


RE: Kim i czym jest Bog? - yoohoo - 07-04-2022 12:12

Trudny temat, nikt tego nie wie, kim jest i gdzie On własciwie teraz jest.