Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Co potęguje objawy trądziku - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Dojrzewanie (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Co potęguje objawy trądziku (/showthread.php?tid=1396)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Co potęguje objawy trądziku - legowicz - 24-08-2014 00:58

Wbrew powszechnym przekonaniom, trądzik nie jest związany z dietą, higieną osobistą, zbyt rzadkim myciem i aktywnością seksualną. Słońce nie leczy trądziku - po chwilowej poprawie może nawet nasilić jego objawy. To już wiem,ale może jeszcze jest coś co nasila trądzik młodzieńczy i co z tym robić. Poradźcie.


RE: Co potęguje objawy trądziku - drzewo - 29-08-2014 12:45

Jedzie w fast food i niedokładne mycie twarzy i rąk po przyjściu, np. z dworu. Ponadto jedzenie ostrych rzeczy.


RE: Co potęguje objawy trądziku - gatta - 31-08-2014 15:23

Zła dieta na pewno powoduje zaostrzenie trądziku. Poza tym wszelkie stresy i zmiany hormonalne. Najlepiej iść do lekarza, poprosić o lek i zapytać, czego unikać, a jakie nawyki w sobie pielęgnować.


RE: Co potęguje objawy trądziku - dziewczynaszamana - 31-08-2014 22:10

Fast foody i słodycze.


RE: Co potęguje objawy trądziku - gasiorek - 03-09-2014 19:45

Masz rację, hormony i stres są przyczyną, to hormony powodują nadmierne wydzielanie substancji tłuszczowych i rozszerzone pory.Dlatego, gdy dorastamy, trądzik mija. Można sobie z tym na co dzień poradzić, gdy bardzo dba się o higienę, żeby nie dopuścić do powstawania stanów zapalnych o które szczególnie łatwo, bo tłuszcz na skórze utrudnia naturalne złuszczanie naskórka.Naskórek, który z normalnej skóry złuszczyłby się, sklejany jest substancjami tłuszczowymi i zatyka ujścia porów skóry. W porach gromadzi się namiar tłuszczu i rozwijają bakterie... Dlatego tak często lekarze przepisują antybiotyki. Niestety to jest broń obosieczna. Ja miałam okazję poznać metody bardziej bezpieczne - leczenie światłem LED. Poczytacie o tym w artykule: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/triwings-led-system


RE: Co potęguje objawy trądziku - Oliwia - 05-12-2014 19:28

Według mnie warto z trądzikiem walczyć wszelkimi metodami. Sama zastanawiam sie czy nie kupić sobie takiego żelu http://www.cefarm24.pl/11625,avene-clean-ac-lagodny-krem-zel-oczyszczajacy-skora-tlusta-tradzikowa-200-ml.html do mycia buzi. Troche słyszałam o tej firmie i wydaje mi się że warto było by sie zainteresować tym kosmetykiem


RE: Co potęguje objawy trądziku - lenka - 16-02-2015 12:10

Czekolada i dużo słonych przekąsek, typu chipsy, orzeszki ziemne solone i solone paluszki bardzo wpływają na pogorszenie się cery!


RE: Co potęguje objawy trądziku - drzewo - 19-02-2015 17:54

Tłuste jedzenie, zwłaszcza te z MC Donalda. Nie ma chyba nic gorszego.


RE: Co potęguje objawy trądziku - JarekZ - 16-03-2015 10:58

Czekolada, ostrę tłustę jedzenie, stres.


RE: Co potęguje objawy trądziku - MartaS - 21-03-2015 22:40

Czekolada i ostre jedzenie.