Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Klasyka kina - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Film (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Klasyka kina (/showthread.php?tid=130)

Strony: 1 2 3


Klasyka kina - Demolition Man - 10-06-2012 10:00

Jakie filmy uważacie za kultowe ?


Jak dla mnie to przede wszystkim "Ojciec Chrzestny" , "Obcy", "Forest Gump"
"Skazani na Shawshank", "Dziecko Rosemary" i ojciec wszystkich horrorów "Nosferatu"


RE: Klasyka kina - Hatsu - 10-06-2012 18:49

Ojciec Chrzestny - chociaż mnie do gustu przypadła tylko 1 część ;P Druga jakoś jeszcze mi przeszła ale trzecia to już dla mnie porażka xP Ale i tak wg. mnie trzeba to obejrzeć ;D Kolejnym klasykiem jest dla mnie Pulp Fiction - jak dla mnie to jest właśnie esencja filmów Tarantino, chociaż dużo jego produkcji lubię to jednak Pulp przypadło mi najbardziej do gustu xD Jeśli ktoś lubuje się w Japonii tak jak ja to powinien obejrzeć [oprócz Ostatniego Samuraja za którym nieszczególnie przepadam ;P] Siedmiu Samurajów [Shichinin no samurai] Smile Oczywiście nie mógłbym pominąć polskich produkcji - może nie są to kultowe hity kina ale dla mnie takie produkcje jak Seksmisja czy Kiler są ponadczasowe xD


RE: Klasyka kina - Misterio - 11-06-2012 19:47

Starwars oczywiście Smile


RE: Klasyka kina - Demolition Man - 12-06-2012 00:18

Dorzucam jeszcze "Mortal Kombat"


RE: Klasyka kina - R@dek - 12-06-2012 01:00

Oczywiście Matrix Wink


RE: Klasyka kina - Jacky - 12-06-2012 01:28

Oj nie uwierzycie, ale za kultową serię uważam Harrego Pottera, nic tak nie zmieniło światopoglądu i wyobraźni młodszego ( i również mojego ) pokolenia jak Harry! Poza tym Matrix, Godfather, Zabójcza Broń(trylogia, czwórka jest po prostu inna, ale nie słabsza) Smile)


RE: Klasyka kina - Henuttaunebu - 12-06-2012 01:52

Dokładnie cała seria Harry'ego Potter'a, Star Wars, Lśnienie, oczywiście Skazani na Shawshank Big Grin


RE: Klasyka kina - Misterio - 12-06-2012 08:25

Chyba bardziej by Merlin niz harry potter (chociaż Harry Poter film jak i książka są wporzo Tongue) to nie uważam ich za kultowe Tongue Wink


RE: Klasyka kina - Demolition Man - 12-06-2012 09:39

Mnie jakoś facet latajacy na miotle nie przekonał. Dorzucam jeszcze Scarface


RE: Klasyka kina - Błażejuu - 19-06-2012 00:38

scarface, god father